Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Nastawnik fazy rozrządu


lejek a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem:zapaliła się kontrolka silnika a na kompie wyszło nastawnik fazy rozrządu...mechanik mówi o jakiejś cześć za 1500 zł...masakra...ktoś może ma jakieś pomysły...dodam , że świeżo założony rozrząd ale jest już podjechany...jestem już po wymianie całego dołu silnika...oprócz głowicy (pękła panewka)...mam już dosyć wydatków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny pomysł to wymiana na nowy :confused4: ceny niższej raczej nie znajdziesz niż 1500 zł. Z tego co pamiętam to przy wymianie tego nastawnika ( wariatora ) trzeba tez rozrząd machnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etka twierdzi, że w ALT jest inny regulator faz, a napinacz łańcucha jest oddzielnie

p.s. Jest poniedziałek i mogę mieć problemy ze wzrokiem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ALT-ku oprócz napinacza łańcuszka jest jeszcze wariator który odpowiada za wcześniejsze otwarcie zaworów i to chyba to nawaliło u lejek a4.

p.s. część z tej aukcji jest do 1.8T a nie 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie ??czy może się tak działać przez gaz?teraz spróbuje skasować i będę jeździł na benie i zobaczymy co będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz do tego nic nie ma, od gazu możesz mieć błąd katalizatora ewentualnie przy źle wyregulowanym błąd mieszanki system to lean lub rich[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2011, 15:12_________________________________________________masz napinacz z elektromagnetyczna regulacją czy zwykły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się taki błąd..

17927 - d cylindrów 1, przestawienie faz wałka rozrządu: brak funkcji...MIL zapalona...

może ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie dowiedzialem to ten zawor odpowiada za cisnienie oleju w rozrzadzie. nazwa polska w ETOS to "zawor wysokiego cisnienia" a po ang. "oil pressure relief valve" i wydaje mi sie ze to on odpowiada za zmiane faz rozrzadu. ostatnio zmienialem tam uszczelke i u mnie chyba jest niesprany w nim zaworek ktory odpowiada za utrzymanie oleju w rozrzadzie po zgaszeniu silnika. [br]Dopisany: 22 Maj 2011, 03:14_________________________________________________zerknij sobie na to

http://postimage.org/image/bz4dq0ec/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie dowiedzialem to ten zawor odpowiada za cisnienie oleju w rozrzadzie. nazwa polska w ETOS to "zawor wysokiego cisnienia" a po ang. "oil pressure relief valve" i wydaje mi sie ze to on odpowiada za zmiane faz rozrzadu. ostatnio zmienialem tam uszczelke i u mnie chyba jest niesprany w nim zaworek ktory odpowiada za utrzymanie oleju w rozrzadzie po zgaszeniu silnika. [br]Dopisany: 22 Maj 2011, 03:14_________________________________________________zerknij sobie na to

http://postimage.org/image/bz4dq0ec/

Witam. Wymieniłem nastawnik faz rozrządu na używany ale sprawny. Kontrolka zgasła błąd nie wyskakiwał rewelacja...do czasu...chyba w zależności jak się ustawił to kontrolka sie zapalała i zaczynał warczeć na rozgrzanym silniku.. jak sie dobrze ustawił to cisza i kontrolka gasła...ale zdecydowanie częściej warkotał...nie pozostało nic jak tylko zmienić na stary zepsuty...teraz kontrolka świeci a silnik nie terkocze...brak słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu.

Chcę wymienić nastawnik na używany. Czy mogę po prostu wyjąć stary założyć nowy czy trzeba go jakoś ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odezwijcie się do benyA4 - on zajmuje się regeneracją zarówno wariatorów jak i zaworów. Zna temat dość dobrze, a że jest koleżeński to doradzi i wytłumaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...