Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Błędy klimatronika


kufos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio sprawdziłem vagiem moje auto. Wyskoczyły mi:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) 01274Motor klapy nawiewy powietrza – V71

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 41-10 - Zablokowane lub brak napięcia - Przerywany

00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112) 00601 - potencjometr na Motor Pozycjonowanie Central Flap (G112)

37-10 - Faulty - Intermittent 37-10 - niesprawny - sporadyczny

Czy ktoś może mi napisać co jest grane? Motor klapy V71 wyszukałem na forum i znalazłem. Natomiast nie wiem co to jest ten 2 błąd. Jak wynika z błędów są to problemy przerywany i sporadyczny, należy coś z tym robić czy nie? Z autem mam taki problem że klima trochę słabo działa (regularnie co wiosnę serwisowana) i bardzo szyby parują jak tylko jest trochę wilgoci na dworze (filtr kabinowy wymieniany co wiosnę przy okazji przeglądu klimy), i nawiew środkowy z prawej strony dużo słabiej dmucha w porównaniu z lewym i środkowym.

Proszę o pomoc.

ps. mam nadzieje że wątek nie zostanie od razu zamknięty bo się już trochę naszukałem i nie za bardzo wiem jak ugryźć ten temat.[br]Dopisany: 31 Marzec 2011, 14:33_________________________________________________ps. jeżeli ten 2 błąd to jest z silniczka klapy centralnej taki niebieski z tego wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=13920.0

to ja go jakiś czas temu wymieniałem.

Potem klimatronik był przekodowany od nowa. niestety kodu nie pamiętam.[br]Dopisany: 31 Marzec 2011, 14:48_________________________________________________mam audi a4 b5 96r tdi 81kw sedan[br]Dopisany: 31 Marzec 2011, 14:48_________________________________________________kodowanie klimatronika 00043[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2011, 09:56_________________________________________________a i jeszcze 1 sprawa. Wczoraj próbowałem zaadoptować silniczki od sterowania nawiewami. Niestety nie mogłem tego zrobić ponieważ gdy tylko zaczynały pracować po chwili wyskakiwały błędy w pozycji 001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=161329.0;highlight=nastawnik+klapy

0258aaf3ff88209bm.png36991f7103ee4e70m.png

00601 - potencjometr V70 (G112)

Jezeli chodzi o parowanie szyb to sprawdz czy nie jest dywan podlogi mokry. Najlepiej odchyl i zobacz czy gabka nie jest nasiaknieta bo byc moze woda sie dostala. Z wierzchu bedzie suchy a od spodu gnoj. Nie powinny parowac szyby jezeli jest troche wilgotno na zewnatrz nawet przy wylaczonej klimie.Nastepnie sprawdz ta klape czy nie jest zablokowana w pozycji zamknietej oraz otwory do recylkulacji powietrza w nadwoziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i klapa jest otwarta. Jeżeli chodzi o mokro to pod przednimi dywanikami jest trochę wilgoci. Jak woda się tam dostaje ?[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 06:13_________________________________________________A które to są te otwory do recyrkulacji powietrza w nadwoziu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjac tapicerke bagaznika(boczki) to bedziesz widzial.

Po stronie kierowcy woda moze leciec przez ecu albo po lince do otwierania maski.Trzeba odkrecic obudowe komputera i zobacz czy jest tam uszczelka ale na poczatku sprawdz czy masz drozne kanaly odplywowe. Pod ukumulatorem jest jeden i drugi pod pompa hamulcowa.Po stronie pasazera to prawdopodobnie skraplacz przecieka.Sprawdz tez czy masz zaslepki w otworach podlogi.Trzeba zajzec pod samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę tu bo doczytałem coś o klapach i mam taki oto problem przy włączonej klimatyzacji klapy znajdujące się po filtrem przeciwpyłowym wcale nie reagują , są stale zamknięte tak jakby działał obieg zamknięty . próbowałem już wiele konfiguracji klimy i nadal nic . Otwarte są tylko wtedy kiedy przełącze na econ , a gdy go odłącze zaraz się zamyka . sprawdzałem na kompie żadnych błędów nie ma proszę o radę i pomoc co z tym fantem dalej pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...