Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

wiec mimo wszystko dziwne, ze 1 zarowka pokazuje blad zanim odpale wlacznik, a druga jest normalnie tj. u Ciebie... cholera. Ale mimo wszystko one działają. Swiecą normalnie, prawdopodobnie tak jak przeciwmgielne. Na postojowych powinny chyba słabiej.

Teraz musze znaleźć kogoś z włącznikiem świateł Auto i najlepiej B7 :P cholera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny słabiej na przeciwmgielnych. Z resztą można ustawić w adaptacja z jaką siłą mają świecić. Posprawdzaj jeszcze raz kabelki od włącznika. Pewnie coś źle przełożyło :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec mimo wszystko dziwne, ze 1 zarowka pokazuje blad zanim odpale wlacznik, a druga jest normalnie tj. u Ciebie... cholera. Ale mimo wszystko one działają. Swiecą normalnie, prawdopodobnie tak jak przeciwmgielne. Na postojowych powinny chyba słabiej.

Teraz musze znaleźć kogoś z włącznikiem świateł Auto i najlepiej B7 :P cholera...

Widzę że porwałeś się na gruby temat. Też robiłem takie moda więc wiem ile to jest zabawy. Po pierwsze, sprawdź jakie wywala błędy vagiem. To że pokazuje spaloną na fis to informacja niewystarczająca.

Co do przeciwmgielnych. Czy dioda na włączniku zapala się po ich włączeniu? Jeśli tak to problem jest ze złym połączeniem pomiędzy włącznikiem (pin 9) a MCE (pin 27 kostki 32).

Co do pozycji tylnych. U mnie na pozycji 0 wywala błędy gdy jest przerwa w obwodzie. Natomiast w przypadku gdy włączone są światła nieraz wywala błędy zwarcia do masy tylnych żarówek mimo że świecą i to wygląda na przypadłość MCE z końcówką L, masz taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano... gruby :) ale nie myślałem, że będzie aż tyle problemów. W Vag pokazuje błędy jako postojówki lewa i prawa. M2 i M4. Dioda na włączniku się zapala, chociaż parę razy czasem mrugnęła. Idąc Twoim tropem to coś miedzy włącznikiem a MCE. Tylko dlaczego lewa, bo prawa odpala się dopiero po zapaleniu postojowych. I mój MCE jest z literką L.

Tamte kable sprawdzałem wielokrotnie. Rozpruje znów izolacje po raz nty :D i upewnię się ponownie.

Panowie jeszcze jeden problem - błąd w Bixach, 1533 Terminal 56, high beams. Orientuje się ktoś gdzie leży problem? Długie działają poprawnie, nic nie mruga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - poczytaj posty od 145 do 200... Tam zdaje się AndyN też miał z tym problem...

Tutaj wyjasnienie co u mnie było zye******* http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-instalacja-czujnika-deszczu-mce-swap-b7-180471/index8.html#post2420879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już mi śmiga. Wkurzyłem się więc opierdzieliłem kabel i poprowadziłem nowy :) Teraz jest jest jak należy. Ale moduł L jak Bobikos pisał ma czasem odpał z spadkiem napięcia na mijania tylnych i pokazuje błąd mimo, że wszystko śmiga :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem jeszcze fałszywego błędu na L :decayed:

Może dlatego że masz sedana, a tam są dwie żarówki do postojówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi N... nie ma żadnych problemów... jednak gdy podmienilem na J wyskoczyly owe błędy M2 i M4...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też teraz mam N, jest idealnie :) nie ma błędów. Tylko z bixeonem nie jest tak łatwo ;) ale błędów się pozbyłem 1533 i 1539.

100% funkcjonalności i satysfakcji. Polecam, bo radość z tego moda jest szczególnie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszych rocznikach i ori samopoźiomem były dodatkowe 2 żółte przewody łączące się przed włącznikiem świateł z 2 ma przewodami od świateł mijania. I szły jako 1 przewód do włącznika świateł.

Ważne aby chlasnąć przy bezpiecznikach tak jak w opisie, ale te 2 pozostałe przewody najlepiej połączyć i zmostkowac z pinem 11 przy włączniku w B6 lub 13 przy B7. :) Potem adaptacja zasięgu lamp Vagiem i już musi działać.

---------- Post dopisany 02-10-2012 at 19:16 ---------- Poprzedni post napisany 29-09-2012 at 20:24 ----------

Panowie jak wygląda sprawa czujnika deszczu, posiadam 4E0 955 559 C. Ale nie działa jak należy. TZN odpala się na 2sec uda mu się zapalić światła dzienne poczym kaput. Prawdopodobnie się odłącza i owocuje to 2 błędami 1520.

Jak wygląda sprawa z kompatybilnością? Wyciągnięty został z mojego lusterka 4F0. z A6C6. Czy może jest coś z instalacją nie tak? Albo sam czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zły czujnik. Z A6 nie pójdzie, ktoś chyba sprawdzał to już. Numer jest na pewno ten sam co w A4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była druga:cool:

1. KFX

2. barrowiec

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

A moi? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była druga:cool:

1. KFX

2. barrowiec

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

A moi? :naughty:

Twój był trzeci :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...