Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana tylnych amortyzatorów - jak, jakie itp


rojbert

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie z pytankiem dotyczącym wymiany tylnych amortyzatorów w B5 avant

gdzie znajdują sie górne sruby mocujące kolumnę ??

jakie polecacie amorki na tył do kombi ??

a tak na marginesie

niedawno wymieniałem amorki z przodu, zdecydowałem sie na BILSTEIN. okazuje sie ze auto przodem dość wysoko stoi czy to moze być wina ze tył jest wybity ??czy może przyczyna gdzieś indziej leży ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

górne śruby znajdują się w przypadku sedana bo nie wiem czy jest tak samo w kombi ale w sedanie to trzeba zdjąć przy tylnich siedzeniach z jednej i z drugiej strony boczki te skrajne co pas na nim leży są one mocowane na haczyki dość ciężko mi zeszły ale dało się jak zdejmiesz to głębiej są te śruby na klucz 13 łatwo się odkręca chociaż manewru kluczem za dużego niema co do amorów to ja założyłem monroe mam już rok i 10000 przejechane i jest oki cena to 140 za sztukę są to gazowo olejowe chyba. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

niewiem tak na 100 ale wydaje mi się że jest bardzo podobnie jak nie identycznie popatrz zdejmij ten boczek i zobacz dasz radę.

Pozdrawiam i życzę zdrowych spokojnych i wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kombi jest troszkę pracy musisz zdjąć obie tapicerki w bagażniku.bo śruby mieszczą się pod nimi.ja jak wymieniałem amory to tak było robione troszkę to zajeło i sie dowiedziałem że z lewej strony pod boczkiem jest wbudowany za***isty głośnik niskotonowy.ja mam jakieś courventy z allegro za okolo 200 pln i latam na nich dwa lata. ostatnio byłem na przeglądzie i są w stanie bardzo dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wymieniłem amorki na KAYABA 343271 cena za kpl 358 zł plus wymiana 60 zł

Pozdrawiam[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 20:35 _________________________________________________Witam niestety po przejechaniu ok 5000 km lewy amorek wysiadł po niedzieli jade wymienić bo jest gwarancja. Mechanik się zdziwił że Kayaba mi wysiadł zobaczymy jak jest z gwarancją.

Pozdrawiam

Wysiadł następny amorek po ok roku i przejechaniu ok 15 tyś km. Jutro jadę wymienić bo jest jeszcze gwarancja. Jakieś słabe te amory a kupowałem w Perfect Serwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba odkręcić podłogę w bagażniku oba boczki razem z tymi śrubami co trzymają siedzenie. jak to zdejmiesz to dalej bułka z masłem. na górze po dwie śruby i na dole po jednej. ja zakładałem i polecam sachs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do opinii Robi1, też załiozyłem sachs`a i narazie 1,5 tys km i jest ok, mam nadzieję że dalej wytrzyma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czeka mnie wymiana amorków z tyłu i zdecydowałem się na KYB , za komplet zapłaciłem 310 zł + do tego nowy zestaw ochronny za 86 zł [br]Dopisany: 17 Czerwiec 2008, 09:45 _________________________________________________za parę dni jade w długą traskę do Chorwacij to po powrocie podzielę się opinią na ich temat :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad Wy bierzecie te ceny :) Ja te KYB ktore podajecie moge sprzedac po 140zł za szt, tak samo jak sachs super touring.

A osłony na amorki po 42zł za kpl na tył firmy DACO albo po 67zł za sachs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misior Ty fachowiec jesteś - jakie amorki polecasz? Widzę, że Sachs i KYB są najczęściej wymieniane ale które są lepsze z tych dwóch firm? Mam tył do wymiany a przód mam na 49% i 48%. Czy na tych przednich mogę jeszcze jeżdzić? Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad Wy bierzecie te ceny :) Ja te KYB ktore podajecie moge sprzedac po 140zł za szt, tak samo jak sachs super touring.

A osłony na amorki po 42zł za kpl na tył firmy DACO albo po 67zł za sachs.

Witam Za ile i jakie amorki polecałbys do mojego autka???Pozdrawiam i zapraszam na narty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA ODKRęCIć BOCZKI[br]Dopisany: 16 Listopad 2008, 13:41_________________________________________________W którym miejscu znajdują się śrubki żeby odkręcić boczki w bagażniku combi

tu jest opisane:

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b5_wymiana_amortyzatorow_tyl_avant_zamienik_zawieszenia_1be-t85640.0.html;msg973541#msg973541

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wymieniać amorki to odrazu możesz auto obniżyć :naughty::kox: wtedy kupujesz taki zestaw http://moto.allegro.pl/item758479535_amortyzatory_sportowe_audi_a4_b5_tuning_od_mts.html + springi i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię...

Mam Avanta 1998 rok AFN 110 koni :)

Wsadziłem dziś na tył Kayaba 343271.

I tak czytam i nie wiem czy dobry model wrzuciłem :(

Na przód do mojego rocznika jakie polecacie? Też chcę z KYB :)

Poproszę o symbol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...