Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Magdalenah napisał:

No tak może być jak się przez tyle lat olewalo kumpli z forum. Teraz my udajemy, że cię nie znamy i nie będziemy odpisywać na wiadomości. ? Miłego wieczoru wszystkim.

Ok, przyznaję, zasłużyłem. :embarrassed:

Proszę o wybaczenie i obiecuję poprawę :wstydliwy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

5 godzin temu, xXPiotrekXx19 napisał:

Jednym słowem co nowsze to zamiast lepsze to gorsze wszystko aby się psuło to będzie miał kto zarobić na naprawie ?

Czy ja wiem? Problemy z centralnym jako właściwie jedyna usterka (wymagająca naprawy, nie piszę tu o eksploatacyjnych sprawach) w 14-letnim aucie ze ~150k na liczniku - czy to naprawdę "gorsze" ? :grin: 

A propos awaryjności - dzisiaj po raz pierwszy widziałem elektryka wciąganego na lawetę (BMW i3). Ciekawe, czy się coś spier...., czy właściciel zapomniał naładować :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kimi napisał:

Czy ja wiem? Problemy z centralnym jako właściwie jedyna usterka (wymagająca naprawy, nie piszę tu o eksploatacyjnych sprawach) w 14-letnim aucie ze ~150k na liczniku - czy to naprawdę "gorsze" ? :grin: 

A propos awaryjności - dzisiaj po raz pierwszy widziałem elektryka wciąganego na lawetę (BMW i3). Ciekawe, czy się coś spier...., czy właściciel zapomniał naładować :lol: 

Podejrzewam że pewnie coś się zepsuło bo ja już dużo elektryków widziałem na lawecie. Kiedyś też muszą się zepsuć tylko ciekawe jakie są koszty utrzymania takiego auta bo wiadomo niby jeździ się taniej ale ciekawe jak to jest naprawdę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xXPiotrekXx19 napisał:

Podejrzewam że pewnie coś się zepsuło bo ja już dużo elektryków widziałem na lawecie. Kiedyś też muszą się zepsuć tylko ciekawe jakie są koszty utrzymania takiego auta bo wiadomo niby jeździ się taniej ale ciekawe jak to jest naprawdę 

Też jestem ciekaw. Podejrzewam, że jak elektryk jest nowy, to jest cacy, ach i och i jaki to on jest oszczędny i jak to dbam o środowisko :decayed:

Tylko że... akumulatory z każdym cyklem ładowania tracą pojemność, oprogramowanie z każdym rokiem staje się coraz bardziej przestarzałe (pewnie przez pierwsze kilka lat taki soft dostaje update'y, ale jak długo?)

I na jak długo taki elektryk jest przewidziany do eksploatacji? 7 lat? 10? 15? A co potem? Kto kupi 15-letnią Teslę czy innego ID4 z padniętym akumulatorem ("Paaanie, do sklepu pan dojedziesz, a potem se Pan podładujesz..." - czujecie takie klimaty w komisie? :grin:), soft nie aktualizowany od lat (to tak, jakby teraz używać kompa z Widnowsem XP :decayed:)  itd.

A jak kupujesz 15-letnią B7 czy 10-letnią B8? Wszystko jest. Serwis, części, ogarniasz po zakupie - i potem już tylko lejesz paliwo i jeździsz i dbasz i masz na lata. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kimi napisał:

Też jestem ciekaw. Podejrzewam, że jak elektryk jest nowy, to jest cacy, ach i och i jaki to on jest oszczędny i jak to dbam o środowisko :decayed:

Tylko że... akumulatory z każdym cyklem ładowania tracą pojemność, oprogramowanie z każdym rokiem staje się coraz bardziej przestarzałe (pewnie przez pierwsze kilka lat taki soft dostaje update'y, ale jak długo?)

I na jak długo taki elektryk jest przewidziany do eksploatacji? 7 lat? 10? 15? A co potem? Kto kupi 15-letnią Teslę czy innego ID4 z padniętym akumulatorem ("Paaanie, do sklepu pan dojedziesz, a potem se Pan podładujesz..." - czujecie takie klimaty w komisie? :grin:), soft nie aktualizowany od lat (to tak, jakby teraz używać kompa z Widnowsem XP :decayed:)  itd.

A jak kupujesz 15-letnią B7 czy 10-letnią B8? Wszystko jest. Serwis, części, ogarniasz po zakupie - i potem już tylko lejesz paliwo i jeździsz i dbasz i masz na lata. :wink:

Dokładnie tak jest ja wolę spalinowki tak samo ze sprzętem do koszenia czy też innym ogrodniczym powiedzmy teraz wszystko na akumulator tylko zobaczmy ze taka kosiarka popracuje tylko powiedzmy 30 minut a spalinowa do puki tankujesz to pracujesz tak samo z autem tankujesz jedziesz a z elektrykiem powiedzmy ma dany przebieg że do 500 km przejedzie a potem szukaj punktu do ładowania jeżeli jesteś jeszcze w trasie i ci zostało kolejne tyle no i oczywiście czas ładowania trzeba czekać cierpliwie aż się naładuje. Ja trafiłem się z jednym panem który jeździ elektrykiem w inpost i powiedział że codziennie użytkowane jak braknie prądu to zjeżdżają na bazę zostawiają to auto i biorą kolejne naładowane ale jesxcze dodał że przy użytkowaniu dzień w dzień i ładowaniu od zera do pelna czasem nie do pełna to że po ponad dwóch latach baterie nie wytrzymały a podobnierz koszt jest nie mały wymiany takich batrji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 21:44, xXPiotrekXx19 napisał:

W sumie nie był by to głupi pomysł tylko czy parkingu starczy dla nas dwuch no chyba że będą jeszcze inni chętni? 

Hej, w sumie to możliwe, że mi udało by się wpaść, choć nie pochodzę z Łodzi, a przeprowadziłem się tu niewiele ponad rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać że co poniektuzi mają ochotę. Zobaczymy jak to dalej się rozwinie 12 lutego jest zlot łódzki audi w porcie łódź ja będę na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 10:42, Kimi napisał:

Ok. To mam prośbę do Ciebie - jak u niego będziesz, to mu przekaż, że Kimi go pozdrawia i jak coś, to znowu zaglądam na forum :wink: 

 

 

Wczoraj kontaktowałem się z Bartkiem i przekazałem pozdrowienia i od razu wiedział o kogo chodzi i mówił że wszyscy myśleli że nie żyjesz bo nie było znaku po tobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano Łódź, co tam słychać :hi:

 

10 godzin temu, xXPiotrekXx19 napisał:

Wczoraj kontaktowałem się z Bartkiem i przekazałem pozdrowienia i od razu wiedział o kogo chodzi i mówił że wszyscy myśleli że nie żyjesz bo nie było znaku po tobie 

Super, dzięki :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie widzę że tu jakoś mało chętnych jest na zlocik to może Ci co są chętni to niech wpadną na ogólny audi w następną sobotę o 18 do portu łódź na parking podziemny. Ja będę na pewno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xXPiotrekXx19 napisał:

Jak na razie widzę że tu jakoś mało chętnych jest na zlocik to może Ci co są chętni to niech wpadną na ogólny audi w następną sobotę o 18 do portu łódź na parking podziemny. Ja będę na pewno 

No ja bym wpadł, ale mam trochę daleko :grin:

20 godzin promem z Dublina do Cherburga we Francji, a potem 1900km przez Francję, Belgię i Niemcy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kimi napisał:

No ja bym wpadł, ale mam trochę daleko :grin:

20 godzin promem z Dublina do Cherburga we Francji, a potem 1900km przez Francję, Belgię i Niemcy :kox:

No to w czym problem w czwartek się wziąć i wyjechać po pracy i będziesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja godzinkę temu odebrałem autko od Bartka i w końcu pojadę umyć tego brudasa. Ale muszę szukać sterownika webasto bo pięć jest sprawny wyczyszczony a sypie błędem dmuchawy a wszystko działa i było sprawdzone przez serwis który zajmuje się webastami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xXPiotrekXx19 napisał:

No to w czym problem w czwartek się wziąć i wyjechać po pracy i będziesz ?

:grin:

Może kiedyś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie potrzebuje firmę lub osobę która zrobi mi reklamę na aucie dostawczym ponieważ firma która miała wykonać mi to ale już upłynęło 8 miesięcy i nic się nie wydarzyło.prosze o informację może jest ktoś z forum kto się zajmuje czymś takim bądź macie kogoś takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano Łódź :hi: co tam słychać w najpiękniejszym mieście w Polsce? :grin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kimi napisał:

Siemano Łódź :hi: co tam słychać w najpiękniejszym mieście w Polsce? :grin: 

W Polsce chyba już nie ma nic ładnego jedyne co teraz jest ładne to ten Polski Ład za który powinni wszystkich powywalać z tego rządu. U nas to jest szaro buro i ponuro prawie ciągle pada deszcz albo deszcz ze śniegiem. A u ciebie jak jest teraz w lutym tak samo jak u nas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2022 o 14:06, xXPiotrekXx19 napisał:

W Polsce chyba już nie ma nic ładnego jedyne co teraz jest ładne to ten Polski Ład za który powinni wszystkich powywalać z tego rządu. U nas to jest szaro buro i ponuro prawie ciągle pada deszcz albo deszcz ze śniegiem. A u ciebie jak jest teraz w lutym tak samo jak u nas? 

No tutaj to zimy nie ma, temperatura w styczniu i w lutym raczej nie spada poniżej zera, w dzień jest od 5 do 12 stopni. Ale za to wieje mocno i czasme zdarza się sztorm na Atlantyku od zachodniej strony i wtedy tutaj w Dublinie też grubo wieje :kwasny:

A co do polityki, to ja o polityce w Polsce już nie dyskutuję od lat. Co będzie się działo w Polsce przewidziałem 10 lat temu i miałem rację :decayed:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kimi napisał:

No tutaj to zimy nie ma, temperatura w styczniu i w lutym raczej nie spada poniżej zera, w dzień jest od 5 do 12 stopni. Ale za to wieje mocno i czasme zdarza się sztorm na Atlantyku od zachodniej strony i wtedy tutaj w Dublinie też grubo wieje :kwasny:

A co do polityki, to ja o polityce w Polsce już nie dyskutuję od lat. Co będzie się działo w Polsce przewidziałem 10 lat temu i miałem rację :decayed:

 

 

No to tam u ciebie jest w miarę spoko jeżeli chodzi o temperatury bo ja znowu nie lubię takiego zawirowania że pada śnieg za chwilę ciepło potem deszcz błoto jak nie wiem i tak ciągle się zmienia jak jest zima to powinno być na minusie i śnieg ewentualnie a nie takie skakanie że raz jest tak a raz tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...