Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bezpłatna navi w Noki ????


kamosor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ,lub może jak ,mogę korzystać z darmowych map w Noki N 97 ?

Ostatnio trochę ponawigowalem sobie za pomocą tego sprzętu i bardzo niemile się zdziwiłem ,gdy okazało się że mam puste konto.

Czy można zapakować do niej kartę np. z Auto mapą by ta cholera nie łączyła się z internetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wrzucić np Tomtoma lub Garmina

w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz aplikację na symbiana,N97 to chyba S60v3,robiłem to kiedyś na jakiejś N-ce,TT wtedy wrzucałem,jest opis na Symbianos.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad godzinie wertowania setek stron mam dosyć navi na koniec znalazłem coś takiego :,,Re: [E71] Jaki program do nawigacji...

przez nismo » 12 lutego 2011, o 14:30

Los_Emilos, niestety darmowych nie ma.

Twój temat znajdował się w niewłaściwym dziale!

Następnym razem zostanie przeniesiony do kosza.

Prosimy o więcej uwagi. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w N97 ale w E52 Navi po kupieniu miałem od razu aplikację jakąś od nokii. Nokia Maps czy coś takiego. I przy domyślnych ustawieniach łączyło się z netem i ciągnęło kasę. Po odpowiednim skonfigurowaniu aplikacji przestało się łączyć i jest teraz total darmowa nawigacja bo korzysta tylko z modułu gps wbudowanego w telefon. Trzeba też wyłączyć aktualizacje map przez internet. Ale moim zdaniem szkoda czasu bo szału nie robi ta nawigacja. Mapy mało dokładne i moim zdaniem mała częstotliwość odświeżania. Wiem, że można na symbiana zainstalować porządną nawigację garmina ale jest z tym trochę zabawy i jeszcze tego nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmina nie próbowałem instalować ale z TT nie było większych problemów,szybko się to instaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5" navi do samochodu ,ale niekiedy jak jadę sobie np. motorem dla przyjemności bez konkretnego celu ,to bywam w różnych miejscach ,i fajnie było by wiedzieć gdzie jestem ,albo chociaż w jakim kierunku mam wracać do chałupy ,a Nokia ma przecież DARMOWĄ NAVI-to za co ja do ch... płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za to że nie przeczytałeś instrukcji obsługi. Włącz tryb offline, wyłącz wspomaganie wyznaczania pozycji a mapy załaduj na kartę pamięci poprzez ovi i w końcu ciesz się nawigacją w telefonie za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze ze nie polecam ovi. Mała dokładnosc, słabe mapy na terytoriach gdzie jezdzilem itd. Polecam wgrac garmina. Na 2 ostatnich telefonach go wgrałem i jest duzo lepszy.

Pamietac tez trzeba ze navi w telefonie to tylko ostatecznosc, na pewno nie przyjemnosc z uzytkowania. Za 300 zł w media jest do kupienia navi ,,rider", na pokładzie ori auto mapa , 24 miechy gwarancji, b.dobry zasieg, szybki fix.

Jezeli ktos sie orientuje ile kosztuje ori auto mapa to wie ze to okazja :naughty:

Mam , kupiłem, polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za to że nie przeczytałeś instrukcji obsługi. Włącz tryb offline, wyłącz wspomaganie wyznaczania pozycji a mapy załaduj na kartę pamięci poprzez ovi i w końcu ciesz się nawigacją w telefonie za free

dokładnie zrób tak jak kolega mówił :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być offline wystarczy wejść MENU->Panel sterowania->Ustawienia->Ogólne->Pozycjonowanie->Metody ustawienia pozycji. Tam wybierasz tylko opcje Zintegrowany GPS. Inne odznaczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie we wszystkich nokiach można włączyc sobie darmową mapę ale raczej we wszystkich z symbianem można zainstalować np Garmina. Ja mam Garmin Mobile XT i szału nie robi zwłaszcza, że telefon ma mały wyświetlacz ale jest też wielki plus - telefon ma sie zawsze przy sobie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam n97 mini i zrób tak jak kolega mówił, ustalanie pozycji i zostawiasz włączony tylko zintegrowany gps reszta wyłączona. tylko od niedawna jest aktualizacja map które lepiej ciekają wiec sciagnij sobie ta aktualizacje badz aktualizuj z telefonu przez wi fi wrzuc mapy jakie chcesz i bedzie działać, ja aktualizowałem wczoraj i o niebo lepiej działają niż choćby miesiąc temu. w zaleznosci gdzie mieszkasz moze ci w domu przy zabawie raz łapać raz nie łapac sugnału wiec sie nie zrazaj, w aucie na dworze lub jakiejkolwiej bardziej otwartej przestrzeni sygnał łapie sie momentalnie. pozdro[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2011, 09:04_________________________________________________no a jesli to nie pomoze to pozostaje ci garmin :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej N8 musiałem jeszcze ustawić nawigacje w trybie offline bo próbowała łączyć że z netem w celu sprawdzenia informacji drogowych (które i tak w Polsce chyba nie działają) lub pobrania danych do mapy satelitarnej jeśli zaznaczy się taką opcję, ewentualnie będzie chciała zaktualizować mapy.

Dlatego więc polecam ustawić nawigację w tryb offline.

Co do Garmina to również polecam. Szczególnie GPmapa jest godna polecenia. Przy wybieraniu instalki warto zwrócić uwagę na na wersję bo od 5.00.50 poprawiono błąd z procesem który po wyjściu z nawigacji ciągle pracował w tle i powodował szybkie rozładowanie baterii. Ja obecnie mam wersje 5.00.60 i śmiga wyśmienicie. Poza tym Garmin daje możliwość nawigowania również po szlakach turystycznych i morzu.

Co do tomtoma to dawno już z niego nie korzystałem w telefonie. Ostatnie próby robiłem na Noki N95 i nie chciał działać na wbudowanym module gps. Za to na zewnętrznym wszystko ładnie chodziło.

Ostatnio na symbiana^3 zainstalowałem nawigacje sygic ale nie miałem okazji jeszcze zaliczyć z nią jakiejś dłuższej trasy.

Podsumowując fabryczne mapy noki po odpowiedniej konfiguracji w zupełności spełniają swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Garmin'a to minusem jest żadka aktualizajca map w porównaniu do automapy.

Używałem garmina przez 3 lata i było :good:

Sygic akurat nie używałem, ale też jest bardzo chwalona :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za to że nie przeczytałeś instrukcji obsługi. Włącz tryb offline, wyłącz wspomaganie wyznaczania pozycji a mapy załaduj na kartę pamięci poprzez ovi i w końcu ciesz się nawigacją w telefonie za free

No i tak właśnie mam.Ustawienia ,internet, offline i mnie pokasowało ??

Kordi piszesz :

Nie musi być offline wystarczy wejść MENU->Panel sterowania->Ustawienia->Ogólne->Pozycjonowanie->Metody ustawienia pozycji. Tam wybierasz tylko opcje Zintegrowany GPS. Inne odznaczasz.

Ja tego w N 97 nie mam ,albo nie wiem gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za to że nie przeczytałeś instrukcji obsługi. Włącz tryb offline, wyłącz wspomaganie wyznaczania pozycji a mapy załaduj na kartę pamięci poprzez ovi i w końcu ciesz się nawigacją w telefonie za free

No i tak właśnie mam.Ustawienia ,internet, offline i mnie pokasowało ??

Kordi piszesz :

Nie musi być offline wystarczy wejść MENU->Panel sterowania->Ustawienia->Ogólne->Pozycjonowanie->Metody ustawienia pozycji. Tam wybierasz tylko opcje Zintegrowany GPS. Inne odznaczasz.

Ja tego w N 97 nie mam ,albo nie wiem gdzie szukać.

to do mini ale powinno być tak samo http://www.nokia.pl/pomoc/produkty-pomoc/n97-mini/how-to/positioning/positioning-settings
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...