Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Jeździjmi wolniej - opatrzność czuwała.


lexpar

Rekomendowane odpowiedzi

11,12,2007 godz, 14,oo jadą sobie drogą nr 7 (Warszawa-Gdańsk) prędkość przy naszych niuniach normalna 140 km/h. Przede mną jedzie jakiś dostawczak i raptem decyduje się na skręt w lewo do stacji benzynowej Łukoilu.

On chce skręcić i skręca, pomimo tego, że jest podwójna linia ciągła, znak nakazu jazdy na wprost.

Jak go zobaczyłem, zacząłem hamować i już wiedziałem, że nie mam szans i wtedy zobaczyłem kostuchę, ale.....

klubowicz nie traci czachy i walczy o życie do końca.

Miałem trzy możliwości.

1- iść na lewo i na czołówkę;

2- walić gościa w d*pę,

3- walić w rów( nie najgorszy)

Wybrałem tą trzecią sytuację i co, a no to ,że niuna mnie nie zawiodła.

Wyszedłem z tego zajścia bez szwanku ( nie wiele brakowało a gościa z dostawczego wyciągnąłby i mu dowalił).

Proponuję naszym klubowiczom o info z podobnych sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak że jade sobie koło 100kph na trasie nr44 tyle tam wolno i tyle odziwo jechałem :decayed:

droga była po lekkim łuku w prawo , jeden pas w każdą strone. no i jade sobie jade a tu nagle widze traktor , ale stoi i czeka , ale chyba mnie nie zauważył :mysli: i gaz przedemnie, a jak to traktor , kopa miał niewielkiego. no to ja po cheblach a było mokro i jade sobie na absie i zatrzymałem sie z 1-2 metry za nim . nie było mowy o ucieczce na lewy pas bo leciał tam tir w przeciwną strone :gwizdanie: a najlepsze jest to że tydzień wcześniej taki kurfa traktor wjechał w bok przy takiej samej sytuacji. normalnie sobie polowanie użądzili na moją rodzine :thumbdown::bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na palantów co kierunków nie włączają na autostradach.

Kilka miesięcy temu jechałem w niemczech na autostradzie na wysokości Kolonii, prędkość ok 150km/h (jechałem Laguną) i widzę jak gość włącza się do ruchu z prawej strony (jechałem środkiem ponieważ dałem mu szanse na płynne włączenie się), wjechał na pas (prawy) i nagle poczuł chęć wyprzedzenia auta i ostro zjechał na środkowy pas (MÓJ!) bez kierunków na wysokości 1/2 mojego auta , na szczęście miałem jeszcze skrajny lewy wolny, w ułamku sekundy udało mi sie odbic na lewy pas i dziękowałem tylko Bogu że tam nic nie było, bo nawet czasu nie miałem żeby spojrzeć w lusterko czy myknąć kierunki. Lagunką zaczęło bujać jak kajakiem przy białym szkwale, auta z tyłu aż się pozatrzymywały.

Teraz jak jakiegoś takiego niepewnego widze to najważniejszy przepis drogowy "ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA".

pozd

jeździjcie szybko ale ostroznie i oczy dookoła głowy bo palantów nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie z naszej winy możemy stać sie członkiem/ofiarą kraksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wyjazd do Italii .. Autostrada w strone Milano .. koleś sportowym jaguarem wlatuje na autostrade i chciał wwalić sie centralnie w najszybszy pas przy duzej prędkości .. i gdyby ojciec nie dał po hamulcach koleś wbiłby sie w bok :kwasny:

Trasa Lublin -Warszawa ... upewniłem sie , ze moge wyprzedzić Stara .. przystąpiłem do manewru , jestem juz na wysokości przodu Stara i wicze jak koleś z naprzeciwka zaczyna wyprzedzać jakiegoś Tira i wali prosto na mnie starą, zordzewiałą omegą .. minelismy sie dosłownie na metry ... koleś miał CB i dostał odpowiednią wiązankę :evil:

Palantów jest pełno na drogach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wracałem z Lublina w godzinach wieczornych... szybko nie jechalem ok 100 km/h, w swoim kierunku droge mialem pustą i na jednym z zakretów na czołówke wyskoczył mi mercedes który wyprzedzał auto ciężarowe na podwójnej ciagłej... zdązyłem uciec w bok ale poszło na lusterka... Niestety idiotów na drogach nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na palantów co kierunków nie włączają na autostradach.

Kilka miesięcy temu jechałem w niemczech na autostradzie na wysokości Kolonii, prędkość ok 150km/h (jechałem Laguną) i widzę jak gość włącza się do ruchu z prawej strony (jechałem środkiem ponieważ dałem mu szanse na płynne włączenie się), wjechał na pas (prawy) i nagle poczuł chęć wyprzedzenia auta i ostro zjechał na środkowy pas (MÓJ!) bez kierunków na wysokości 1/2 mojego auta , na szczęście miałem jeszcze skrajny lewy wolny, w ułamku sekundy udało mi sie odbic na lewy pas i dziękowałem tylko Bogu że tam nic nie było, bo nawet czasu nie miałem żeby spojrzeć w lusterko czy myknąć kierunki. Lagunką zaczęło bujać jak kajakiem przy białym szkwale, auta z tyłu aż się pozatrzymywały.

Teraz jak jakiegoś takiego niepewnego widze to najważniejszy przepis drogowy "ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA".

pozd

jeździjcie szybko ale ostroznie i oczy dookoła głowy bo palantów nie brakuje

Najgorsze jest ot że oni w gebelsowie to z roku na rok jzdzą coraz gorzej.. takich sytuacji to miałem już tutaj kilkanaćie.. najgorsze jest jeszcze to żę palant jadący 120 km/h zaczyna wyprzedzac tira nie patrzac w lusterko.. trzeci pas sobie wtedy zorbiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając moją wypowiedź, to przyznam sie szczerze, że udało mi się ominąć tego trupa bez bólu. :audi: zachowała sie super, a nawet uratowała mi życie bądź zdrowie.

Zatrzymałem się przed dupkiem i już otwierałem drzwi niuni, żeby gościowi złożyć życzenia, ale pomyślałem "rusz gów.o a pójdziesz siedzieć za człowieka.

To się nie opyla.

Chociaż mam wyrzuty sumienia, że taki dupek nie wie co zrobił i kogoś innego może zabić. ;(

Może zrobiłem błąd.

Co myślicie o tym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...