Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Andyn odpaliłeś na moim mce? kiedy rezasz u mnie ?

Poprawiłem piny w kablach i zaczęło działać. Na moim MCE. Ten Twój MCE użyłem tylko raz by sprawdzić czemu się pierniczy. Później zapodałem swój

Nie potrafię wytłumaczyć do końca czemu zaczęło działać :blink:

Jeszcze tylko ogarnąć podłączenie lamp drogowych i będzie git :kox:

Teraz MCE w jakiej wersji masz zamontowany? [pytam w kontekście ewentualnej przeróbki instalacji z 'low' na 'high'][br]Dopisany: 13 Lipiec 2011, 09:18_________________________________________________

W lewej lampie lutujemy nowy przewód na pin 3, a w prawej na pin 5. Upewnić się dla spokoju, czy te piny rzeczywiście odpowiadają stykom żarówek przeciwmgielnych w lampach.

pin 3 i 5 to światła postojowe a my mamy zmostkować przeciwgmielne które są w pinach 4. Przynajmnie u mnie tak było

U mnie po sprawdzeniu miernikiem też wyszło, że to piny4

Po zmostkowaniu nie wywala Ci błędu żarówek? Bo mi wywala 'left rear light' i 'right rear 'light' :confused4::(

Opublikowano
  • Autor

mostek przy MCE i mostek w lampach załatwia pobór prądu - jest taki sam jaki oczekuje MCE.

jak bym miał błąd to bym tak nie pisał :wink4:

Opublikowano

(....)

jak bym miał błąd to bym tak nie pisał :wink4:

Moje pytanie było do Barrowca :wink4:

Opublikowano

(....)

jak bym miał błąd to bym tak nie pisał :wink4:

Moje pytanie było do Barrowca :wink4:

Byl blad jak zarowki nie byly zmostkowane (chyba prawej o ile dobrze pamietam). Po zmostkowaniu wszystko jest cacy...

Opublikowano

(....)

jak bym miał błąd to bym tak nie pisał :wink4:

Moje pytanie było do Barrowca :wink4:

Byl blad jak zarowki nie byly zmostkowane (chyba prawej o ile dobrze pamietam). Po zmostkowaniu wszystko jest cacy...

Chciałem jeszcze wrócić do tego tematu.

Gdy nie ma mostka pomiędzy tylnymi kloszami wywala takie błędy:

3 Faults Found:

02396 - Parking Light Left Rear (M2)

29-00 - Short to Ground

02397 - Parking Light Right Rear (M4)

29-00 - Short to Ground

02737 - Bulb for Tail/Fog Light; Right

30-00 - Open or Short to Plus

Gdy mostek jest nie wszystkie błędy znikają:

2 Faults Found:

02396 - Parking Light Left Rear (M2)

29-00 - Short to Ground

02397 - Parking Light Right Rear (M4)

29-00 - Short to Ground

Sprawdzać poprawność mostka 23/10 i 23/12 [zrobiłem go, tego jestem pewien] :mysli:

Po przekręceniu kluczyka, niezależnie od położenia włącznika świateł, dosłownie na moment włączają się xenony i postojowe :kwasny: Też tak macie?

Opublikowano

Nie...

Opublikowano
  • Autor

Nie...

Opublikowano

J

2 Faults Found:

02396 - Parking Light Left Rear (M2)

29-00 - Short to Ground

02397 - Parking Light Right Rear (M4)

29-00 - Short to Ground

Mozecie VAGiem polaczyc sie z MCE I w 'output tests' sprawdzic I mi napisac ktore dokladnie ZARowki sie swieca gdy sa sprawdzane dokladnie te, o ktorych mowia bledy z cytatu. Bo u mnie nic sie wtedy nie swieci :(

Prosze :) Prosba szczegolnie do Barrowca, ma avanta ;)

Mam ze soba lapka, VC, miernik, lutownice - moge rezac na Wyjezdzie :D

pisane z fona ;(

Opublikowano
  • Autor

Andy, sprawdzałeś moce tych żarówek? przekładałeś?

Opublikowano

OPodmienilem MCE (bez zmian), zamienilem miejscami tylne zarowki wsteczne z pozycyjnymi. Blad nie 'poszedl' za zarowkami. Nadal w 'output tests' jest ten sam problem. Gdy wlaczam przelacznikiem - swiatla sie swieca

Zarowki to Jednowloknowe 21W

====

Dwuwłóknowe to 12V 21W/5W <- tyle jest w ori żarówkach :?:

Opublikowano

P.kolego chwilowo nie mam vaga, ale powiem ci u mnie parking light to sa postojowe z przodu... Przy wymianie na ledy mialem probem z nimi

Opublikowano

KFX, możesz dodać opis adaptacji (tłumaczenie z DE by Tygrys)

Adaptacja (tylko 8EC/8ED)

Wybieramy Sterownik 09

Adaptacja -> Funkcja 10

-> Kanal 001 (Coming Home)

Czas aktywnosci systemu Coming-Home.

Zakres wartosci: 0 - 120 Sekund

Wartosc standardowa: 30 Sekund

-> Kanal 002 (Sciemnianie swiatel hamulcy/pozycyjnych tylnych zewn.)

Zakres wartosci: 13 - 40 %

wartosc standardowa: 30 %

-> Kanal 003 (sciemnianie swiatel pozycyjnych tylnych wewn.)

Zakres wartosci: 13 - 40 %

wartosc standardowa: 32 %

-> Kanal 004 (Sciemnianie swiatel przeciwmgielnych tylnych)

Zakres wartosci: 13 - 40 %

wartosc standardowa: 28 %

-> Kanal 005 (Sciemnianie swiatel DRL/ mijania - przod)

Tylko Halogeny.

Zakres wartosci: 51 - 100 %

wartosc standardowa: 92 %

-> Kanal 006 (Sciemnianie DRL - Swiatel drogowych)

Tylko Bi-xenon z DRL.

Zakres wartosci: 51 - 100 %

wartosc standardowa: 70 %

-> Kanal 007 (Sciemnianie DRL - Przeciwmgielne/przod)

Tylko Kanada- Halogeny.

Zakres wartosci: 51 - 100 %

wartosc standardowa: 92 %

-> Kanal 008 (DRL)

wartosc standardowa: 1

0 - DRL nieaktywny

1 - DRL aktywny

-> Kanal 009 (Opoznione wylaczenie automatycznych swiatel mijania)

Opoznione wylaczenie automatycznych swiatel mijania, przelacznik w pozycji "AUTO".

Zakres wartosci: 0 - 64

wartosc standardowa: 51

-> Kanal 010 (zachowanie swiatel mijania Lacze S)

Zachowanie swiatel mijania przy Laczu S WYL. :

wartosc standardowa: 0

0 - Pozycja WYL przy laczu S WYL

1 - Pozycja WL przy laczu 15 WYL

-> Kanal 011 (Zachowanie swiatel mijania przy laczu 15 WYL)

Zachowanie swiatel mijania przy laczu 15 WYL.

wartosc standardowa: 1

0 - postojowe WYL

1 - Alarm przy otwartych drzwiach.

2 - Pozycja WYL przy otwartych drzwiach.

-> Kanal 012 (Kierunkowskaz komfort- trzy blysniecia podczas jednego lekkeigo naduszenia kierunkowskazu)

0 - Kierunkowskaz komfortowy nieaktywny

1 - Kierunkowskaz komfortowy aktywny

-> Kanal 013 (Ustawienie wycieraczek)

wartosc standardowa: 115

,+001 - V-Rückschaltung (niezrozumiale- V-zwrotne przelaczenie? )

+002 - Kontrola spiecia z plusem

+004 - Czujnik deszczu aktywny

+008 - Przetarcie po myciu (wytarcie kropel)

+016 - Czasowe wlaczanie wycieraczek zalezne od predkosci

+032 - Spryskiwanie swiatel aktywne

+064 - Aktywna wycieraczka podczas jazdy do tylu.

-> Kanal 014 (Swiatla parkowania USA/Kanada)

Wylacznik swiatel parkowania USA/Kanada.

0 - Swiatla parkowania nieaktywne

1 - Swiatla parkowania aktywne

[br]Dopisany: 17 Lipiec 2011, 18:51_________________________________________________Jakie żarówki są w B7 w tylnych lampach? Jakie i ile wat?

W której kostce MCE i na których pinach są tylne światła postojowe (czy jak je tam zwał)

Opublikowano

Tylne postojowe zwane także pozycyjnymi - Andy... wystarczyło zajrzeć do opisu. 4 i 17 w kostce C.

Opublikowano

Tylne postojowe zwane także pozycyjnymi - Andy... wystarczyło zajrzeć do opisu. 4 i 17 w kostce C.

:embarrassed::decayed::naughty:

To jeszcze mi napisz jaka żarówka lezie do B7. 12V 21W/5W czy jakaś inna? (ta dwuwłóknowa) :>

----

Wróciłem z wyjazdu z alergią, łeb mnie nap***** i jestem podkur**** :evil:

Opublikowano

P21/5W12V

Opublikowano
  • Autor

KFX, możesz dodać opis adaptacji (tłumaczenie z DE by Tygrys)

można by dołączyć, ale po angielsku..

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

KFX, możesz dodać opis adaptacji (tłumaczenie z DE by Tygrys)

można by dołączyć, ale po angielsku..

Tu jest po angielsku: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Central_Electronics_(8EC/8ED)[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 17:18_________________________________________________Wyrezałem sterowanie świateł drogowych (xenon+H7)

Dwa dodatkowe bezpieczniki, dwa przekaźniki '373' (dwa oddzielne obwody dla każdej z lamp)

dsc0037fh.th.jpg

Opis połączeń według opisu KFX'a: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=28376.msg2518969#msg2518969

Opis szczegółów podłączenia tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=28376.msg2529949#msg2529949[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 17:30_________________________________________________Rozpiska pinów w kostce C

Czym się różnią:

Pin 3 – Zasilanie lewego światła postojowego (WY) [szaro/czarny]

Pin 4 – Zasilanie tylnego lewego światła (WY) [szaro/czarny]

oraz

Pin 6 – Zasilanie prawego światła postojowego (WY) [szaro/czerwony]

(...)

Pin 17 – Zasilanie tylnego prawego światła (WY) [szaro/czerwony]

Które to żarówki lub obwody(?)

I która żarówka i który żarnik to M2 i M4?

:?:

Chciałbym w końcu ogarnąć problem błędu żarówek M2 i M4

Na filmiku widać co dzieje się gdy włączam 'output tests'. Żarówki (M2, M4) się zapalają, widać cykliczne przygasanie, w końcu gasną i wywala błąd

Opublikowano
  • Autor

musze się temu przyjrzeć Andy, jak będę grzebał przy aucie to zerkne.

dla rezaczy:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=207136.0

tu jest czujnik deszczu z uchwytem na szybe potrzebnym do zamocowania lustra od B7 :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

KFX, Bart, na które piny podawane jest zasilanie żarówek M2 i M4 (w B7)?

Pin3/32 i pin6/32? Czy pin4/32 i pin17/32?

Chcę do tych pinów podłączyć po żarówce 21W [żarówka + 2 kawałki kabla spięte "na krótko"] i zobaczyć czy błąd nadal będzie wyświetlany

Dla przypomnienia, rozpiska: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0[br]Dopisany: 15 Sierpień 2011, 20:32_________________________________________________Męczę Barrowca, bo jest jednym z dwóch(?) oprócz mnie, o których wiem, że zrobili tego moda a w dodatku ma avanta. :naughty::wink4::good:

Poprosiłem Go, by w "output test" sprawdził, która dokładnie żarówka/żarnik zaświeca się podczas testowania M2/M4

18760906514d41fdb418822.th.jpg

Oto co odpisał:

sprawdzone...

i tu mam niespodzianke... podczas output testu m2 i m4 zapala sie wlokno 1. te dluzsze... gdy testuje swiatlo stopu - 2. jednak gdy wlaczam swiatla zapala sie wlokno 2-te krotsze :shocked: tylko nie pali sie tak mocno jak przy stopie...

niezle :mysli:

Dodam, że Barrowiec rezał u siebie instalację "high" .... :mysli:

:wtf:

KFX, fabrycznie miałeś "high" czy też rezałeś kontrolę żarówek? Ja instalację mam ori "high"

Opublikowano

KFX, Bart, na które piny podawane jest zasilanie żarówek M2 i M4 (w B7)?

Pin3/32 i pin6/32? Czy pin4/32 i pin17/32?

pin 3 i 6 to postojowki przednie, 4 i 17 swiatla tylne. takie bylo moje rozumowanie podczas rezania... takze wedlug mnie m2 i m4 to 4 i 17...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.