Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie braku świateł drogowych (długich) po montażu MCE z B7 u kolegi barrowiec1...

a to kolega barrowiec niema bixów :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma, nie ma :no:

jutro jeszcze jedna próba z elektrykiem... a jakby zakodować na halogeny i oszukać MCE że to nie xenon... da radę???

to w takim razie w b7 jak chce się tylko 'mrugnąć' długimi to??? przecież to się musi rozgrzać, zapalić... jak to jest??

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jeszcze jedna próba z elektrykiem... a jakby zakodować na halogeny i oszukać MCE że to nie xenon... da radę???

Teoretycznie powinno to zadziałać ponieważ dla świateł drogowych i DRL wyjściem są te same piny (kostka B, 16 i 18). Przy czym z tego co pamiętam to próbowałeś już zmiany kodowania na halogeny i wywala Ci błąd spalonej żarówki świateł mijania. Halogen i ksenon na pewno różnią się zasilaniem i tu jest boniek - trzeba by jakoś oszukać MCE, że są to zwykłe żarówki (jakiś dodatkowy układ na przewodzie zasilającym?). Zadanie dla elektryka (nie wiem czy możliwe do zrealizowania). IMO docelowo jednak BiX-y ;)

to w takim razie w b7 jak chce się tylko 'mrugnąć' długimi to??? przecież to się musi rozgrzać, zapalić... jak to jest??

Palnik rozgrzewa się w trybie świateł mijania - przy włączeniu długich nic w zasilaniu już się nie zmienia. Opada tylko przesłona i wiązka światła leci wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię takich choinek... Będąc na Twoim miejscu wybrałbym ori rozwiązanie (ale to tylko moja opinia :wink4:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KFX - możesz dopisać w DIY, że na śmiałków startujących ze standardowymi reflektorami lub zwykłym ksenonem czeka dodatkowa modyfikacja oraz koszty. Dorzuć do tego linki DIY wrclaguny opisujące montaż BiX-ów i samopoziomu :decayed:

dopisuje, no chyba że uda się znaleźć sposób, jak odpalić długie w xenonie przy zakodowaniu bixenona, albo jak odpalić xenon przy zakodowaniu halogenów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KFX - możesz dopisać w DIY, że na śmiałków startujących ze standardowymi reflektorami lub zwykłym ksenonem czeka dodatkowa modyfikacja oraz koszty. Dorzuć do tego linki DIY wrclaguny opisujące montaż BiX-ów i samopoziomu :decayed:

dopisuje, no chyba że uda się znaleźć sposób, jak odpalić długie w xenonie przy zakodowaniu bixenona, albo jak odpalić xenon przy zakodowaniu halogenów :)

Ze względu na charakterystykę soczewki i przesłony w ksenonie - raczej zbyt ciężkie do wykonania (prędzej to drugie rozwiązanie). A Jeśli ktoś chce mieć DRL to zostają już BiX-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KFX - możesz dopisać w DIY, że na śmiałków startujących ze standardowymi reflektorami lub zwykłym ksenonem czeka dodatkowa modyfikacja oraz koszty. Dorzuć do tego linki DIY wrclaguny opisujące montaż BiX-ów i samopoziomu :decayed:

dopisuje, no chyba że uda się znaleźć sposób, jak odpalić długie w xenonie przy zakodowaniu bixenona, albo jak odpalić xenon przy zakodowaniu halogenów :)

Ze względu na charakterystykę soczewki i przesłony w ksenonie - raczej zbyt ciężkie do wykonania (prędzej to drugie rozwiązanie). A Jeśli ktoś chce mieć DRL to zostają już BiX-y.

chodziło mi Bartku o MCE - jak odpalić długie H7 w xenonie, mając zakodowane bixy (problem barrowca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem z xenonami występuje tez w przypadku zwykłych lamp z żarówkami H7 i chińskimi xenonami ?

Czy lusterko o symbolu : 4F0 857 511 G

http://allegro.pl/audi-a6-a5-a4-q7-lusterko-fotochrom-przyciemniane-i1635844516.html

będzie pasować do mocowania szyby z B7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lusterko od B8 [zdaje się]

Piekielnie drogie w dodatku. I niekompletne - ta górna nakładka ma inny kolor. Szukaj od B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, ta sztuka jest od B8.

napisz do kolegi "czaki22" z pytaniem o lusterko z B7 pod czujnik deszczu, powinien mieć :wink4:

odnośnie zwykłych lamp H7+H7 to nie ma problemu, bo są tak samo skonstruowane jak w B6.

o chińszczyźnie nic nie powiem, bo nie wiem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DŁUGIE ODPALONE :dance:

drugie podejście u elektryka było i się udało... i poszło pod przekaźnikiem...

można wykasować dodatkowe modyfikacje :banan:

:radocha::punk::radocha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, udało... nie wiem czy to ja wcześniej coś namieszałem, czy miałem zły przekaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się naciąłem :kwasny::confused4:

W sedanie w prawej tylnej lampie gniazdo światła przeciwmgielnego choć puste [jak wnioskuję po zdjęciach] jest kompletne.

W avancie nie ma tej dolnej blaszki na dnie gniazda [plusowej?] która dociska żarówkę w gnieździe - efekt?: brak możliwości podłączenia zasilania i żarówka nie trzyma się w gnieździe :wallbash:

Jak to obejść :?:

=========

Barrowiec, masz avanta, nie miałeś tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie wszystko było ok. Usunalem plastikowa zaslepke i żaróweczka elegancko weszla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego czujnika deszczu, czy musi być koniecznie z oznaczeniem 4E0 955 559 E , nie może być np. od A3, A8 o numerach: 8K0 955 559 ? nie będzie pasować mocowanie ?

fota: http://www.lamaisondemesreves.fr/audi_a4/DSC03982.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego czujnika deszczu, czy musi być koniecznie z oznaczeniem 4E0 955 559 E , nie może być np. od A3, A8 o numerach: 8K0 955 559 ? nie będzie pasować mocowanie ?

fota: http://www.lamaisondemesreves.fr/audi_a4/DSC03982.JPG

Ten temat był już poruszany - czujnik 8K0 nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, już znalazłem po pewnym czasie.

drobna uwaga - Hugo, funkcja szukaj na stronie nie działa chyba prawidłowo, bo nie wyświetla postów po wpisaniu niektórych numerów części.

Google lepiej przeszukuje stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:przebiegly:[br]Dopisany: 02 Lipiec 2011, 20:34_________________________________________________Warunki brzegowe:

* fabryczne bixenony

* włącznik świateł od B7 z dodanym połączeniem pin11 -> pin 32/5 MCE w wersji D - wcześniej był włącznik w wersji A [instalacja nie miała opcji 'auto' w standardzie]

* włącznik CLH/DRL z dorobioną wiązką zgodnie ze schematem od Barta

* lusterko fotochromatyczne z B7 z czujnikiem deszczu [dorobiona wiązka według schematu od Barta] - czujnik nie był jeszcze aktywowany vagiem

* kodowanie MCE B7 [wersja 'L']: 10131. Chyba VIN przyuczony - jak sprawdzić skuteczność przyuczania? :mysli: Wcześniej MCE w wersji 'F'

Po całej nocy z podłączonym MCE [wtyczka A odłączona] nie było błędów na FIS, auto odpaliło. Działały wycieraczki, spryskiwacze, światła przednie i tylne, kierunkowskazy, awaryjne. Nie ma świateł cofania. Nieprawda, światła cofania są. Po prostu włączają się po chwili a nie od razu :) Stopy też są.

Długie są ale tylko 'chwilowe' gdy włącznik świateł jest ustawione na światła pozycyjne [działa mignięcie 'długimi']. Gdy włącznik świateł jest w pozycji 'światła włączone' po włączeniu 'długich' zapala się kontrolka w liczniku ale światła się nie włączają :thumbdown:

Po krótkiej przejażdżce:

MOV 0025

Nie ma klaksonu plus refleksja :decayed:

MOV 0026

Niemiła niespodzianka na koniec :confused4:

MOV 0027

:wtf:

Coś namieszane z kablami? MCE uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...