Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wibracje po przekroczeniu 120km/h


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

siema!!! nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem. ale cos sie popierdzielilo z moim autem. jezeli jade do 120km/h nie ma zadnych objaw, gdy przekrocze ten magiczny próg auto dostaje wibracji odczuwalnych na kole kierownicy jak i w calym samochodzie a gdy przekraczam 150 wraca wszystko do normy, mialem wrażenie jak by ktores kolo bylo zle wyrażone albo zbieznosc zle ustawiona. ustawilem zbieżność a i kola byly wywazane.. nie wiem co myslec o tym?? moze juz to bylo poruszane jak tak to jakiegos linka byl poprosil. dzienks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koła były wyważone i wewnątrz felgi nie ma błota prawdopodobnie masz kiepskie opony jeżeli masz to załóż inne koła (letnie lub zimowe) a jak nie to zamień przód z tyłem.

wszystko bylo przerobione i dalej to samo. Mam do wymiany simerbloka z prawej strony czy to moze byc przyczyna???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko bylo przerobione i dalej to samo. Mam do wymiany simerbloka z prawej strony czy to moze byc przyczyna???

ta luźna tuleja powoduje na pewno powiększanie sie tych drgań ale coś je musi najpierw powodować . Czy próbowałes gdzieś indziej wyważać koła? czy drgania są spowodowane przez obroty silnika czy tylko chodzi o predkość samochodu ( czy jadąc np 80 km/h na 4 i na 5 biegu sie cos zmienia ? ) a może wszystkie opony mają uszkodzone płótna ? miałem raz przypadek że opony były kupione 4 na raz miały około 3 lat zaczeła drgać kierownica pojechałem na wyważenie nic to nie dało zamieniłem koła tył przód i różne inne kombinacje na koniec okazało się że wszystkie 4 opony były uszkodzone, prawdopodobnie uszkodzone płótno na wyważarce wyglądały jak by było wszytsko ok a podczas jazdy przy obciążeniu zaczynalo sie z nimi coś dziać.Po wymianie opon wszystko ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zamienilem opony tyl na przod wywazylem jeszcze raz i powiem wam ze wibracje sie zmniejszyly, na 99% przyczyna zlych opon. kupie nowe opony i zobaczymy co dalej. napisze cos wiecej po zmianie opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy tacze są proste :hi: :hi: a co do opn mogles miec wyząbkowane ja mialem to samo na dodatek strasznie wyły :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Na 99% opony. Miałem to samo szopkę. Do 110/120km ok, powyżej zaczynało się trzęsienie ziemi:) i to do tego stopnia że rozpinał się zegarek na reku:), ustawało powyżej 160km.

Koła wywarzałem 4x w przeciągu 2 dni bo naprawdę mocno zaczęła mnie wqwiać ta sytuacja. I tu też dobra szopka. Za każdym razem jak pojechałem na wyważenie kół, fachowcy poprawiali po poprzednich fachowcach bo były źle wyważone :blink:. I tak 4x, dobre nie:) W końcu ostatni gość z najbardziej ludzkim i wydawało mi się fachowym podejściem stwierdził ze opony są do d*py, niby bieżnik spoko, ale ze "ząbkują" i coś tam coś tam dokładnie już nie pamiętam. Oczywiście w miedzyczasie sprawdziłem też zawieszenie, które jak się okazało było OK.

Na nowym komplecie opon jak ręką odjoł, miód malina:)

Tylko czemu qwa przez bandę niedouczonych tłuków musiałem stracić 2 dni, + kasa za (4x wyważenia i sprawdzenie zawieszenia), nie mówie już o nowym komplecie opon.

Także kolego gwarancji Ci nie dam, że masz to samo, ale u mnie właśnie tak to wyglądało.

Tarcze bym wykluczył, jeśli by były krzywe, telepało by tobą przy hamowaniu.

Pozdr.... i powodzenia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem od jakiegoś czasu zaczeły sie wibracje na tylnej osi (tak jakby koła nie były wyważone) opony są nowe a felgi proste, poza tym przekręcałem koła z tylniej osi na przednią i nic sie nie zmienia wibracje są nadal z tyłu (bicie odczuwalne na siedzeniach) a na kierownicy nie ma żadnych wibracji. Amortyzatory sprawdzone na diagnostyce i są dobre 70%.

Mam takie pytanie w czym może być problem bo nie wiem od czego mam zacząć?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem od jakiegoś czasu zaczeły sie wibracje na tylnej osi (tak jakby koła nie były wyważone) opony są nowe a felgi proste, poza tym przekręcałem koła z tylniej osi na przednią i nic sie nie zmienia wibracje są nadal z tyłu (bicie odczuwalne na siedzeniach) a na kierownicy nie ma żadnych wibracji. Amortyzatory sprawdzone na diagnostyce i są dobre 70%.

Mam takie pytanie w czym może być problem bo nie wiem od czego mam zacząć?.

Oponki masz pewne, może któraś guziasta?? Czasem nawet "nowe" potrafią mieć jakiś feler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki są ok .przekładałem najpierw jedną stronę i nic sie nie zmieniało a później drugą i dalej były wibracje z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na wyważenie w inne miejsce, może maja źle skalibrowana maszynę. Będziesz wtedy mógł na 100% wykluczyć felgi i opony. Tylko popytaj po ludziach gdzie jest jakiś pewna stacja.

Jeśli nie pomoże to pewnie będzie trzeba zespawać zawieszenie z tyłu na sztywno :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak wywarzałem u kogoś innego ale to jest najdziwniejsze że na kierownicy nie czuć wibracji tylko na siedzeniach bez względu na to jak zakładam koła, zamieniałem przód z tyłem i dalej są wibracje na siedzeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz sie kto dowaza na osi u ciebie w okolicy i dowaz tyl usterka powinna byc usunieta a koszt ok 30 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze takie coś, ale może to jest rozwiązanie. Mam pytanie a na czym to doważanie tyłu polega armando??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz wywazenie kola jak jest przykrecone na samochod wtedy wywaza sie ze wszystkim tarcza lozysko poloski

czujnik jest podlozony pod np. sworzen wachacza a maszyna rozpedzasz kolo i wtedy robisz pomiar

powiem ze w niektorych samochodach roznice sa naprawde ogromne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...