Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z wentylatorem audi a4 b6-chodzi non stop


kamik1988

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam problem z wentylatorem-pracuje non stop, a w dodatku wskaznik temperatury nie pokazuje zadnej wartosci. wie ktos moze w czym tkwi problem?? naudi a4 b6,2.0 benzyna

z gory dziekuje

pozdrawiam

kamik1988

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zalane wodą przekaźniki w obudowie sterownika silnika. Nie pierwszy taki przypadek.

Odkręć pokrywę komputera na podszybiu i zobacz czy woda nie stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zalane wodą przekaźniki w obudowie sterownika silnika. Nie pierwszy taki przypadek.

Odkręć pokrywę komputera na podszybiu i zobacz czy woda nie stoi.

Ja tak kiedys mialem :confused4: zalane przekazniki w obudowie ECU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jutro z samego rana sprawdze czy jest w tej obudowie woda, a znany jest komus koszt tych przekaznikow??i czy to ma tez wplyw na parowanie przedniej szyby??wymienilem filtr kabinowy ale dalej paruje??[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2011, 20:00_________________________________________________no i w dodatku tez zegar od paliwa zaczal glupiec, bo pokazuje wciaz 3/4 baku albo czasami i na maxa...a tam gora z 10 litrow-:/ktos wie od czego on moze tak glupiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem to. Miałem wodę w ECU . Jak przyszedłem do auta rano to miałem włączony wentylator chłodnicy. Akumulator był rozładowany i auto nie odpaliło. U mnie ktoś kiedyś odkręcił obudowę ECU ale jej nie zakręcił i to było powodem dostania się tam wody.Poszły mi trzy przekażniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladne osuszenie i wymiana przekaznikow zalatwi sprawe??czy to jest stale powracajacy czasowo motyw:/??

Wysuszyc to musisz calosc w srodku :wink4: ale jak przekazniki nie uratujesz to wymiana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przekażniki poszły do wymiany. Problem znikł definitywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się pod temat a mianowicie problem u mnie wygląda następująco ,po odpaleniu silnika nawet jak jest zimny wlącza się wentylator na full i chodzi nawet przy wyłączonej klimie, dopiero po odłączeniu go od napięcia przestaje chodzić .Wskazanie temperatury po przejechaniu kilku km. ok 70 st. i tak stoi .Czy ktoś miał taki przypadek ??

---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:35 ----------

dodam , że przekazniki raczej ok. sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu pod vaga okazało się ,że jednak walnięty czujnik temperatury G62 (zielony 4-pinowy).Po wymianie ,która zajęła mi około 2,5h z racji trudno dostępnego zamieszczenia czujnika wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie ten sam problem. Wentylator chodzi temperatura leży a dodatkowo brak mocy tryb awaryjny.

NIby stoi teraz u elektryka auto ale jak przed chwilą dzwoniłem to chciał mi wyciągać turbo bo mówi panie nie ma mocy.

Sie wq. normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...