Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szarpanie podczas gwałtownego puszczania gazu


agusia59

Rekomendowane odpowiedzi

przepustnice .? w FAQ masz temat jak to zrobic dla 1.8 ale to zadna roznica w twoim silniku.. benzyna ekstrakcyjna szmatki w dlon i na błysk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam raczej na wywalone poduszki pod silnikiem.

To czasem nie powinno też latać na wolnych? :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, w benzynie drgania są dużo słabsze w porównaniu do diesla. Jest u nas jedno auto ze średniej kondycji poduszkami pod silnikiem i skrzynią, napęd lata jak Żyd po pustym sklepie, a na postoju drgania są minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym obstawil poduszki pod silnikiem ale ciekawi mnie wskazanie VAG`u jesli cos pokaze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten silnik i ten sam problem. Poduszki możesz sprawdzić podnosząc maskę i przy zaciągniętym ręcznym próbujesz ruszać do przodu i do tyłu a druga osoba obserwuje silnik czy nie za bardzo wygina się do przodu lub do tyłu.

U mnie poduszki były sprawdzane już na wszystkie możliwe sposoby, przepustnica czyszczona kilka razy. Układ elektroniczny przepustnicy wyczyszczony środkiem do potencjometrów. Na Vagu TPS po naciśnięciu pedału gazu otwiera się i zamyka równomiernie.

Zobacz czy szarpnie ci przy gwałtownym puszczeniu gazu ale nie doprowadzając do całkowitego zamknięcia przepustnicy (trochę zostaw).

U mnie właśnie problem występuje gdy przepustnica całkowicie się zamyka lub delikatnie się uchyla.

Jako że problem występuje u mnie od początku jak kupiłem samochód (rok temu) świece, przewody WN , zapłon, rozrząd, czujnik halla, dolot, poduszki - mam to już za sobą i dalej nic.

Mam też instalację LPG i na obu paliwach jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam identycznie :/ też to denerwuje no ale nie znam przyczyny :/ tez mam poduchę do wymiany bodajże, przy wymianie wydechu to mi stwierdzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi a sprawdźcie wtryski może już się nadają do regeneracji lub wymiany ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...