Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie.

Czy ktoś z Was kodował MCE na reflekotry halogenowe z DLR(kodowanie 11011)? Mam halogeny H7 i przy takim kodowaniu światła mijania włączają mi się automatycznie po przekręceniu na zapłon, nie ma znaczenia czy przełącznik świateł jest ustawiony na 0 czy na AUTO. Jest to o tyle niewygodne że na zapłonie nie mogę zupełnie wyłączyć świateł, pozostaje jedynie przełączyć je na pozycyjne - wtedy mijania nie świecą. Wydawało mi się że przy takim kodowaniu światła mijania powinny zapalać się automatycznie dopiero po uruchomieniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to jest tzw. tryb skandynawski. żadne lampy nie włączają się pod odpaleniu silnika - chyba że sobie dodatkowo dołożysz moduł, który wykrywa jak alternator zaczyna ładować i on odpala światła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tak ma być. W sumie ok, jest to o tyle wygodne że po uruchomieniu nie muszę nic przekręcać. Jedyny problem to taki że już raz rozładowałem akumulator robiąc coś na postoju przy przekręceniu na zapłon. Modułów dodatkowych nie będę zakładał, nie po to wyrezałem MCE od B7 żeby go teraz ulepszać niefirmowymi rozwiązaniami.

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zrobione dzienne ledy w H7 z czujnikiem światła pod trybem AUTO, a na 0 jest zero :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz dokładniej, tzn jakie kodowanie i jak podpięte. O ile wiem Ty masz bixy i pewnie przełącznik DLR. Ja jak nie miałem zamontowanego czujnika światła to na AUTO zawsze zapalały mi się światła. Z czujnikiem już tak nie jest, jeśli nie zakoduję na tryb skandynawski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz dokładniej, tzn jakie kodowanie i jak podpięte. O ile wiem Ty masz bixy i pewnie przełącznik DLR. Ja jak nie miałem zamontowanego czujnika światła to na AUTO zawsze zapalały mi się światła. Z czujnikiem już tak nie jest, jeśli nie zakoduję na tryb skandynawski.

jak miałeś włącznik świateł low???? przechodziłeś z low na B7 czy z high???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z low B6 na na High B7. Teraz mam włącznik AUTO (końcówka D). Tyle tylko że nie od razu po przejściu podłączyłem czujnik światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z low B6 na na High B7. Teraz mam włącznik AUTO (końcówka D). Tyle tylko że nie od razu po przejściu podłączyłem czujnik światła.

..a dołożyłeś kabelek z pinu 3 włącznika świateł tzw. "Redundancy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak, sprawdzałem już raz i wszystko mi się zgadzało, ale przy okazji zerknę raz jeszcze. Jakie znaczenie ma kabelek i jakie objawy przy jego braku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak, sprawdzałem już raz i wszystko mi się zgadzało, ale przy okazji zerknę raz jeszcze. Jakie znaczenie ma kabelek i jakie objawy przy jego braku?

ano takie że w pozycji zero i tak światła będą sie świeciły i to bez kodowania na tryb skandynawski:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie widzę na schemacie że do tego służy. Ale to znaczy że mam ten kabel, bo jak wyłączę tryb skandynawski to mogę wyłączyć światła zupełnie. Chodziło mi o zachowanie przy kodowaniu na skandynawski, ale okazuje się że w tym wypadku świecenie na 0 to normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..tak na skandynawskim tak jest że na 0 świecą odrazu , myślałem że chodzi Ci o zwykły tryb i że światła Ci sie odrazu palą :wink: niedoczytałem lub nie zrozumiałem ech:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow.

Wykonałem swapa na MCE z B7 do mojej B6. Ale zostały mi 2 problemy które nie wiem do konca jak rozwiązać. Może Ktoś bardziej obeznany mi coś ciekawego doradzi.

1. Problem z postojówkami, wyskakuje błąd na lewej i prawej. Tu miałem problem z podłączeniem, bo postojówki mam przednie i tylnie, a przy MCE w kostce C32 są tylko 2 gniazda przeznaczone na postojówy.

Czyli powinienem zostawić tylko przednie? Podejżewam, że wtedy błędów bym nie miał. Ale czy tak powinno być?

2. Problem z długimi, mam ori Bixy. Po podłączeniu nie odpalają się dlugie, czasem po iluś próbach działają, ale na max 1-2sec. potem wyłączają się i owocuje to błędem. Zakodowałem BiXeon bez DRL. Bo jednak chciał bym założyć SD-2, żeby nadal korzystać z wypasionych długich i H7. Macie tu jakieś rady? ;p

Myśle, że podłączyłem wszystko poprawnie. Tylko może coś jeszcze brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o długich było wcześniej, zerknij. postojówki są tylko w przednich lampach. z tylu świecą normalne mijania, nie ma osobnych żarówek do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem długich był banalny i został rozwiązany poprzez obcięcie kabelków od długich H7 :) i podpięte zostały pod DRL.

Natomiast ze światłami tylnymi lewymi i prawymi jest problem... .

W avancie są 4 żarówki na stronę, po dołożeniu 4tej w lampie prawej- przeciwmgielnej.

Postojówki są podłączone do kabli czarno-szarego i czerwono-szarego. Odpowiednio pod pin 17 i 4 @32.

Żarówki postojowe/stop dwuwłókowe- pali się 1 włókno, tak chyba powinno być.

Żarówki przeciwmgielne też się świecą, jednak z takim samym natężeniem co postojowe.

i problem mam taki:

- włącznik świateł na 0 : błąd z tylnym lewym światłem.

- włącznik na mijania/postojowych : błąd z tylnymi światłami, prawe i lewe.

- przeciwmgielne nie działają. tzn nie ma efektu po zapaleniu ich włącznikiem świateł.

Panowie, może ktoś ma pomysł co zrobić w tym przypadku? Już sprawdzałem wieloktotnie podłączenie kabelków pod odpowiednie piny... i wygląda wszystko dobrze :|

Pozdrawiam i czekam na pomocne sugestie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem długich był banalny i został rozwiązany poprzez obcięcie kabelków od długich H7 :) i podpięte zostały pod DRL.

Natomiast ze światłami tylnymi lewymi i prawymi jest problem... .

W avancie są 4 żarówki na stronę, po dołożeniu 4tej w lampie prawej- przeciwmgielnej.

Postojówki są podłączone do kabli czarno-szarego i czerwono-szarego. Odpowiednio pod pin 17 i 4 @32.

Żarówki postojowe/stop dwuwłókowe- pali się 1 włókno, tak chyba powinno być.

Żarówki przeciwmgielne też się świecą, jednak z takim samym natężeniem co postojowe.

i problem mam taki:

- włącznik świateł na 0 : błąd z tylnym lewym światłem.

- włącznik na mijania/postojowych : błąd z tylnymi światłami, prawe i lewe.

- przeciwmgielne nie działają. tzn nie ma efektu po zapaleniu ich włącznikiem świateł.

Panowie, może ktoś ma pomysł co zrobić w tym przypadku? Już sprawdzałem wieloktotnie podłączenie kabelków pod odpowiednie piny... i wygląda wszystko dobrze :|

Pozdrawiam i czekam na pomocne sugestie :(

przeciągałeś kabel z jednej strony na drugą, aby podłączyć dodaną żarówkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłeś przekładkę z wersji LOW b6 na HIGH b7??

Bo coś mi tu wygląda na błąd we włączniku... u mnie jak jest jakaś żarówka przepalona to nigdy nie daje błędu, gdy włącznik jest w poz. 0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę właśnie błąd we włączniku...

Ale w pozycji na 0 to pokazuje mi błędy chyba każdej przepalonej żarówki.

Niestety nie mam jak go wyeliminować, nie znam nikogo z włącznikiem auto do pożyczenia. Ale to w sumie może być to...

I przekładka była z LOW na HIGH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz tutaj poszperać... Jak jest w poz 0 to nie może pokazać błędu, bo przecież nie ma zasilania na światła... błąd ma Ci wyskoczyć jak włączysz światła... U mnie teraz siedzą LEDy we podświetleniu tablicy. Wszystko jest ok jak jeżdżę w dzień. Gdy tylko światła się zaświecą pojawia się błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...