Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Demontaż miski


pawelwarsze

Rekomendowane odpowiedzi

witam wiem ze temat byl poruszany kilka razy ale niektore porady sie sprzeczaja, mianowicie jedi mowia ze w aeb trzeb podnosic silnik inni ze nie trzeba nic odkrecac bo tam samo schodzi juz sam niewiem, trzeba podnosic silnik/ odkrecac sanki czy tak sie da bez tego. jesli tak to co lepiej opuscic sanki czy podniesc silnik przy wymianie miski olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opuść sanki Jak nie masz kanału to się namęczysz wiem bo ostatnio to przerabiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem Erlinga bez żadnego silikonu I jeżdżę dwa miechy i nie leci :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem bez kanału,pod lewarowałem auto dwa dni leżenia pod autem namordowałem się ale się udało :good:

Odkręciłem poduszki silnika i skrzyni podniosłem silnik 15 cm do góry miska wylazła,przy lewarowaniu silnika trzeba uważać na wentylator bo może się połamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podrzucić jakieś rady jak upuścić sanki? trzeba potem ustawiać geometrię? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - ja przerabiałem temat w swojej AHL - podwieszałem silnik i opuszczałem sanki - geometrii nie trzeba robić jak tylnych śrub nie ruszysz. generalnie robota przej...ana! ja dawałem silikon elringa, bo ponoć to najlepsze przy aluminiowych miskach! najpierw sączyła, ale po 1dniu się zwulkanizowała i jest gites! :kox: ogólnie mordęga niesamowita!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalę się, zastosowałem dziś metodę odkręcania sanek, miejsca dużo więcej, ostateczny efekt jest taki że jak na razie ciśnienie oleju jest takie jak powinno być, bez wymiany pompy :)

zobaczymy na jak długo :polew::rolleyes:

aaa dodam też że ponad rok temu ściągałem miskę za pomocą unoszenia silnika, no i muszę stwierdzić że ta robota i tak jest przeyebana, ale przy odkręceniu sanek jest mniej łatwiej:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kanale czy podniesionym samochodzie sanki opuszczales?

kanał + kobyłki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...