Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ZbYnio_ napisał:

mam diody i jeszcze zauważyłem, że podczas jazdy w jasnym miejscu (nawet z włączonymi światłami mijania) gaśnie podświetlenie przycisku lusterka a po wjechaniu w ciemne miejsce oświeca się (zielona dioda cały czas świeci). Czy to normalne zachowanie?

Tak to normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie jaki są nr części dla pinów  PIN 7 i PIN 16 w kostce włącznika świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZbYnio_ napisał:

czy ktoś wie jaki są nr części dla pinów  PIN 7 i PIN 16 w kostce włącznika świateł?

mam takie piny, PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik świateł z pozycją AUTO oraz włącznik CLH zamontowane.

Problem mignięcia świateł mijania po przekręceniu kluczyka wyeleminowany.

Pozostały 3 problemy:

-zwłoka przy przełączaniu z świateł mijania na pozycyjne

-lusterko nie rozjaśnia się po włączeniu lampki wewnętrznej (przy wpiciu wstecznego rozjaśnia)

-błędy z pozycyjnych tylnych (obu)

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłoka to normalka, coś tam chyba można zmienić w adaptacjach, ale tego nie jestem pewien.

Co do rozjaśniania lusterka napisałem Ci wcześniej, tak samo i pozycja tył ( i chyb nie tylko ja)

Więc nie wiem czemu pytasz jeszcze o jakieś pomysły :wink: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterka to pisałeś mi o diodach, ja mam te diody (mowa od tych co podświetlają wnętrze?).

Co do błędów pozycyjnych, możesz sprecyzować te mostki bo ja zrobiłem mostek przy MCE (zasilanie RH LH przeciwmgłowego) i podłączyłem zasilanie LH przeciwmgłowego do RH przy lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o diodach ale nie tych co podświetlają wnętrze ( na czewono) tylko o diodach wewnątrz lampki ( diody prostownicze).

A te mostki co robiłeś elimnowały błąd świateł przeciwmgielnych. ja pisałem o mostkowaniu żarówek pozycyjnych ( tylko nie pamiętam teraz które to).

Musisz próbować nie ma wiele kombinacji, pozycja, stop i przeciwmgłowe. Pisałeś wcześniej że w B7 funkcję pozycji mają trzy żarniki i widocznie w B6 Avant nie pasuje MCE z B7 moc którejś żarówki i dlatego wywala błąd. 

Pewnie mostkować da się przy samym MCE, zależy komu jak pasuje.

W B7 jedna żarówka jednocześnie pełni rolę np. przeciwmgłowe pozycja, lub stop i pozycja to jeden żarnik. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałem, że chodzi o diody zaporowe.

Jak podłącze zasilanie na mocniejszą żarówkę to właściwe pozycyjne będzie mocniej świecić.

Jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 o 18:26, ZbYnio_ napisał:

 

U mnie wygląda to tak:

IMG_20170203_225343.jpg

 

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy tam chcecie mostkówaa?
Jest cały opis na początku wątku, przeczytaj go dobrze jeszcze raz!!!

Masz dołożyć jedna żarówkę do światła przeciwmgielnego z tyłu prawa lampa. Sygnał przyciągasz z lewej przeciwmgielne tył. Masa bierzesz z lampy prawej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pajda napisał:

Panowie co wy tam chcecie mostkówaa?
Jest cały opis na początku wątku, przeczytaj go dobrze jeszcze raz!!!

Masz dołożyć jedna żarówkę do światła przeciwmgielnego z tyłu prawa lampa. Sygnał przyciągasz z lewej przeciwmgielne tył. Masa bierzesz z lampy prawej i tyle.

Kolego a  to, że po podłączeniu wszystkiego tak jak jest w opisie i po sprawdzeniu poprawności połączeń wg. schematów z Elsy, wywala błąd tylnych pozycji i tyle. 

Czytałeś cały wątek? Ktoś napisał, że pomogła tylko wymiana modułu (problem robi tylko jeden numer modułów, nie pamiętam literki na końcu), ja zmostkowałem pozycje z tyłu i to też pomogło, a jednocześnie jest zachowana pełna kontrola spalonych żarówek. :wink:

Nawet tylną prawą przeciwmgielną mam podłączoną bezpośrednio do MCE.... :wink:

I nie jest to jedyny przypadek gdy problem był w module  :wink:

Dnia 26.09.2012 o 19:16, barrowiec1 napisał:

U mnie siedzi N... nie ma żadnych problemów... jednak gdy podmienilem na J wyskoczyly owe błędy M2 i M4...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bromchit napisał:

Kolego a  to, że po podłączeniu wszystkiego tak jak jest w opisie i po sprawdzeniu poprawności połączeń wg. schematów z Elsy, wywala błąd tylnych pozycji i tyle. 

Czytałeś cały wątek? Ktoś napisał, że pomogła tylko wymiana modułu (problem robi tylko jeden numer modułów, nie pamiętam literki na końcu), ja zmostkowałem pozycje z tyłu i to też pomogło, a jednocześnie jest zachowana pełna kontrola spalonych żarówek. :wink:

Nawet tylną prawą przeciwmgielną mam podłączoną bezpośrednio do MCE.... :wink:

Zmostkowałeś RH z LH pozycyjne i nadal rozpoznaje przepalenie żarówek na stronę?

Edytowane przez ZbYnio_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mostkowałem żadnej żarówki prawej z lewą, tylko niezależnie jeden mostek w prawej lampie, drugi w lewej lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dołożyłeś fizycznie żarówkę do prawej lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. w prawej lampie dołożyłem ekstra jedną żarówkę na p.mgłowe i połączyłem z lewą.

Zastanawiam się gdzie dać ten dodatkowy mostek, jak dam na drugie włókno żarówki to będzie mocniej świecić, jak dam na p.mgłowe to też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. w prawej lampie dołożyłem ekstra jedną żarówkę na p.mgłowe i połączyłem z lewą.
Zastanawiam się gdzie dać ten dodatkowy mostek, jak dam na drugie włókno żarówki to będzie mocniej świecić, jak dam na p.mgłowe to też.
 

Ale tam na być żarówka p21 jedno włóknowa taka sama sama jak masz na lewej przeciwmgłowej
Mce steruje jego jasnością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ZbYnio_ napisał:

jak dam na drugie włókno żarówki

no to sam sobie odpowiedziałeś gdzie strzeliłeś gafę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2017 o 19:57, ZbYnio_ napisał:

 

-błędy z pozycyjnych tylnych (obu)

Jakieś pomysły?

Panowie ale MCE wywala błędy obu pozycji tylnych :wink:

Zresztą podobno już nie wywala takie info dostałem na pw. 

Ale niech sam zainteresowany się wypowie co i jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat załatwiony dzięki pomocy Bromchit (wielkie podziękowania).

Zmostkowałem zasilanie przeciwmgłowego z zasilaniem włókna w żarówce stopu (zarówno w prawej i lewej lampie).

Włókno stopu delikatnie żarzy się przy włączonych pozycyjnych, po włączeniu p.mgłowego bez zmian (również delikatnie się żarzy) a po naciśnięciu hamulca rozświetla się pełną mocą i nie ma wpływu na p.mgłowe.

 Błędy z tylnych pozycyjnych nie generują się :)

Pełen sukces.

20170205_005632.jpg

20170205_005638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli dobrze rozumiem, że jak mam w B7 lusterko z B6 to będzie działał czujnik deszczu/zmierzchu/CLH wsadzając tylko ten czujnik z żelem? Lusterko z B6 może zostać żeby się ściemniało ale reszta będzie obsługiwana z czujnika deszczu? MCE i włącznik AUTO mam z B7 oczywiście ale samo lusterko mam na mały uchwyt (szyba była wymienianiaz z B6).

Kwestia tylko jakoś sensownego ułożenia czujnika w małej obudowie lusterka z B6? Lub dorezanie lusterka z B7 ale wtedy uchwyt muszę kombinować na lusterko.

I drugie - jaki w końcu czujnik wziąć żeby działało. Widzę dwa typy jak poniżej. Obojętnie który?

Do jednego i drugiego podpasuje żel:

http://allegro.pl/plytka-zel-do-sensora-deszczu-audi-a3-a4-a5-a6-a7-i6754381861.html

 

bde136784c52b2ba0efe287ce6dc.jpg

foto-1398.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...