Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Przeładowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mój N75 zamknął się i nie otwierał-przeładowanie było :wink4:

jak nie ma prądu-N75 jest zamknięty-nie dostaje prądu i taki zostaje-przeładowanie będzie

Dominiku jest dokładnie na odwrót. Jak nie ma prądu na N75 to turbo ładuje bardzo mało bo WG jest maksymalnie otwarty :wink4:

masz rację-sprawdziłem :gwizdanie: :notworthy::wink4:
Opublikowano

Podpinam się pod temat i odświeżam kotleta :) Też mam problem z doładowaniem w moim AEB.

Posprawdzałem napięcia w moim audi na N75 i u kolegi. Wyniki były takie same na odpalonym silniku w obu pinach 13,90 - 14,00V. Na włączonym zapłonie po wypięciu kostki 5V drugi 0. Przetestowałem również Vag-iem słychać jak zaworek otwiera się i zamyka na jednym pinie stałe 12v na 2 zmienia się z 5v na 12V. Oporność też jest ok mieści się w tolerancji między 25-35 ohm. W swojej kolekcji posiadam 3 zawory N75 i na wszystkich 3 mam te same objawy. Mam też 2 sterowniki jeden z chipsem i drugi standardowy i na obu są te same objawy. Ciśnienie doładowania faluje miedzy 2000-3000 potem się stabilizuje i po przekroczeniu 5000 rpm spada. A jak wcisnę gaz w podłogę potrafi dmuchnąć 1,5 bara.

Zrobiłem też test N75 zgodnie ze wskazówkami:

Jak masz w domu kompresor to sprawdź sobie ten N75. Podepnij pod niego jakiś 1bar powietrza i zobacz czy w pozycji zamkniętej będzie szczelny, czy będzie coś przepuszczał. Jak tak będzie to będziesz słyszał syczenie, ulatujące powietrze. Falowania doładowania może też powodować właśnie nieszczelny N75 :wink4:

i wszystkie N75 jakie posiadam popuszczały przy 0,3-0,4 bara dodam że jeden jest nowy. :confused4:

wrzucam foty z testu szczelności nie wiem czy tak powinno to wyglądać?

DSC00511.jpg

DSC00509.jpg

Mój kolega nie był chętny do podmiany N75 na testy więc jestem w przysłowiowej du.....e :confused4:

Opublikowano

i wszystkie N75 jakie posiadam popuszczały przy 0,3-0,4 bara dodam że jeden jest nowy

ja też mam taki jeden N75-przepuszcza,mimo,że jest nowy :kwasny: dostałem go za darmo,więc nie ma co żałować,ale szkoda-końcówka C-ponoć tak ma być,ze przepuszcza,ale wyżej trzyma-nie bardzo mi się chce w to wierzyć,ale mogę być w błędzie...
Opublikowano

co z tego że wyżej trzyma jak popuszcza :kox:

Opublikowano

Gdyby mój kumpel zgodził się wrzucić do swojego auta mój N75 byłoby wszystko jasne bo jego CCCO śmiga. Wykręcał się że chce auto sprzedać i jak się coś wysra to będą problemy - więc dałem se z nim siana.

Opublikowano

Konrad źle to podpiąłeś. Powinieneś tak:

resizeofimage007.jpg

Czerwona strzałka- podłączasz powietrze pod ciśnieniem jakieś 0,8bar może być.

Brązowa kreska- zaślepiasz

Niebieska strzałka- pozostawiasz wolne

Jak puścisz powietrze na zaworek to bez podłączenia prądu pod niego nie powinno z niego być słychać, że powietrze uchodzi. Jeśli będziesz słyszał wyraźne syczenie z najdłuższego krućca zaworka to zaworek jest nieszczelny i może powodować falowanie doładowania.

Opublikowano

Gregory właśnie tak jest podpięte jak piszesz tylko manometr dałem na długą rurkę by wiedzieć przy jakim ciśnieniu zawór przepuszcza. Strzykawką delikatnie wtłaczałem powietrze i patrzyłem co wskazuje zegar. Przy 0,4 bara zawór już się rozszczelnił.

Dzisiaj podepnę manometr przed strzykawkę ( czerwona strzałka na twoim foto ) i będę słuchał syku z długiej końcówki N75 :). Zobaczymy przy jakiej wartości coś usłyszę :).

DSC00521.jpg

DSC00522.jpg

Po przetestowaniu N75 z manometrem z przodu wskazówka pokazała może 0,2 bara i było psssssss..... :( testowałem dwa zawory drugiego rozszczelniłem z płuca :polew:

W sklepie zaśpiewali mi 80 Euro za N75 a może ktoś z testował lub ma założonego MAC znalazłem w sieci http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=83999 :mysli:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Z tego co różni koledzy z forum i nie tylko ,stwierdzili ze autko jest po programie i pompuje 1,0bara a falowanie mocą było wina źle dokręconej opaska od n75

tu są logi http://vaglog.rtnet.pl/kylomc89_45137.html będę musiał podjechać na hamownie zobaczyć ile będzie KM . Teraz planuje założyć TIP i wydech 2,5 żeby turbince było lepiej no może jeszcze fimc ;)

Opublikowano

Z tego co różni koledzy z forum i nie tylko ,stwierdzili ze autko jest po programie i pompuje 1,0bara a falowanie mocą było wina źle dokręconej opaska od n75

tu są logi http://vaglog.rtnet.pl/kylomc89_45137.html będę musiał podjechać na hamownie zobaczyć ile będzie KM . Teraz planuje założyć TIP i wydech 2,5 żeby turbince było lepiej no może jeszcze fimc ;)

Logi na przyszłość rób do 6500rpm :)

Daj znać ile siedzi tam kuca, doładowanie 1bara to dość sporo.

Opublikowano
  • Autor

wiem własnie na drugi raz zrobię tak jak powinno być ,pompuje do 1bara i trzyma ładnie

Opublikowano

Z tego co różni koledzy z forum i nie tylko ,stwierdzili ze autko jest po programie i pompuje 1,0bara a falowanie mocą było wina źle dokręconej opaska od n75

tu są logi http://vaglog.rtnet.pl/kylomc89_45137.html będę musiał podjechać na hamownie zobaczyć ile będzie KM . Teraz planuje założyć TIP i wydech 2,5 żeby turbince było lepiej no może jeszcze fimc ;)

zrób porządne logi bo nic nie widać

Opublikowano
  • Autor

ok

na dniach zrobię ;)do 6500 obrotów

Opublikowano

ok

na dniach zrobię ;)do 6500 obrotów

A zakręci to tyle? :decayed:

Opublikowano
  • Autor

noo oczywiście juz go tak kręciłem :kox::cool1: a ile powinno się dokładnie zakręcić? zeby logi były poprawne ?oczywiście na 3 biegu?

Opublikowano

noo oczywiście juz go tak kręciłem :kox::cool1: a ile powinno się dokładnie zakręcić? zeby logi były poprawne ?oczywiście na 3 biegu?

Mój kręcił swego czasu do 7200 na wałkach z ADR, ale to już trochę dużo jak na seryjną czapkę żeby non stop tak kręcić :)

Opublikowano
  • Autor

a co z ADR wałki są mocniejsze ? czyli za długo nie kręcić tak silnika ?

Opublikowano

a co z ADR wałki są mocniejsze ? czyli za długo nie kręcić tak silnika ?

chyba są delikatnie "ostrzejsze",ale niech Gregory się wypowie-w końcu wie najlepiej :wink4:
Opublikowano

dzięki tym wałkom można wyżej kręcić silnik

co nie zmienia faktu że głowica nie jest przystosowana do takich rzeczy i może się szybko rozlecieć

Opublikowano
  • Autor

czyli do ilu kręcić silnik żeby było bezpieczniej ?

Opublikowano

AEB ???? do odcinki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.