Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

hehe no wlasnie jakie to konsekwencje jak to same korzysci :D [br]Dopisany: 19 Wrzesień 2011, 22:00_________________________________________________ :> :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no wlasnie jakie to konsekwencje jak to same korzysci :D [br]Dopisany: 19 Wrzesień 2011, 22:00_________________________________________________ :> :> :> :>

dokladnie tak ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy pierdzielą...... :wallbash: zdecydowana większość obecnie produkowanych/sprzedawanych procesorów w desktopach/laptokach to architektura x64 więc by wykorzystać to system operacyjny wraz z aplikacjami powinien być napisany pod tę architekturę..... wtedy wykorzystujemy pełne możliwości procesora.... w innym przypadku to proteaz.... a to, że pozostawało dużo starych aplikacji pod i386 nie jest problemem ponieważ istnieje przynajmniej kilka sposobów by taką aplikację uruchomić pod systemem x64....

Podsumowując - przejście na x64 to za***isty skok technologiczny (w serwerach ta architektura była już wcześniej wykorzystywana) i dobrze napisany soft pod to robi zaaajebistą robotę. Jako przykład mogę podać aplikacje czasu rzeczywistego jak soft, który robi za centralę IP-PBX gdzie rozmowa w czasie rzeczywistym jest przekodowana z jednego formatu (kodeka) na inny.... i teraz takich połączeń mamy w ciągu jednego miesiąca 2440208.... a jednocześnie (w danym czasie) dochodzi do 400-500 to byście wiedzieli jaki to power x64 w porównaniu do i386. :notworthy: Amen. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisaliśmy, że po kiedu uuja mieć mocne turbo gdzie soft jest seria i dmucha tylko połowę możliwości turbo.... pod takie turbo musi być dobry soft bo inaczej dmuchawa tylko rdzewieje... a nawet jak jest mocne turbo i porządny soft to i tak można spokojnie jeździć... :decayed::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantonik ale wez poprawke na to ze u Ciebie nie sama architektura x64 robi robote tylko rozkazy simd - zestawy instrukcji mmx, sse i wszystkie ich pochodne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:mówcie jeszcze językiem zwykłych śmiertelników :naughty: Kochani opuszczam Was na 2 tygodnie, wkońcu upragniony urlopik :) Także do zobaczenia jesienią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest inna bajka... wiadomo, że ma to konkretny wpływ na wydajność ale instrukcje typu mmx, sse miały procki PIII - późnej wychodziły tylko kolejne generacje jak sse2, ssse3 które ma procek 32bitowy..... i teraz dwa procki z tym samym zegarem, instrukcje posiadają oczywiście te same ale jeden jest 32 a drugi x64 i różnica w samym czasie kompilacji jest za***ista nie wspominając o wydajności i o tym, że przy 32 nie mógłbym mieć 16GB RAMu co znowu wpływa na wydajność/pojemność systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz Debiana 64-bit i chociaż czytałem wcześniej opinie o tym, że nie ma zauważalnej różnicy pomiędzy 32-bit, a 64-bit napiszę krótko: gówno prawda.

Debian 64-bit po prostu miażdży, jeśli chodzi o szybkość działania w porównaniu z wersją 32-bit, że o Ubuntu nie wspomnę (oczywiście piszę teraz na przykładzie mojego kompa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak piszecie przesiadka z 32 na 64 bity to duzy skok ale trzeba wziasc poprawke na to ze ludzie ktorzy nie wykorzystuja w zadnym stopniu mocy 64 bitow czyli nie korzystaja z aplikacji zaawansowanych w jakiejkolwiek dziedzinie nie zauwaza roznicy :) dla mnie przeskok jest ogromny nie wspomne juz o tym ze choruje na pakiecik adobe mam cs4 a cs 5,5 ma juz kilka aplikacji 64 bitowych miedzy innymi aftera i premiera a na tym jest kolosalna roznica miedzy 32 bitami no po prostu przepasc :) [br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 00:08_________________________________________________302598_10150297387849086_6280019085_8029859_1887964611_n.jpg[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 00:29_________________________________________________ :decayed: :decayed: :decayed:[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 00:29_________________________________________________no wiec chyba znowu siedze sam kurna :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jak zwykle popadli w tematy o którym tylko oni mają pojęcię :)

dobrze ze Pantonik nam to troche na przykładzie turbo wytłumaczył to troche chociaż wiedziałem o czym czytam hehe :P

Ja moge tylko powiedzieć że mam Viste i była zainstalowana w laptopie od początku no i jakoś tam się do niej przyzwyczaiłem ale podobno XP zabierał mniej miejsca i nie mulił komputera:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze chłopy gadacie...... x64 rządzi a Windowsy są czasami skopane i architektura nie ma tutaj większego znaczenia (Vista jest tego przykładem) :rolleyes:

:hi: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: :hi: :hi:

marcindlug, Panton, Kimi, Bruno, Seba doceniam waszą znajomość komputerów, oprogramowań softów itp. ale nie zmienia to faktu, że ETKA mi nie chula :confused4: :confused4: :decayed: :decayed: :decayed:

Podpowiedzcie w takim razie czy powinienem przeinstalować system na 32 bit czy jak ??? Marcin coś wspominał :mysli: o jakiejś maszynie wirtualnej czy cuś :mysli: ale ja ni w ząb tego tematu :no: :no: :no:

Reasumując jestem otwarty na wszelkie propozycje rozwiązania tego problemu :wink4: :wink4: :wink4:

:hi:mówcie jeszcze językiem zwykłych śmiertelników :naughty: Kochani opuszczam Was na 2 tygodnie, wkońcu upragniony urlopik :) Także do zobaczenia jesienią

Bon voyage and Happy holiday :good: :good: :good::wink4: :wink4: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ETKĄ niech ktoś :

1. Zainstaluje VirtualBoxa ==> http://download.virtualbox.org/virtualbox/4.1.2/VirtualBox-4.1.2-73507-Win.exe

2. Instalujemy Windowsa XP.

3. Instalujemy program ETKA. (oczywiście pod tym WinXP)

4. Udostępniamy dysk stworzony pod VirtualBoxem z zainstalowanym całym softem - jeden plik.

Kolejne osoby będą tylko wykonywały punkt 1 i uruchamiały WinXP z dysku, który dostaną... który zostanie udostępniony w sieci do pobrania. Proste i pewne rozwiązanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: :hi: :hi:

to zalezy czy etka dziala tylko wtedy jesli jest w cd jesli tak to pewnie potrzebne jeszcze iso etki :)

:hi: :hi: :hi:

marcindlug, Panton, Kimi, Bruno, Seba doceniam waszą znajomość komputerów, oprogramowań softów itp. ale nie zmienia to faktu, że ETKA mi nie chula :confused4: :confused4: :decayed: :decayed: :decayed:

Podpowiedzcie w takim razie czy powinienem przeinstalować system na 32 bit czy jak ??? Marcin coś wspominał :mysli: o jakiejś maszynie wirtualnej czy cuś :mysli: ale ja ni w ząb tego tematu :no: :no: :no:

buuu tylko ja nie mam bolda ;( ;( ;( :tongue4:

ja mam troche daleko zeby Ci pomoc ale zawsze mozesz wziasc kompa na spota :) i sie ogarnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...