Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Stara instalacja Bigas z 2003 roku duże spalanie


endrju450

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,moja a4 2.8 ma starą instalacje sekwencyjną firmy Bigas i coś dużo pali. Ostatnio spaliła mi 28l ale wymieniłem filterki i przy emeryckiej jeździe zeszło do 16l. Miał ktoś może do czynienia z taka instalacją i czy sonda lambda musi być wpięta do instalacji lpg. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sonda lambda musi być wpięta do instalacji lpg

Zależy co masz na myśli pisząc "starą", ale raczej nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi gazownik powiedział i od razu chciał się umówić na wymianę sterownika bo reszta jest dobra. Ale nie jestem taki osioł, kazałem wymienić filter-ki i jestem pewien ze świece mogą być do wymiany. Mam jeszcze pytanie o ta sondę lambdę czy musi być wpięta w sterownik lpg ? Gazownik nie wiedział sam był zaczarowany tą instalacją, nie miał programu ale jestem informatykiem i uruchomiłem mu wszystko. Ciśnienie jest dobre, może mapa się rozjechała? Pozycja w programie MAP była nie dostępna. Jest to moje pierwsze auto z gazem, także jestem laikiem,ostatnio była Vectra C GTS 2.2. Audi stare ale jare :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik lpg do niczego nie potrzebuje odczytu z sondy lambda, a pozycja map dla sensora 013 zawsze jest n.d. Swoją drogą 16l to już całkiem przyzwoity wynik jak na 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zwróć uwagę na temp. silnika - czy może nie utrzymuje się za niska i może silnik niedogrzany. pewności nie mam ale kolega przy 2.8 w starej 100 przy instalacji starego typu miał taki problem i poza termostatem to jeszcze dał do regeneracji parownik ( membrana stwardniała ) - może to być dobry trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem czy ten gazownik da rade he he

To jedź do innego!

Autokalibracji nie polecam w tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis nie pokazuje Ci spalania gazu. A różnica benzyna--->lpg to około10-15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie wygląda sprawa ze spalaniem BP i LPG - liczyłeś faktyczne spalanie nie korzystając ze wskazań FIS'a? OOOO_A4 podał Tobie (powiedzmy) "zasadę" jaką się przyjmuje przy porównaniu spalania BP/LPG, ale to nie jest sztywna reguła. Te "10-15%" będzie zależało wyłącznie od zestrojenia instalacji - może masz za "bogatą" mieszankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli fis ci zawyża spalanie na gazie to jeździsz na ubogiej mieszance, ecu pokazuje ci spalanie teoretyczne benzyny gdy jedziesz na gazie, masz ubogo i ecu próbuje wzbogacić mieszankę, proponuję wyregulować instalację bo zawory mogą spłynąć. Podłącz vaga i pewnie pokaże błąd ubogiej mieszanki, u mnie fis pokazuje identyczne spalanie benzyny i gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na fisie przeważnie wychodzi jakieś 10l a faktycznie spala ok 11-12l LPG/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...