Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Po przekładce działa prawie wszystko no właśnie prawie bo kierownica jakby ciężej chodziła takie mam wrażenie i hamulce czasem się zaciskają  tzn podczas hamowania później już nie odpuszczają aż tarcze się grzeją i samochód nie ma siły jechać i np 5 już nie wrzucę, a z górki zamiast się toczyć to staje na niej, a po jakimś czasie znowu odpuszczają wszystkie 4 bo sprawdzałem, czy może jest to wina uszkodzonej maglownicy jeśli chodzi o kierownicę ?? czy to jakoś współgra ze sobą ?? Dodam , że przed przekładką tak się nie działo

Opublikowano
5 godzin temu, fronek22 napisał(a):

Witam

Po przekładce działa prawie wszystko no właśnie prawie bo kierownica jakby ciężej chodziła takie mam wrażenie i hamulce czasem się zaciskają  tzn podczas hamowania później już nie odpuszczają aż tarcze się grzeją i samochód nie ma siły jechać i np 5 już nie wrzucę, a z górki zamiast się toczyć to staje na niej, a po jakimś czasie znowu odpuszczają wszystkie 4 bo sprawdzałem, czy może jest to wina uszkodzonej maglownicy jeśli chodzi o kierownicę ?? czy to jakoś współgra ze sobą ?? Dodam , że przed przekładką tak się nie działo

Servo i pedał hamulca jest skrecony razem i skontrowany śrubą, wkęć tą śrubę o kilka obrotów jeszcze tak by pedał stopu był o jakies 2 cm niżej jak peał sprzęgła. Bo zapewne dałeś to na równo a pedał hamulca powinien być troche niżej.  Po tym zabiegu przereguluj czujnik stopu na stelazu pedał.

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 10.05.2023 o 06:42, DamianT4 napisał(a):

Witam, Gdyby ktoś potrzebował przeróbki na manual to zapraszam. Jestem z okolic Rzeszowa na Podkarpaciu. Na manual ogarniam wszystkie typy multitroników i tip-troników grupy VAG, z pełnym kodowaniem  oraz przeróbką elektryczną i elektroniczną.  Kabelki przerobione ksiązkowo po oryginalnym schemacie. Po mojej przeróbce niema problemu z prędkościa, odpaleniem, swiatłem wstecznym ABS, Airbag, Tempomatem , PDC i innymi układami w aucie. 

Możliwość rozbudowy wyposażenia o Tempomat, Multifunkcje, Odblokowanie pełnego FISu, grzane fotele, 4 el szyby i inne.

Częśći moje lub Twoje jeśli chodzi o auta przednionapedowe FWD, auta z napedem na 4 koła częśći Twoje lub pomagam w doborze i zakupie.

Części dobrane oryginalnie lub zakłądamy skrzynie z nowszych modeli aut z lepszymi przełożeniami np TFSI TDI

Poprawiam kończe przeróbki po innych. 

 

Najchetniej przerabiane AUDI A4 B5/B6/B7/B8; A6 C5/C6; VW Passat B5/B5FL, Seat Exeo, Skoda Superb.

Nie daj sie namówic na kosztowne naprawy skrzyni automatycznej które są krótkotrwałe, wymiana na manual na dobre pomaga pozbyć sie problemu z napedami oraz z reguły podnosi wartość pojazdu.

 

Jesli czegoś nie przedstawiłem jasno to chetnie odpowiem na pytania co do takiej przeróbki najchetniej w wiadomości prywatnej lub telefonicznie.

super to skoro w tym siedzisz to skoryguj jeżeli jestem w błędzie , zrobiłem rozpiskę kolejności jak to ma wyglądać: 

swap z cvt a4 b7 2.0 tdi BPW na Quattro manual 6 .

Kolejno w pkt :

 

1 .Bak Quatro drugi pływak

-Pin z wtyczki nr 2 fiolet pin 2 do licznika wtyczka niebieska  pin 11 , brazowy kabel pin 3 do wtyczki seryjnej pod mase w baku 

-adaptacja baku etc

-demontaż kanapy demontaż boczków kanapy plus boku od baku , odczepić wtyczki abs , przeciągnąć wtyczke ori baku pod  Quatro

2. Odpalenie wstecznego i pdc w cvt

- od  wtyczki ze skrzyni  dwa kable ,  + 12 z bezpiecznika F31 15 A czarno-nieb  podać na włącznik skrzyni  i wrócić drugim pinem do modułu komfortu (wtyczka 12 pin czarna III) do pinu nr. 7

 

3. Zworka przekaźnika rozrusznika w cvt pod Ecu

- przekaźnik nr 4  demontaż i zworka na stałe dwóch prawych dolnych 50do50  pinów

 

4. Montaż czujnika sprzęgła

- kabel z ECU wtyczka T94 pin 43 podać na pin 2  przełącznika , pin nr 3 z przełącznika zmostkować z pinem nr 3 hamulca masa

 

 

5. Rozpiska wtyczki cvt vl300

- teoretycznie może wykorzystać kable tej wtyczki pod wsteczny

Pin 9 i 10 to 12 V

 

6. Mam pompę abs z quattro co wtedy z pinami ? albo czy zostawienie serii z cvt nie wadzi obecnie ?

 

Kilka jeszcze zapytań :

- ponoć przed mechaniką zacząć od kodowania vcds ecu na manual bo nie pości później i tak samo abs ? 

- czy jak bd spawał podporę to trzeba wydzierać okładzinę ze środka ?  tunel środkowy i tak pewnie do wydarcia żeby lewarek zmienić ? 

 

image.png

image.png

image.png

image.png

Elektryka pod a4 b7 swap z cvt na Quatro 2.docx

Opublikowano
9 godzin temu, Penzo_ napisał(a):

1 .Bak Quatro drugi pływak

-Pin z wtyczki nr 2 fiolet pin 2 do licznika wtyczka niebieska  pin 11 , brazowy kabel pin 3 do wtyczki seryjnej pod mase w baku 

 

6. Mam pompę abs z quattro co wtedy z pinami ? albo czy zostawienie serii z cvt nie wadzi obecnie ?

 

Kilka jeszcze zapytań :

- ponoć przed mechaniką zacząć od kodowania vcds ecu na manual bo nie pości później i tak samo abs ? 

- czy jak bd spawał podporę to trzeba wydzierać okładzinę ze środka ?  tunel środkowy i tak pewnie do wydarcia żeby lewarek zmienić ? 

 

Witam, co do pierwszego podpunktu to pin 3( brązowy z zółtym) jest wspólny dla prawego i lewego pływaka podpinamy sie pod prawy czujnik do lewego Pin3. Pin 2 (fioletowy z czarnym) do licznika jak masz w opisie.

Punkt 6. Pompa ABS do wymiany przynajmniej sterownik tej pompy, w niektórych przypadkach np w B6 do przepinowania czujnik lewego koła bo inaczej idą piny.

Kodowanie robie na końcu, niema potrzeby wczesniej ale każdy ma  swoją technike,. Dywan kazdorazowo podnosze do góry żeby spać spokojnie i nic nie nadpalić w aucie podczas wspawywania podpory, do lewarka niema potrzeby wyciągac tunelu, gładko wychodzi po odkreceniu go. Co do reszty wmiare wszystko rozpisane. 

 

Opublikowano
14 godzin temu, DamianT4 napisał(a):

 

Hej dzięki za odzew . 

Czyli w B7 wystarczy zmienić samą elektroniczną stronę pompy ABS   i nic w kablotece się nie rusza ? Sądziłem że cała pompa quattro to jedność  a nie że sama elektronika tylko ? 

A jak ci się widzi pomysł z wykorzystaniem kabli z wtyczki multitronika, są tam dwa plusy juz no i do tego jakieś kable idą do lewarka zmiany biegów więc też bym je wykorzystał ?   

 

A wiem jeszcze co zapomniałem ....  jak to wygląda z blokadą stacyjki  (chodzi mi o brak możliwości wyciągnięcia kluczyka jak nie jesteś w park ) tam jest jakaś linka do zlikwidowania czy nic z tym nie trzeba robić ? 

 

PS. opis klepnąłem na kolanie  na pewno trzeba go trochę lepiej spisać  ,ale teraz bynajmniej wiadomo jaki swap po kolei z jakim silnikiem itp 

Z ciekawości w opisie masz B7 jako swoje auto  czy to juz nie aktualne i jest cos nowszego bo stoje przed dylematem następcy ...

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam, przylaczam sie do tematu, mam audi a4 b6 1.9 tdi avf 2004r. Sprawa wygląda tak ze teraz mam manuala 5 biegowego, kiedys byl automat gja (multitronic) i problem polega na tym ze nie dzialaja mi swiatla wstecznego ani czujniki parkowania. zarowki wymienilem tak samo bezpiecznik i nic, znalazlem czujnik biegu wstecznego ktory nie ma wtyczki. a niedaleko okragla wtyczka 20 pinowa pochodzaca z automata. Czy wie ktos jak to zrobic tak zeby wszystko dzialało ? 

Opublikowano
W dniu 22.11.2025 o 11:12, kacpi0 napisał(a):

Witam, przylaczam sie do tematu, mam audi a4 b6 1.9 tdi avf 2004r. Sprawa wygląda tak ze teraz mam manuala 5 biegowego, kiedys byl automat gja (multitronic) i problem polega na tym ze nie dzialaja mi swiatla wstecznego ani czujniki parkowania. zarowki wymienilem tak samo bezpiecznik i nic, znalazlem czujnik biegu wstecznego ktory nie ma wtyczki. a niedaleko okragla wtyczka 20 pinowa pochodzaca z automata. Czy wie ktos jak to zrobic tak zeby wszystko dzialało ? 

 

Screenshot_20220329-164237_Google.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam forumowiczów, przyszedł czas że i w mojej b6 padł multitronic przy obecnym przebiegu 360tys. km

 

Temat swapów śledzę już jakiś czas, przymierzam się do takiej samej operacji. Posiadam cały zestaw z  wersji 2.0 FSI 2003 i o ile przekładkę i podpięcie skrzyni nie stanowi dla mnie problemu to mam obawy jeżeli chodzi o temat elektryczny.

 

Czy ktoś z Poznania lub okolic jest w stanie oczywiście odpłatnie ogarnąć elektrykę? 

 

Moje b6 jest z 2001 roku posiada tempomat, skrzynia ma prostokątną wtyczkę. Dołożyłem sobie FIS-a więc jakieś pojęcie mam o kodowaniu VCDS-em mam ale chcę żeby to było zrobione zgodnie ze sztuką. 

Opublikowano

Przekładka w 25-letnim aucie brzmi jak tuning tico, no chyba ze chcesz na własnym organizmie "przerobic" temat i robić to zawodowo bo inaczej jest totalnie bez sensu, a samą ekonomię przedsięwzięcia juz pomijam

Edytowane przez Dev

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Cały swap miałem za darmo, tylko leżał i czekał (dokładnie 2lata) na ten moment i się udało, dina jest po przekładce i jestem mega zadowolony ze swojej roboty, zupełnie inne auto. Jest po drobnym sofie więc ciśnie niesamowicie. Czytam od dłuższego czasu temat zmiany kodowania ECU i ABS. Sterownik silnika nie przyjmuje zmiany kodowania (zmieniam tylko cyfrę od skrzyni)  a pompa ABS przyjmuje logowanie i kodowanie ale nic się nie zmienia. Czy czujnik pedału sprzęgła to masa podpinana pod pin 39 w dużej wtyczce sterownika? Bo w tej chwili mam tam pusty pin. Na jakimś zagranicznym forum czytałem że cały proces przekładki należy zacząć od kodowań puki nie sypie stałymi błędami... ile w tym prawdy nie wiem bo co czytam to każdemu inaczej to przychodzi... z kolei znajomy tuner mówił że kodowaniem nic nie zrobię i trzeba soft robić od nowa... ludzie kogo tu słuchać...

 

 

Opublikowano
4 godziny temu, Błażuch napisał(a):

Cały swap miałem za darmo, tylko leżał i czekał (dokładnie 2lata) na ten moment i się udało, dina jest po przekładce i jestem mega zadowolony ze swojej roboty, zupełnie inne auto. Jest po drobnym sofie więc ciśnie niesamowicie. Czytam od dłuższego czasu temat zmiany kodowania ECU i ABS. Sterownik silnika nie przyjmuje zmiany kodowania (zmieniam tylko cyfrę od skrzyni)  a pompa ABS przyjmuje logowanie i kodowanie ale nic się nie zmienia. Czy czujnik pedału sprzęgła to masa podpinana pod pin 39 w dużej wtyczce sterownika? Bo w tej chwili mam tam pusty pin. Na jakimś zagranicznym forum czytałem że cały proces przekładki należy zacząć od kodowań puki nie sypie stałymi błędami... ile w tym prawdy nie wiem bo co czytam to każdemu inaczej to przychodzi... z kolei znajomy tuner mówił że kodowaniem nic nie zrobię i trzeba soft robić od nowa... ludzie kogo tu słuchać...

 

 

Niema większego znaczenia czy zrobisz kodowanie przed przekładka czy po niej, kwestia skasowania / wyczyszczenia błędów w blokach pojazdu gdy to zrobisz pózniej po przekładce. Co do ECU to zależy jakie typ sterownika. Sugerując sie  z Twojego profilu że SWAP-a robiłeś w B6 AVJ a tam w pierwszych latach produkcji i w niektórych modelach na USA były sterowniki które nie przyjmowały kodowania. Trzeba w sterownik wrzucic wersje manualną bo nie bedzie obsługi sprzęgła, niestety podniesienie mocy trzeba zrobić od nowa albo tuner bedzie musiał przepisac mapy.

Gdybyś nie poradził sobie z ECU albo nie miał gdzie to sterownik moge przerobić na manual, potrzebuje komputer i moge wgrać manuala.

Opublikowano

Coraz mocniej zaczyna wierzyć że faktycznie ten sterownik w tym roczniku nie przyjmuje kodowania i tak jak mówisz trzeba będzie wgrać soft manuala plus na przykład przegrać moje mapy, zastanawiam się czy problem z abs-em rozwiąże się sam po ogarnięciu sterownika ECU, dzisiaj udało mi się podłączyć czujnik sprzęgła i czujnik wstecznego więc coraz bliżej do finiszu.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

do ktorego pinu trzeba sie wpiac do ecu z czujnika sprzegla? bo jeden idzie do czujnika hamulca a drugi do ecu i wlasnie nie wiem ktory pin ktos wie pomoze? audi a4 b6 1.9 tdi avf 2004r manual 5 biegowy

Edytowane przez kacpi0

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

ktoś coś?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 29.04.2026 o 14:54, kacpi0 napisał(a):

ktoś coś?

Czujnik Sprzęgła F36 w sterownikach edc15 jest podpięty pod pin nr 66.

Opublikowano

dzięki wielkie! na dniach bede robił i dam znać czy wszystko poszło sprawnie.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

wpiąłem sie w 66 pin w ecu a masa z pina 3 hamulca i swiatla stop nie dzialaja bledy od czujnika hamulca są oraz swieci sie abs esp i teraz doszly swiece zarowe, mozliwe jest to ze ecu bylo podmienione czy cos? nr mojego ecu to 8e0 907 411 nie mam naklejki, taki sam jak na zdjeciu, co robic ?3c85778e79f5164f9240c41d06552d4a-afeb5c0fe526eb8252458624f35289bf_engine_control_unit_module.jpg

Opublikowano
9 godzin temu, kacpi0 napisał(a):

wpiąłem sie w 66 pin w ecu a masa z pina 3 hamulca i swiatla stop nie dzialaja bledy od czujnika hamulca są oraz swieci sie abs esp i teraz doszly swiece zarowe, mozliwe jest to ze ecu bylo podmienione czy cos? nr mojego ecu to 8e0 907 411 nie mam naklejki, taki sam jak na zdjeciu, co robic ?3c85778e79f5164f9240c41d06552d4a-afeb5c0fe526eb8252458624f35289bf_engine_control_unit_module.jpg

To co podałeś to nie numer sterownika a osłony. Mysle że jeśli masz AVF w B6 to masz nr 038906019LJ,obstawiam że założyłeś sterownik który zakodowany jest na manuala skrzynie i to normalne że wyrzuciło kontrolkami od ABS-u. W tym modelu ECU wystarczy zakodować na manual nie ma konieczności wymiany jeśli wszystko z nim Oki. Koniecznie logowanie do ABS i jego prawidłowe zakodowanie .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.