Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Światła Led


ba$ior

Rekomendowane odpowiedzi

narzedzia:

1. cierpliwosc --- bezcenna

2. dremel z solidna tarczką do ciecia (np. metalu) --- dremel 100zł + tarcza 15zł

3. 3 szt płaskich (hermetycznych) listw diodowych SMD w kolorze zimna biel --- jakos 35zł/szt

4. lakier czarny mat (najlepiej wysokotemperaturowy)

5. czarny klej do szyb samochodowych --- 15zł/tuba pistoletowa

6. coś do oklejania/zabezpieczenia odbłyśników i klosza przed zamalowaniem --- np tasma malarska

7. jeszcze raz cierpliwość

operacja:

najistotniejsze jest wytyczenie "drogi" ciecia dremelem --- chodzi o to aby nie uszkodzic plastiku wewnetrznego lampy - tego tytanowego pierowtnie. Tniemy na plaszczyznie tuz za uszami lampy i tak dookoła. Krytycznym odcinkiem jest laczenie plastiku z kloszem na wysokosci kierunkowskazu > tam trzeba ciac na samym styku. Polecam do tego dremel z dobra tarcza bo robota jest schludna i w miare szybka w stosunku do np uzywania lutownicy :th:

Po rozcieciu klosz z kawalkiem plastiku nam ladnie odchodzi i jestemy gotowi do dalszych operacji.

Nastepnie wypinamy odblysniki ktore nie maja byc na czarno a reszte zabezpieczamy tasma malarska > sami dojdziecie do tego co i jak. Uwaga: odblysniki chwytac TYLKO przez czysta szmatke!!!

Montaż samych listew SMD i sklejanie w części 2 artykułu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tutorial stary jak świat...

mam coś takiego u siebie w B6 juz od miesiąca zrobionego > coś na wzór nowego RS6

wszystkim sie podoba ale ja nadal sie zastanawiam czy to nie choinkowa ozdoba

no ale skoro ori Audi to wklada do RS6 to czemu nie...

ja sobie to podlaczylem do postojowek

aha...nie liczcie ze beda robily za swiatla dzienne - swieca slabiej choc itak dosyc mocno /// chyba ze ktos trafi mocniejsze diody :)

Czy to nie Ty przypadkiem skrecasz czesto rano (7:30-8:00) z Zakopianskiej w Zawila?? Czarna B6 wlasnie z takimi diodami, rejestracja KWI xxxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzedzia:

1. cierpliwosc --- bezcenna

2. dremel z solidna tarczką do ciecia (np. metalu) --- dremel 100zł + tarcza 15zł

3. 3 szt płaskich (hermetycznych) listw diodowych SMD w kolorze zimna biel --- jakos 35zł/szt

4. lakier czarny mat (najlepiej wysokotemperaturowy)

5. czarny klej do szyb samochodowych --- 15zł/tuba pistoletowa

6. coś do oklejania/zabezpieczenia odbłyśników i klosza przed zamalowaniem --- np tasma malarska

7. jeszcze raz cierpliwość

operacja:

najistotniejsze jest wytyczenie "drogi" ciecia dremelem --- chodzi o to aby nie uszkodzic plastiku wewnetrznego lampy - tego tytanowego pierowtnie. Tniemy na plaszczyznie tuz za uszami lampy i tak dookoła. Krytycznym odcinkiem jest laczenie plastiku z kloszem na wysokosci kierunkowskazu > tam trzeba ciac na samym styku. Polecam do tego dremel z dobra tarcza bo robota jest schludna i w miare szybka w stosunku do np uzywania lutownicy :th:

Po rozcieciu klosz z kawalkiem plastiku nam ladnie odchodzi i jestemy gotowi do dalszych operacji.

Nastepnie wypinamy odblysniki ktore nie maja byc na czarno a reszte zabezpieczamy tasma malarska > sami dojdziecie do tego co i jak. Uwaga: odblysniki chwytac TYLKO przez czysta szmatke!!!

Montaż samych listew SMD i sklejanie w części 2 artykułu :naughty:

Aparat w dłon i smigaj zrobic fotę bo tu zaraz nie wytrzymam :slina::shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie - to ja

w takim razie potwierdzam - ladnie to wyglada :naughty:

Pozdrowienia z czarnej B6 (bez diod :decayed:) stojacej na swiatlach w druga strone :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie ale jestem teraz w pracy i brak mozliwosci takowej

co do samego moda > chcialem zrobic cos innego (w sensie nie a'la S6 w zderzak) bo to juz beda mieli wszyscy niedlugo. Nawiasem mowiac mialem cos podobnego w B5 i jakby ktos byl zainteresowany odkupieniem tego to jeszcze mam zdemontowane.

Dlatego do B6 wybralem RS6 look :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guardian opstrykaj swoje auto prosze... ja mysle nad pomalowaniem srodkow lamp w przyszlosci (i jestem ciekaw efektu u Ciebie), ale w diody sie pakowac nie bede napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam również z przeciwnej strony :th:

ciesze sie ze sie podoba

mam tez w glowie projekt "zdiodowania" lamp tylnych ale poki co realizuje inne projekty jak np wysokocisnieniowy system klaksonu z lokomotywy :gwizdanie:[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 13:35 _________________________________________________co do malowania srodka to kolor czarny mat > w sumie nieiwem co foto moze pokazac dodatkowego

teraz jeszcze mysle nad zamalowaniem np wszystkich odblysnikow ale wtedy strace swiatla dlugie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostry dym.. haha juz niedlugo wszyscy beda na diodach latac.. trend sie rozwija w zastraszajacym tempie.. dlatego mam nadzieje ze producenci lamp tez to zauwazyli i juz szykuja jakies ciekawe zestawy.. :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedziemy...sorry za usyfiony woz ale pogoda ostatnio nie dopisywala jak wiecie

na poczatek fotki z godz 18:00 czyli bylo jeszcze w miare jasno:

http://img517.imageshack.us/my.php?image=cimg8420nn8.jpg

http://img517.imageshack.us/my.php?image=cimg8423xy0.jpg

http://img517.imageshack.us/my.php?image=cimg8427rd3.jpg

aparat moze lekko przeklamywac barwe ale diody swieca IDENTYCZNIE jak xenon 6000K czyli biało (nie niebiesko). Diody mogą świecic jeszcze mocniej gdyby usunac cienki pasek folii ciemnej ktora sprawie ze teraz sie mocno nie wyrozniaja nad zwyklymi xenonami.

- lampa lewa jest lekko przyparowana bo nie zaaplikowalem jje jeszcze kuracji "wentylujacej" tak jak prawej

zdjecia nocne beda jak sie sciemni :)

mam nadzieje ze daje wam to jako taki poglad na sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki - taki wlasnie byl zamysl projektanta i wykonawcy w jednej osobie czyli...mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sie szykuje :)

a o jakim efekcie myslales?

Myślałem o efekcie zbliżonym do A5 lub do efektu z początku posta. Czyli więcej diód na pasku.

p1010814fc7pi1ov5.th.jpg

U Ciebie jest inaczej ale fajnie, delikatnie i oryginalnie :th:

Jest GIT :th: Gratuluje pomysłu :th: oraz Respekt za włożony wysiłek :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój poprzedni dupowóz:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t1990.0.html;highlight=kolejna[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 19:42 _________________________________________________a tutaj cos dla fanów B5-tek:

http://img440.imageshack.us/my.php?image=cimg138611qs2.jpg

http://img88.imageshack.us/my.php?image=cimg17391rj2.jpg

...wkrótce fotki B6 nocą[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 19:51 _________________________________________________

oczywiscie ze sie szykuje :)

a o jakim efekcie myslales?

Myślałem o efekcie zbliżonym do A5 lub do efektu z początku posta. Czyli więcej diód na pasku.

p1010814fc7pi1ov5.th.jpg

U Ciebie jest inaczej ale fajnie, delikatnie i oryginalnie :th:

Jest GIT :th: Gratuluje pomysłu :th: oraz Respekt za włożony wysiłek :notworthy:

mogłem pójść w taki efekt ale:

1.kształt lampy jest bardziej zblizony do tych w nowym RS6 > tam na "pasek" przypada tyle diod co u mnie czyli 9szt

2.takie paski udalo mi sie akurat dostac i takie idealnie spasowaly pod lampe[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 19:53 _________________________________________________no i są już foty z sesji wieczornej > niestety rozmyte z lekka i barwy sa przeklamane na strone niebieskich a rzeczywiscie swieca na bialo

jak widac ponizej jest tez trudnosc robienia zdjec gdy wlaczone sa xenony i halogeny w xenonach:

http://img138.imageshack.us/my.php?image=cimg8432lm3.jpg

http://img138.imageshack.us/my.php?image=cimg8433ua2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...