Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są dwa typy tylko 2-gi jest ze sprężyną mocującą a 1-szy bez musisz szukać po numerach poszukaj na forum jest to opisane

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno ci to ruszyć jak dasz czujnik deszczu/zmierzchu z b7

Co do samego czujnika musisz poszukać na forum był temat i tam podawali jaki nr podchodzi a jaki nie. Z tego co pamiętam trzeba uważać na literki od końcu w nr bo któryś tam nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lustro z B6 po wbiciu wstecznego, nie rozjaśnia się :wink:

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bromchit napisał:

 

Lustro z B6 po wbiciu wstecznego, nie rozjaśnia się :wink:

dokładnie, w przypadku MCE z B7 lusterko z B6 nie rozjaśni się przy wstecznym i po zapaleniu lampki wnętrza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po wymienianie MCE w b6 na b7  i wyskoczył mi jeden problem na fisie wywaliło esp po przejechaniu się odcinka drogi nie chce zniknąć co wcześniej kontrolka gasła.Pytanie czy to coś ma wspólnego przy zmianie mce ?

Druga sprawa posiadam bixy i żarówki h7 od długich są teraz nie wykorzystane i myślę  wykorzystać je do dziennych.Myślę założyć żarówki h7 ledowe i na alle... występują takowe z funkcją canbus i pytanie czy warto to założyć i czy nie wywali błędu lub kupić żarówki h7 ledowe bez canbus i dołożyć odpowiednie rezystory.

Przykładowe aukcje

http://allegro.pl/zarowka-led-h7-12v-24v-7-5w-canbus-i6267749300.html

http://allegro.pl/zarowka-led-h7-12v-24v-canbus-600lm-i6826425602.html

 

Edytowane przez aker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po przekładce MCE na b7 i wszystko działa po przekładce, błędów w MCE nie ma wszystkie światła działają tylko jak włączają się ksenony to pojawia się błąd w sterowniku abs (czujnik hamulca przerwa w obwodzie).Błąd kasuję vagiem i jak włączę ksenon dalej wywala błąd.Przed wymianą nie było takiego problemu.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tempomat to jeszcze sprawdź czy on działa. Czujnik hamulca ma dwa obwody, może coś się poruszyło gdy grzebałeś przy MCE i nie łączy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bromchit napisał:

Jak masz tempomat to jeszcze sprawdź czy on działa. Czujnik hamulca ma dwa obwody, może coś się poruszyło gdy grzebałeś przy MCE i nie łączy 

Odpowiem za kolegę aker bo Jego auto stoi u mnie i to ja przekładam mu to MCE. Otóż jest tak z tym błędem w sterowniku ABS.

Błąd czujnika pedału hamulca w sterowniku i świeci kontrolka ESP. Stopy świecą, tempomat działa prawidłowo, w sterowniku MCE brak błędów. W sterowniku ABS błąd pojawia się tylko wtedy jak włączy się światła w aucie. Jak skasuję błąd przy wyłączonych światłach to nie pojawi się do czasu ich włączenia. Po włączeniu świateł błąd zawsze wraca. Błąd wraca po włączeniu świateł mijania lub pozycyjnych, nie pojawia się po włączeniu DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2017 o 20:37, aker napisał:

Panowie jestem po przekładce MCE na b7 i wszystko działa po przekładce, błędów w MCE nie ma wszystkie światła działają tylko jak włączają się ksenony to pojawia się błąd w sterowniku abs (czujnik hamulca przerwa w obwodzie).Błąd kasuję vagiem i jak włączę ksenon dalej wywala błąd.Przed wymianą nie było takiego problemu.Proszę o pomoc.

Skoro przed wymianą wszystko było ok., to do przeglądu poprawność połączeń, no i pasowało by sprawdzić sam moduł w innym aucie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście robiłeś z b6 high na b7 high czy b6 low na b7 high?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście było robione z b6 low na b7 high tylko w dwóch etapach.

Pierwszy z b6 low na b6 high bez wyłącznika AUTO i po tym modzie wszystko było ok, błędów brak wszystko działa.

Drugi etap B6 high na B7 high + dołożenie wyłącznika AUTO, czujnika deszczu, wyłącznika DRL CLH. Tutaj było trochę problemów z wyłącznikiem świateł i przełącznikiem DRL CLH, które już rozwiązałem i wszystko działa jak należy. Problemem okazała się wtyczka 32 pinowa w MCE (starego typu) co chwile coś w niej nie łączyło. Wtyka obcięta i wymieniona na nową + zaciśnięcie nowych pinów i problemów żadnych nie ma. Nawet dołożyłem osobny kabel prosto z MCE do prawego przeciwmgłowego tył. Instalacja sprawdzona z 10 razy i wszystko wygląda ok. Błędów nigdzie nie ma MCE bez błędów, testy wyjść ok. Tylko ten nieszczęsny błąd w ABS.

Ale chyba mam winnego bo dziś odpiąłem wyłącznik stopu (tzn. wymontowałem go z podstawy pedałów) i podłączyłem wtyczkę do niego bez zakładania czujnika i wtedy błędów nie ma. Wszystko działa jak należy. J
Jak tylko zamontuję czujnik w otworze nad pedałem hamulca i podłącze błąd się pojawia. Więc chyba przyczyna będzie taka jak podpowiada VCDS uszkodzony czujnik stopu.  Wymienię go w przyszłym tyg i zobaczymy co będzie.

Powiedzcie mi jeszcze czy czujnik stopu jest taki sam w B6 i B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, wymiana czujnika hamulca nie pomogła. Założony nowy oryginalny czujnik i błąd nadal występuje.
Jak światła są wyłączone błędu nie ma, jak tylko włączę światła w aucie po 5 sekundach pojawia się błąd w module ABS i zapala się kontrolka ESP.
Ktoś am jakieś sugestie gdzie szukać problemu? Ewidentnie problem pojawił się po wymianie MCE z b6 high na B7 high i dołożeniu wyłącznika Auto + wyłącznika DRL/CLH.

Gdzie szukać przyczyny? W MCE nie ma żadnych błędów wszystkie świtała działają prawidłowo. Które połączenie sprawdzać?

moduł ABS jest w jakiś sposób połączony z MCE?

Jak odłączę wtyczkę od czujnika stopu do błąd się nie pojawia,

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, ale dla pewności sprawdził bym jeszcze moduł w innym aucie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bromchit napisał:

Mało prawdopodobne, ale dla pewności sprawdził bym jeszcze moduł w innym aucie. 

 

 

no mam taki plan, tym bardziej że mam moje B7 i mogę podmienić MCE, w sobotę to zrobię ale małe chyba szanse że to MCE jest walnięte, bo w samym MCE nie ma żadnego błędu i wszystko za co odpowiada MCE działa bez problemu.
Ale dzięki za sugestie, podmiana MCE nie zajmie wiele czasu więc warto to sprawdzić tym bardziej że nie trzeba kupować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje to walnąłeś się przy przejściu z low na high b6. miałem raz taki przypadek, że tak mi się działo, błąd czujnika w pedale, a po prostu w złym miejscu rozdzielałem stopy. od 2003 roku nacięcie robisz w worku przy podstopnicy i z prawej strony w nogach pasażera też w worku. auta z 2001-2 nacięcie robisz z tyły w słupku D z lewej strony. zależy też czy sedan czy avant... według mnie tutaj masz bubę, fizycznie bym do tego doszedł, ale z podkarpacia do mnie to masz drogi ojojoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaju napisał:

jak na moje to walnąłeś się przy przejściu z low na high b6. miałem raz taki przypadek, że tak mi się działo, błąd czujnika w pedale, a po prostu w złym miejscu rozdzielałem stopy. od 2003 roku nacięcie robisz w worku przy podstopnicy i z prawej strony w nogach pasażera też w worku. auta z 2001-2 nacięcie robisz z tyły w słupku D z lewej strony. zależy też czy sedan czy avant... według mnie tutaj masz bubę, fizycznie bym do tego doszedł, ale z podkarpacia do mnie to masz drogi ojojoj...


Auto to Avant  MY2002 więc i faktycznie miałem z tymi stopami wtedy problem jak w zeszłym roku robiłem przekładkę z B6 low na B6 high, ale znalazłem połączenie stopów za lewym tylnym boczkiem bagażnika, rozciąłem to i podłączyłem każdy stop tam gdzie miał być. Wtedy nie było żadnych błędów a auto jeździło z mce b6 high od jesieni zeszłego roku do teraz. No i na testach wyjść w MCE wszystkie stopy świeca tak jak ma być, testy wyjść wychodziły też prawidłowo z MCE high b6.
Jak bym tam coś źle podłączył to chyba na testach wyjść nie zaświecały by się stopy prawidłowo (lewy, środek, prawy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...