Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Montaż Fmic A4 1.8T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Posiadam Audi A4 1.8T AEB.Miałem w planach montaż Fmic do swojej A4.Szukałem wiadomości na ten temat na forum lecz konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem.Głównie chodziło mi jakie łączniki i jakie kolanka będą mi potrzebne.Wreszcie pewnego dnia postanowiłem sam wziąść się za montaż Fmic w mojej A4 i opisać to na forum.Myślę że się to przyda innym posiadaczoą 1.8T AEB.

Części jakie były mi potrzebne to:

Intercooler 550 x 230 x 65 mm

Trójnik 57mm/25mm

Redukcja 57mm/65mm

Redukcja 57mm/51mm

Łącznik prosty 45mm

Łącznik prosty 3 szt 57mm

Wężyk 7mm

Kolanko 45stopni 2 szt 57mm

Kolanko 90 stopni 57mm

Łącznik rura prosta ( 75mm dł 2 szt ) 57mm

Łącznik rura rosta (200mm dł 1 szt ) 57mm

Rura 90 stopni 2 szt 57mm.

a>

Na dwa mocowania zderzaka przykręciłem obejmy do rur a następnie do nich płaskownik.W płaskowniku wywierciłem 2 otwory i przykręciłem pod spodem Intercooler.

e7517e62b9a15e1dmed.jpg

Pod intercoolerem skręciłem dwa krótkie płaskowniki ( nie posiadam spawarki-można zespawać ) i również przykręciłem IQ

366a617a1e8793c3med.jpg

Lewa strona

0ce25e8b9b48fafemed.jpg

Prawa strona i efekt końcowy

1aedd7127b0c79e9med.jpg

Więcej na ten temat nie będę się rozpisywał,Myślę że w miarę to widać na zdjęciach. Pozdrawiam serdecznie Piotr.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Piotr montaż ok ale obejmy katastrofa zrobie fotke moich obejm w a4 obejmy to podstawa co stego ze bedziesz mial fmic jak nie szczelny układ :hi:

Opublikowano
  • Autor

Obejmy już czekają na wymianę.

Opublikowano

Dało to jakis przyrost mocy ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Nie wiem czy dało, nie hamowałem autka po wymianie Intercoolera .Ale na pewno jest temperatura w dolocie niższa.A tak na marginesie to powinno się robić najpierw takie rzeczy a na końcu program wtedy będziesz widział różnice.Ja niestety zrobiłem odwrotnie.

Jak wyżej pisałem nadeszła pora na montaż nowych pożądnych obejm.

dscf5150.jpg

dscf5151z.jpg

dscf5152.jpg

dscf5153e.jpg

dscf5157y.jpg

dscf5155z.jpg

p2407111555.jpg

  • 1 rok później...
Opublikowano

Właśnie zabieram się za montowanie. Kupiłem cooler 550x180x65mm taki może być? Z tego co widziałem to mało miejsca jest między zderzakiem a chłodnicą. Da radę to upchać pod zderzak przedliftowy?

Opublikowano
  • Autor

Pewnie da się tylko nie wiem czy nie będziesz musiał przyciąć trochę belki na dole.A cooler weź sobie zawieś na jakimś kątowniku.Ja miałem założone obejmy na kły zderzaka a do nich przykręcony płaskownik,ale nie zbyt to trzymało bo mi się IQ przekrzywiał.Teraz mam kątownik położony na kłach i przykręcony na sztywno do nich.Nic tego nie ruszy.

Opublikowano

Coolara kupiłem 550x180x65 mm. We wtorek się zabieram za robienie, ale z tego jak patrzę to trochę mało miejsca tam jest. Rozbiorę to się okażę.

Opublikowano

Jutro ci zrobię zdjęcie po jasnemu i pokażę ci co mam ze złączek :wink:

Opublikowano

ze tak zapytam jaki koszt takiej imprezy same materialy?

Opublikowano

Zapomniałem :facepalm:

To mam co na zdjęciu plus 3 takie duże jeszcze. Aktualnie trwają prace :kox:

20121106165.jpg

Opublikowano
  • Autor
ze tak zapytam jaki koszt takiej imprezy same materialy?

Intercooler około 330zł

Orurowanie można zamówić od Inkognito na forum kompletne na prawą i lewa stronę za 450 zł ( Taka cena była kiedyś)

Do tego musisz kupić jakieś złączki i dobre opaski może zmieścisz się w 200 zł

Opublikowano

Cymek, a gdzie kupiłeś takie porządne obejmy?

Opublikowano

w rolniczym po 6zl sztuka :decayed:

  • 4 lata później...
Opublikowano

Odgrzeje kotleta. Trochę inne pomysł na lewą stronę? Za dużo tych złączek i niezbyt estetycznie to wygląda ;) ktoś coś?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja bym to spawał. Kupić kolanka, rury o tej samej średnicy i spawał. Im mniej silikonu, tym mniej możliwości przecieku z biegiem czasu.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Jak wygląda sprawa montażu zderzaka poliftowego na taki fmic?Dużo rezania?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.