Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Stara instalacja Bigas z 2003 roku duże spalanie


endrju450

Rekomendowane odpowiedzi

Instalka do regulacji...

nie podejrzewam :wink4:

Jak najbardziej do regulacji:) miałem kiedys ALG i sam grzebałem wiec z doświadczenia do regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrowałem ostatnio, reduktor nie trzyma ciśnienia i nie mogę zobaczyć mapy wtrysków w tym Bigas-ie. Pewnie to jest przyczyna :(

Jesli niedostaniesz sie do mapy to dlamnie neijest to kalibracja. Nieznam bigas, popatrz jeśli jest gdzieś wartość "ciśniene robocze" i jest stałe i mozna je zmieniac a ciśnienie mierzone jest inne to ustaw na takiej jak jest robocze potem zrób auto kalibracje moze sie poprawi, bez obejzenia map zero pewności. I na marginesie Auto kalibracja to dopiero jakieś 10% całej kalibracji. Co do reduktora to może scorpion GT dałby radę ale najlepiej założyć dwa zavoli zeta S, testowałem kilka reduktorów z tym silnikiem, w tym aucie jet tez problem z tym ze słabo grzeje gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem soft na najnowszy tj. 18 i zrobiłem korektę -30 po kalibracji i spalanie spadło na fixie na 11 a było 14,5 i więcej. Jestem ciekaw ile spali gazu?[br]Dopisany: 21 Marzec 2011, 22:28_________________________________________________Gazu pali 15,5 na bardzo lekkiej nodze, podejrzewam że wtryski leją. Reduktor tez nie trzyma ciśnienia przy obciążeniu ma 0,60. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 15:38_________________________________________________Koledzy możecie mi podpowiedzieć jaki reduktor mam kupić?[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 20:25_________________________________________________Spalanie gazu do benzyny jest o 30% większe, soft mam nr 18 postaram się w tym tygodniu wgrać jeszcze nowszy z 2006 roku może to cos pomoże. W tym programie do tego Bigasu nie ma mapy wtrysków tylko korekty, bawił się tym ktoś?[br]Dopisany: 27 Marzec 2011, 12:23_________________________________________________Pomoże mi ktoś ?[br]Dopisany: 28 Marzec 2011, 17:07_________________________________________________Reduktor wymieniony na Magic III, ciśnienie trzyma 1,08-1,1 przy max obciążeniu spada do 0,85 może tak być? Zrobiłem kalibracje i korekty. Teraz ciekawe ile spali :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem magic 3,kalibracja i korekty teraz na fisie pokazuje 15. Ciekawe ile spali gazu :mysli: [br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 20:37_________________________________________________Ma może ktoś mapę wtrysku do 2.8 30v elpigaz,bigaz i innych w tabelce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam swoja mapę wtrysku, proszę o sprawdzenie. Ciśnienie reduktora 0,9-1,1. http://img846.imageshack.us/img846/5381/110407132039okoky.jpg[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2011, 19:30_________________________________________________Z tą mapą mam spalanie 13,4 LPG i 11,9 na fisie myślę ze jest dobrze czy można coś jeszcze zrobić?[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 21:26_________________________________________________Widać wszyscy maja nowsze instalacje, chociaż wgrałem ostatnio soft z 2007-08 r. także te instalacje chodzą jeszcze. Jest to instalacja z sterownikiem AEB. Pozdrawiam[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2011, 09:35_________________________________________________Mogę podesłać plik z ustawieniami z tego bigas-u może ktoś zerknie i zobaczy ta mapkę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...