Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

dziś walczyłem z przekładką MCE :decayed: i wszytko było by ok gdyby:

1) nie mam długich , tzn nie owierają cię przesłony :eusathink:gdy mam włączone światła . Jak mam na 0 to jak machne długimi to są chodz nie wiem czy to długie czy mijania ale jest , jakieś sugestie ??

2) bład na fisie z postoju - ale to jest z barku żarówki w prawym przecimgielnym ( jutro to bede ograniał ) wiec luzik

3) błąd rejestracji, świeciła jedna a druga nie miała sytku zaczłem coś kombinować i teraz wogóle nie świeci :facepalm: jest jakiś bezpiecznik na oświetlenie rejestracji ??

aha mam ori bixsy ze spryskami i samopoziomem , kodowanie ustawione na 3 bez DRL ,

reszta śmiga auto, zmierzch i deszcz ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przesłonę pewnie Ci otwiera (charakterystyczny dźwięk) ponieważ wysterowanie przesłony odbywa się na tych samych pinach... Problem w tym, że ksenon w B7 nie ma osobnych świateł drogowych (w to miejsce wpakowano DRL). System działa tak, że załączy wyjścia DRL (a więc tam gdzie teraz wpięte masz światła drogowe) jeśli włącznik DRL jest ustawiony na wartość 1. W tej chwili manetką otwierasz jedynie przesłonę do końca...

W związku z tym potrzebny jest myk a mianowicie - ucinasz przewody 16 i 18 w kostce 23 i mostkujesz się do pinów 22 i 23 w tej samej kostce (czyli do obwodu sterującego pełnym otwarciem przesłony). Zatem napięcie służące do wysterowania przesłony posłuży równocześnie do zasilenia świateł drogowych. Dokładnie robisz to tak, że 16 mostkujesz z 22 a 18 z 23.

3. Nie ma bezpiecznika na tym obwodzie. Mogłeś zrobić zwarcie na MCE. Sprawdź czy na kabelku zasilającym lampkę tablicy masz jakiekolwiek napięcie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dziwne że koledze KFX to śmiga, a robiłem według opisu czyli B16->C21 a B18->C22 :eusathink: a ja też ma przecież bixsy

no dobra w takim razie zrobie jutro mostek B16->B22 i B18->B23

bardziej sie martwie tym oswietleniem tablicy , że coś uwaliłem :doh: że nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czyli jak mrugasz długimi to h7 się zapala?? czy same ksenony mrugają?

jeżeli h7 się zapalają, to trzeba odciąć w lampie kabel odpowiedni za odpalenie h7. MCE nie daje wystarczającą ilość prądu na odpalenie h7 i przestawienie przesłony.

do odciętego kabelka możesz pociągnąć dodatkowy kabel, aby odpalić DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mrugam to sam ksenon mi mruga ,a jak włącze światła i dam długie to brak jakiejkolwiek reakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRL odpaliłeś? ciągnąłeś kable dodatkowe kable do lamp?

MCE w b6 przy bixach i odpowiednim zakodowaniu pozwala odpalić drogowe z h7 i przestawić przesłonę. W b7, tak jak Bartek napisał, nie było takiej opcji. Jedyne drogowe jakie były, były z przestawienia przesłony. W lampie instalacje masz dalej z b6, więc h7 i przesłona odpala się na tym samym kablu. MCE z b7 'nie pociągnie' aby odpalić oba światła.

Posprawdzaj kabelki w lampie...

i tak sobie myśle, jakbyś na próbę wyciągnął żarówki h7 powinna przestawić się przesłona (ale to mój wymysł:wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRL nie odpalałem , ale mam inny moduł , bo moje H7 wykorzystuje jako dzienne, i te h7 świeci mi w dzien na 30%

nie zależy mi na długich w H7 , tylko na tym by przy zapalonych światłach można było mrugnać długimi czyli aby się otworzyła przesłona

na razie nie potrzebuje długich w H7

chce zobaczyć jak to bedzie śmigać na samych bkisach , tylko przesłona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dziwne że koledze KFX to śmiga, a robiłem według opisu czyli B16->C21 a B18->C22 :eusathink: a ja też ma przecież bixsy

no dobra w takim razie zrobie jutro mostek B16->B22 i B18->B23

Wszystko OK tylko Tomkowi w opisie kostki się pomyliły - światła długie w B6 obsługuje kostka B/23 a nie C/32. Podłączysz tak jak napisałem i długie będziesz miał normalnie z manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dziwne że koledze KFX to śmiga, a robiłem według opisu czyli B16->C21 a B18->C22 :eusathink: a ja też ma przecież bixsy

no dobra w takim razie zrobie jutro mostek B16->B22 i B18->B23

Wszystko OK tylko Tomkowi w opisie kostki się pomyliły - światła długie w B6 obsługuje kostka B/23 a nie C/32. Podłączysz tak jak napisałem i długie będziesz miał normalnie z manetki.

tak właśnie zarobie :decayed:!

jutro bede walczył dalej

musze jeszcze uruchomić 2 światło przeciwmgielne i ta nieszczęsna tablica rejestracyjna :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku - w b6 a nie B/16 i B/18? kable biało-żółty i biało-czarny.

w b7 długie idą z kostki C21 i C22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku - w b6 a nie B/16 i B/18? kable biało-żółty i biało-czarny.

w b7 długie idą z kostki C21 i C22

W B7 nie masz długich :decayed: A sterowanie przesłoną jest na tych samych pinach co w B6 (czyli 22 i 23 w kostce B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo długie idą z przesłony... A sterowanie przesłony w b7 jest C21 i C22...

No przeca ja tak mam:wink:

B22 i B23 to tylko mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj - chyba masz rację. Zaraz to ogarnę.

---------- Post dopisany at 23:33 ---------- Poprzedni post napisany at 23:29 ----------

Tak racja :facepalm: Pajda dobrze masz podłączone. W takim razie nie wiem co teraz... MCE uwalony? Oczywiście zakładając że wszystko dobrze podłączyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam w końcu zrobić ? :whistling: żeby mi śmigały długie

Przed podmianą MCE działały?

---------- Post dopisany at 23:39 ---------- Poprzedni post napisany at 23:37 ----------

Jak masz zakodowany obecny moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz w lampie czy przesłona jest podłączona z kablem który wychodzi z C21/C22. zdaje się, że to pin1 w lampie. jak masz h7 na osobnym module, to i tak musisz pociągnąć dodatkowy kabel...

skoro w lampie wcześniej nic nie ruszałeś to teraz masz h7 i przesłonę podpiętą pod moduł do jazdy dziennej sdII(zgadza się?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam w końcu zrobić ? :whistling: żeby mi śmigały długie

Przed podmianą MCE działały?

tak działały razem z H7

a jest możliwe że miałem ksenon a ktoś sobie dołożył biksy, auto z DE

i dziwne było to że kabel biało/czarny i biało żółty były jakby dodane do wiązki bo były zawinięte i dłuższe niż pozostałe kable przy kostce B :eusathink:

co trzeba zrobić żeby z ksenona zrobić biksy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz w lampie czy przesłona jest podłączona z kablem który wychodzi z C21/C22. zdaje się, że to pin1 w lampie.
Pin 1 to zasilanie światła drogowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam w końcu zrobić ? :whistling: żeby mi śmigały długie

Przed podmianą MCE działały?

tak działały razem z H7

a jest możliwe że miałem ksenon a ktoś sobie dołożył biksy, auto z DE

i dziwne było to że kabel biało/czarny i biało żółty były jakby dodane do wiązki bo były zawinięte i dłuższe niż pozostałe kable przy kostce B :eusathink:

co trzeba zrobić żeby z ksenona zrobić biksy

Podaj kodowanie MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...