Jump to content

Zmiana oleju- czy wogle potrzebna?

RafuZG
 Share

Recommended Posts

ja nie wymieniałem oleju już od dobrych 3 miesięcy i jak narazie jest ok :polew: :polew: :polew: :polew:

obawiam się że wtedy ten olej jest już pół na pół z wodą. :naughty: A te przypadki jeżdżenia na jednym oleju przez 15-20 lat to jak widać w starych dieslach bez turbo- i wszystko w temacie.

już wcześniej to czytałem :wink4: jak to się ma do nowoczesnych jednostek :mysli:

To tak samo jak byś miał tą samą ślinę w buzi :decayed:. Proste olej wymieniać trzeba bo olej traci swoje właściwości i nie trzyma filmu olejowego i dostaję się tam woda. W dyfrach w ciężarówkach często jak się wymienia olej to sama piana leci.

Co sądzicie o tym artykule, słyszałem parę przypadków że ktoś nie wymieniał oleju

http://www.wiatrak.nl/1035/wielka-samochodowa-tajemnica

dlatego audi preferuje long-life :cool1:

Preferuje long-life żebyś szybciej zajeździł samochód.

Dokładnie :good:

... i przyszedł kupić nowe auto , ew. drugi ( czy tam kolejny ) właściciel przyszedł po części zamienne

Co sądzicie o tym artykule, słyszałem parę przypadków że ktoś nie wymieniał oleju

http://www.wiatrak.nl/1035/wielka-samochodowa-tajemnica

dlatego audi preferuje long-life :cool1:

Preferuje long-life żebyś szybciej zajeździł samochód.

jasne :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

jasne :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

A po co innego :cool1:

Straty jakie ponosi ASO przy rzadszej wymianie oleju nadrabia z duuuużą nawiązką w sprzedaży części zamiennych itp. ... Najważniejsze żeby pierwszy właściciel był zadowolony , a czemu miał by nie być skoro tak rzadko musi podjeżdżać do ASO :cool1:

Tyle :hi::decayed:

żeby była jasność nie preferuje long-laifa, ale ...

mój samochód jest z 99' od początku na long-laifie, przebieg :gwizdanie: turbina nie wymieniana ori ! daje rade :mysli: daje ! do tej pory i nie narzekam, poza tym nie jestem jednostkowym przykładem tutaj, nie uzdrowimy aut wymieniając częściej olej tylko pomożemy im żyć dłużej,

a gatki typu "żebyś szybciej zajeździł samochód" są co najmniej... lekko napisawszy: nie stosowne

ówczesne silniki żeby zajeździć nie potrzebujemy stosować long-laifu, mają nie które części z "plasteliny" i same się wysrają w swoim czasie, pomimo zalewania najlepszego i najdroższego oleju

moj znalomy zmienia raz na dwa lata....

...ale on ma budke z frytkami :polew: :polew:

to jak śmiganie na jednej gumce przez 15 lat :blink:

unimil bankrutuje :decayed:

^Tu się nie zgodzę

Jeżeli ten artykuł pisał koleś co siedział w temacie olejów kilkanaście lub nawet więcej lat wie na czym polegają oleje i ma szersze pojęcie od nas wszystkich tutaj razem zebranych, więc jeżeli artykuł jest prawdziwy to bardziej bym mu wierzył niż wam

^Tu się nie zgodzę

Jeżeli ten artykuł pisał koleś co siedział w temacie olejów kilkanaście lub nawet więcej lat wie na czym polegają oleje i ma szersze pojęcie od nas wszystkich tutaj razem zebranych, więc jeżeli artykuł jest prawdziwy to bardziej bym mu wierzył niż wam

kto nie smaruje ten nie jedzie

organizm potrzebuje regeneracji i sam się oczyszcza ale potrzebuje do tego diety itd.

jak każda rzecz ma pewien okres przydatności czy ograniczenie typu wytrzymałość itd.

widziałem sporo rozebranych silników po przebiegach bez wymiany oleju 40-50kkm bo przyczyna nie była po stronie oleju tylko inne czynniki ale widok silnika był makabryczny osad spalenizna nie do usunięcia :blink:

nie wyobrazam sobie przegiegu np. 400kkm bez wymiany oleju

no ja także ale nie wyobrażam sobie takiego przebiegu ale po co o tym mówi ten koleś?

^Tu się nie zgodzę

to uwierz temu gosciowi i nie zmieniaj oleju :hi:

Pewna osoba nie zmieniała oleju w silniku 1.4 120kk oleju i silnik żyleta. A w silniku niby wałki padaja itp.

Ja tam wole zmieniać regularnie w turbo :tongue4:

Jak mu wierzycie - to nie zmieniajcie oleju - ciekawe jak szybko będą posty : Kupie silnik ;d

albo w stylu:

"...nie wiem co sie stało, korbowód z tłokiem wyszedł bokiem...pomóżcie..."

jakiegoś kapcia kiedyś kupie za parę stów i nie będę zmieniać oleju :decayed:

^Tu się nie zgodzę

to uwierz temu gosciowi i nie zmieniaj oleju :hi:

Dokładnie :good:

tak na dobrą sprawę to nawet po wymianie oleju ,dalej w pewnym stopniu auto jeździ również na jakiejś tam ilości starego oleju,wszystkiego nie da się zlać :gwizdanie:

tak na dobrą sprawę to nawet po wymianie oleju ,dalej w pewnym stopniu auto jeździ również na jakiejś tam ilości starego oleju,wszystkiego nie da się zlać :gwizdanie:

Jak przy wymianie oleju odkręcasz korek spustowy w misce olejowej to większość zleci , potem jeszcze oczywiście wymiana filtra oleju ... i wtedy ile zostanie ? :cool1: 100 ml ? :cool1: 200 ml ? :cool1: ... ale niektórzy "wysysają" olej przez rurkę od bagnetu , wtedy troszku więcej zostanie :gwizdanie: :cool1:

Mówię tu o spuszczeniu oleju ,żadnym odsysaniu :no: .

Myślisz ,że to tylko np.200 ml ? :mysli:.

Inaczej , ile wymian pod rząd trzeba zrobić by olej był czysty? Pytam bo przecież zawsze po wymianie i odpaleniu autka oliwa zaraz ma czarne zabarwiene. Chyba ma to związek z tym ,że jakieś tam ilości oleju zostają jednak w motorowni nie wymienione.

No może ze 400-500 ml :wink4: , ja dodatkowo po odkręceniu filtra oleju odsysam olej z tej puszki w której filtr jest umieszczony , zawsze jeszcze ze 200 ml tego starego oleju ściągnę czyli wiele już go nie zostaje

To , że w Dieslu olej ma ciemną barwę to jak najbardziej normalne zjawisko

No może ze 400-500 ml :wink4: , ja dodatkowo po odkręceniu filtra oleju odsysam olej z tej puszki w której filtr jest umieszczony , zawsze jeszcze ze 200 ml tego starego oleju ściągnę czyli wiele już go nie zostaje

To , że w Dieslu olej ma ciemną barwę to jak najbardziej normalne zjawisko

a jako to ściągosz :mysli:

a jako to ściągosz :mysli:

strzykawka 100 ml + wężyk ( z akwarium ) :decayed:

Dodatkowo ( jak mam czas , a nie zawsze jest :rolleyes: ) podnoszę lewarkiem stronę kierowcy ( korek spustowy jest z drugiej strony ) i jeszcze dobre 100-200 ml zleci z miski olejowej :wink4: