Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

najlepsze na kaca jest powietrze z materaca :D to ktore zostalo wczoraj wdmuchane :D cieplutkie procentowe powietrze :polew: :polew: :polew: :polew: :polew::decayed::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

Kiiiiiimiiiiiiiiiiiiiii żyjesz :?: :?: :?:

cicho i smutno tu bez Ciebie :(

[br]Dopisany: 26 Listopad 2010, 11:44_________________________________________________

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: i mnie nie bedzie zaraz sie powiesze chyba :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

smie smiej ;( ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba go pilnują czy pracuje :tongue4:

Jakbyś zgadł... :disgust:

Muszę uważać :D

Aha, byłem na fajce teraz, brewki poszły się jeb... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=172217.msg1993800#msg1993800

[br]Dopisany: 26 Listopad 2010, 12:30_________________________________________________Bez brewek już :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ladnie widze dobry weekend :) bedzie

Oj będzie będzie, tym bardziej, że Kraków przyjeżdża :evil: :evil: :evil:

no i już po niespodziance :gwizdanie:[br]Dopisany: 26 Listopad 2010, 13:04_________________________________________________

mloda zadzwonila ze chce jechac wiec tez bedziemy ;) Miś i Darek napiszcie mi fony na pw ;)

Miodzio :kox: Numer do mnie 0 700 701 702 703*

*Koszt połączenia za minutę 10.88 + VAT

sex telefon... :gwizdanie:

a mruczy prezes do słuchawki... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przywitam i opowiem co nieco o rezaniu mojego budzika:) Po zamontowaniu okazało się, że jest to licznik angielski z tarczamu europejskimi, o czym nie wiedziałem. W takim przypadku albo trzeba się udać do kogoś, kto ma chociażby VAG Can-commandera, albo programator (wtedy z licznika konieczne jest wylutowanie pamięci). Niestety nikt z mojego otoczenia ani jednego, ani drugiego nie posiadał, tak więc postanowiłem programator zbudować;) Najprostsza droga? SI-prog - prosty, niedrogi. Elementy do jego budowy kosztowały mnie ok 7 zł. Musiałem też znaleźć komputer ze starym złączem COM. Udałem się w tym celu do kuzynki. Może za dwusetnym razem tego kompa odpaliłem, ale jakoś się udało. Zainstalowałem oprogramowanie, wylutowałem pamięć z licznika i odczytałem wsad (poniżej foto). Dobre kilka godzin szukałem odpowiedniego wsadu, jednak bezskutecznie. Z pomocą przyszedł kolega grzanek_85. Podesłał mi najpierw wsad od 1,9 tdi, ale licznik wtedy umarł. Kolejne wylutowywanie pamięci :disgust: Wylutowałem dzisiaj rano i dostałem od grzanka wsad od 2,5 tdi, który po wgraniu i wlutowaniu pamięci - działa;D Gorące podziękowania dla niego:) Podsumowując - jak ktoś ma pojęcie o elektronice i jest uparty, to można zlutować programator, zdobyć wsad i wgrać go do licznika:) Załączam też zdjęcie diod - były czerwone, są białe :good: Wkleiłem też szybkę od mojego starego licznika, bo nowa była pęknięta. Najgorsze, że FIS w nowym liczniku blednie i nie działa sterowanie manetką w górę (również wina licznika). "Programator" zasłużył na przeniesienie na płytkę, więć zamierzam go przerobić do bardziej cywilizowanej wersji - będzie na przyszłość.Niektórzy powiedzą, że nie było warto - jak już wcześniej wspomniałem, jestem uparty, więc udowodniłem sobie, że można :decayed:

licznik.jpg

prog.jpg

programator.jpg

eeprom.jpg

diody.jpg

budzik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...