Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wycieraczek, to ja się chyba walnąłem i pomyliłem z przekaźnikiem os klaksonu... Zobacz tu:

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/index2.html w poście 32 są przekaźniki rozpisane

Wycieraczki idą z MCE z gniazda A,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, tak tez wyglada na schemacie w elsa. Dlatego musze wymienic MCE... W srodku sa dwa male przekazniczki wlutowane w plytke... I tam sie mi zjaralo...

Jeszcze tak dla jasnosci... Ten wylacznik swiatel moze byc od b6 albo b7 tylko zeby byl z funkcja auto tak?

Jak znajde troche czasu to zaczynam rzezac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze kojarzę to przednie sterowane są bezpośrednio z MCE a tylna przez przekaźnik, jakoś tak... A z czym właściwie kolego masz problem że MCE chcesz zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczelo sie od zatartych wycieraczek, okazalo sie ze silniczek sie zjaral. Po zamontowaniu nowego wycieraczki nie chodza plynnie tylko skacza i nie dochodzi do nich wystarczajaco pradu. Kable posprawdzane, mechanizm wporzadku. DO MCE dochodzi wszystko, wiec zostalo same w sobie MCE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie

Właśnie jestem po wymianie szyby w moim B6 na szybę od b7 z uchwytem na czujnik deszczu. Czy muszę też zmieniać lusterko na to od B7 z fotochromem i pod czujnik, czy da rade zamontować moje? (u mnie fabczne jest z fotoch.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zamówione. Ostatnie pytanie, bo wertując wszystkie strony tego wątku nie znalazłem odpowiedzi...

3 piny do kostki C [kostka 32 pinowa - popularne malutkie piny z jednym zaczepem, występujące nawet w kostce od lusterka]

1 pin do kostki B [kostka 23 pinowa - piny z dwoma zaczepami, mi podeszły piny z kostki z czujników klocków hamulcowych :decayed:]

Wtyczka z obudową do czujnika deszczu (1C0 973 119 B) + 3 piny

To ile wkońcu mam tych pinów kupić? :decayed: i co najważniejsze jakie? 000 979 009 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem z tym modem. Otóż

- przy włączaniu świateł wyskakuje mi błąd od tylnych lamp - w rzeczywistości 2 dolne skrajne żarówki świecą się normalnie, natomiast środkowa dolna żarówka miga przez 3s po czym gaśnie i wywala błąd na FIS (w obu lampach taki sam objaw). Reszta oświetlenia tylnego działa prawidłowo

- jak otwieram drzwi, lub po prostu włączam oświetlenie w podsufitce, wywala błąd czujnika światła i odpalają się wycieraczki (oczywiście jak manetka jest w pozycji AUTO od wycieraczek)

Nowy moduł mam od b7 L wcześniej było B6 high

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- błąd oświetlenia tylnych lamp może brać się ze złego podłączenia, specyficznych żarówek w lampach lub samego modułu L - lubi w B6 wywalać błędy tylnych lamp. Na początek sprawdź kabelki czy dobrze podłączone

- sprawdź miejsce z którego wziąłeś zasilanie i masę do czujnika bo tu obstawiałbym błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki sprawdzałem 4-krotnie wraz z kolegą elektrykiem który pomagał w instalacji. Dzisiaj posprawdzamy jeszcze żarówki i masę.

Zasilanie czujnika wzięte z opisu czyli

Rozpiska pinów czujnika deszczu:

PIN 1 – zasilanie czujnika (dopinamy się do wiązki lusterka: pin 1 - biały)

PIN 2 – masa (dopinamy się do wiązki lusterka: pin 2 - czarny)

PIN 3 – ciągniemy na C/14 naszego nowego MCE

Lusterko mam nowe od B7, wcześniej było B6 fotochrom z czujnikiem światła (ma to znaczenie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ogarniete!

Okazało się że Pin 19 wsadziłem do 14 w kostce C i zmostkowalem przez przypadek z sygnałem z czujnika deszczu przez co jak tylko zapalalo się oświetlenie wnętrza miałem błąd czujnika na Fis. W kwestii tylnych lamp wystarczyło zamienić żarówki 5W na 21W. U mnie konieczne było powiększenie środkowego otworu pod żarówkę w każdej lampie.

Teraz wszytko śmiga! 0 błędów!

Mod super! Dzięki za pomoc i wiedzę

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów :)

Rozpiska pinów czujnika deszczu:

PIN 1 – zasilanie czujnika (dopinamy się do wiązki lusterka: pin 1 - biały)

PIN 2 – masa (dopinamy się do wiązki lusterka: pin 2 - czarny)

PIN 3 – ciągniemy na C/14 naszego nowego MCE

Kolory podane - biały i czarny są na pin 1 i 2 w lusterku fotochrom, moje pytanie jakie pozostałe piny w lusterku fotochrom z b7 mają kolory kabli? :) od razu mówię, że rozpiska z wątku MCE barta się u mnie nie zgadza, mam kable, biały, czarny, brąz, szary, zielony i żółty.

Kolejne pytanie PIN 1 w czujniku deszczu jest od strony tej z takim wcięciem czy od strony płaskiej ścianki bocznej?

Ostatnie pytanko - mam czujnik 8K0 955 559 A czy jak dam mu masę i 12v bez podłączania kabla z MCE to powinien się jakoś zaświecić czy coś ? Ogólnie czy jak ten czujnik działa to ma jakąś palącą się diodkę czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów :)

Rozpiska pinów czujnika deszczu:

PIN 1 – zasilanie czujnika (dopinamy się do wiązki lusterka: pin 1 - biały)

PIN 2 – masa (dopinamy się do wiązki lusterka: pin 2 - czarny)

PIN 3 – ciągniemy na C/14 naszego nowego MCE

Kolory podane - biały i czarny są na pin 1 i 2 w lusterku fotochrom, moje pytanie jakie pozostałe piny w lusterku fotochrom z b7 mają kolory kabli? :) od razu mówię, że rozpiska z wątku MCE barta się u mnie nie zgadza, mam kable, biały, czarny, brąz, szary, zielony i żółty.

Kolejne pytanie PIN 1 w czujniku deszczu jest od strony tej z takim wcięciem czy od strony płaskiej ścianki bocznej?

Ostatnie pytanko - mam czujnik 8K0 955 559 A czy jak dam mu masę i 12v bez podłączania kabla z MCE to powinien się jakoś zaświecić czy coś ? Ogólnie czy jak ten czujnik działa to ma jakąś palącą się diodkę czy coś ?

możesz skasować te pogrubienie? bo wkurza :wink:

w każdej kostce każdy pin jest podpisany, gdzieś musi być numerek...

może ktoś dokładał już lusterko i dlatego masz inne kolory kabli, albo (jak np u mnie w niektórych przypadkach) kolory kabli różnią się

co do działaniu czujnika deszczu - żadna dioda się nie pali... jak podłączysz wszystko i będzie działało, to jak zrobisz zdjęcie, będzie widać włączoną podczerwień np tak jak tu...

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-73/b6-bfb-blue-fenix-barrowca-192537/

(na piątym zdjęciu widać podłączony czujnik deszczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko kupiłem używane ale nie mam już na nim wtyczki, spisałem kolory kabli przed przedłużeniem ich ale już ich numeracji nie stąd moje pytanie.

Na czujniku deszczu nie ma numeracji pinów, podłaczam do niego 12v na 1 lub 3 pin, i masę na środkowy i nic się nie dzieje, chyba, ze tego gołym okiem nie widać ale coś mi się nie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym się nie spodziewał. Dzięki - sprawdzę to dziś :)

Z tymi pinami to jakby ktoś wiedział to będę wdzięczny.

---------- Post dopisany 11-11-2013 at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany 10-11-2013 at 13:56 ----------

Słowem wstępu - pacjent a4 b6 przerobione na b7. Z przodu Bixenon z b7, z tyłu lampy z b7 razem z dodatkowymi lampami w klapie jak to w B7. Włącznik świateł z auto plus DRL/CLH

A teraz do rzeczy urządziłem sobie dwu dniową ścieżkę zdrowia - zmieniłem MCE B6 na B7. Nie wiem jak wy wyjmujecie te piny z kostki B - ja zrobiłem sobie nawet wyjmak do pinów ze śrubokręta a i tak nie chciały wyleźć :) trzeba było spawać :naughty:

W każdym razie już po wszystkim ale nie do końca, nadal zostało sporo problemów:

PIN 18 z kostki C przekładamy na miejsce 20 - u mnie na 18 nie było żadnego kabla... Domyślam się, że włącznik został dospawany na sztukę i nie za bardzo działa.

Tak czy inaczej jak rozumiem na pin 18Cb6/20Cb7 idzie kabel, który wg. rozpiski Barta spina na kostce DRL/CLH

Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]

Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]

oraz oraz na okrągłym włączniku świateł pin1

Teraz pytanie mam te trzy kable zmostkować i pociągnąć na pin 18Cb6/20Cb7 w MCE? Pewnie nie jest to takie proste i trzeba dokonać prawidłowej instalacji tych wszystkich właczników, jakby ktoś mnie naprowadził to będę wdzięczny.

Ogólnie pewnie głównie przez brak tego kabla sytuacja ze światłami wygląda następująco

Pozycja 0 na włączniku - świecą się światła DRL na reflektorach przednich

xb1s.jpg

Pozycja Auto - palą się XENONY

s8p1.jpg

Pozycja Pozycyjne - Palą się XENONY

eub5.jpg

Pozycja Mijania - palą się XENONY

j4tk.jpg

Pozycja przeciwmgielne - Palą się xenony

Martwi mnie, że mimo iż DRL są wybrane na 1 cały czas jedynka się nie podświetla i defacto nie działają. Coming leaving home natomiast działają - halogeny się zapalają jak zamknę auto na 30 sek (mimo, że przy wyborze przeciwmgielnych się nie zapalają). Do DRL kabel był pociągnięty wg rozpiski barta z PIN 3 na przełączniku DRL na PIN30C w MCEb7.

Druga sprawa - tylne lampy - błędy są jak poniżej, ogólnie nie wiem jak je podłaczyć, lampy są z B& ale instalacja z B6, zmostkowane są tylko na sztukę kable z klapą bagażnika tak żeby na niej paliły się tez światła.

Tryb AUTO nie działa - lusterko fotochromatyczne i czujnik deszczu są zamontowane i podłaczone do MCE, sprawdzone, że działają.

02736 - Bulb for Tail/Fog Light; Left

30-00 - Open or Short to Plus

02737 - Bulb for Tail/Fog Light; Right

30-00 - Open or Short to Plus

02071 - Local Databus

57-00 - Electric Circuit Failure

01800 - Light Switch (E1)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

W tym momencie moje wtyczki od włącznika świateł i DRL wyglądają tak:

ukv2.jpg

rvho.jpg

qn1h.jpg

fj7c.jpg

Moje pytanie, który kabel gdzie i jak podłaczyc, żeby podziałało ? :)

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym się nie spodziewał. Dzięki - sprawdzę to dziś :)

Z tymi pinami to jakby ktoś wiedział to będę wdzięczny.

---------- Post dopisany 11-11-2013 at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany 10-11-2013 at 13:56 ----------

Słowem wstępu - pacjent a4 b6 przerobione na b7. Z przodu Bixenon z b7, z tyłu lampy z b7 razem z dodatkowymi lampami w klapie jak to w B7. Włącznik świateł z auto plus DRL/CLH

A teraz do rzeczy urządziłem sobie dwu dniową ścieżkę zdrowia - zmieniłem MCE B6 na B7. Nie wiem jak wy wyjmujecie te piny z kostki B - ja zrobiłem sobie nawet wyjmak do pinów ze śrubokręta a i tak nie chciały wyleźć :) trzeba było spawać :naughty:

W każdym razie już po wszystkim ale nie do końca, nadal zostało sporo problemów:

PIN 18 z kostki C przekładamy na miejsce 20 - u mnie na 18 nie było żadnego kabla... Domyślam się, że włącznik został dospawany na sztukę i nie za bardzo działa.

Tak czy inaczej jak rozumiem na pin 18Cb6/20Cb7 idzie kabel, który wg. rozpiski Barta spina na kostce DRL/CLH

Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]

Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]

oraz oraz na okrągłym włączniku świateł pin1

Teraz pytanie mam te trzy kable zmostkować i pociągnąć na pin 18Cb6/20Cb7 w MCE? Pewnie nie jest to takie proste i trzeba dokonać prawidłowej instalacji tych wszystkich właczników, jakby ktoś mnie naprowadził to będę wdzięczny.

Ogólnie pewnie głównie przez brak tego kabla sytuacja ze światłami wygląda następująco

Pozycja 0 na włączniku - świecą się światła DRL na reflektorach przednich

http://img577.imageshack.us/img577/8547/xb1s.jpg

Pozycja Auto - palą się XENONY

http://img194.imageshack.us/img194/5452/s8p1.jpg

Pozycja Pozycyjne - Palą się XENONY

http://img12.imageshack.us/img12/8176/eub5.jpg

Pozycja Mijania - palą się XENONY

http://img59.imageshack.us/img59/8950/j4tk.jpg

Pozycja przeciwmgielne - Palą się xenony

Martwi mnie, że mimo iż DRL są wybrane na 1 cały czas jedynka się nie podświetla i defacto nie działają. Coming leaving home natomiast działają - halogeny się zapalają jak zamknę auto na 30 sek (mimo, że przy wyborze przeciwmgielnych się nie zapalają). Do DRL kabel był pociągnięty wg rozpiski barta z PIN 3 na przełączniku DRL na PIN30C w MCEb7.

Druga sprawa - tylne lampy - błędy są jak poniżej, ogólnie nie wiem jak je podłaczyć, lampy są z B& ale instalacja z B6, zmostkowane są tylko na sztukę kable z klapą bagażnika tak żeby na niej paliły się tez światła.

Tryb AUTO nie działa - lusterko fotochromatyczne i czujnik deszczu są zamontowane i podłaczone do MCE, sprawdzone, że działają.

02736 - Bulb for Tail/Fog Light; Left

30-00 - Open or Short to Plus

02737 - Bulb for Tail/Fog Light; Right

30-00 - Open or Short to Plus

02071 - Local Databus

57-00 - Electric Circuit Failure

01800 - Light Switch (E1)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

W tym momencie moje wtyczki od włącznika świateł i DRL wyglądają tak:

http://img708.imageshack.us/img708/3893/ukv2.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/7229/rvho.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/7104/qn1h.jpg

http://img713.imageshack.us/img713/7056/fj7c.jpg

Moje pytanie, który kabel gdzie i jak podłaczyc, żeby podziałało ? :)

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Nie masz podświetlone 0/1 na przełączniku DRL ponieważ brakuje części instalacji... Generalnie wszystko masz w pierwszym poście - wystarczy zrobić to zgodnie z instrukcją czyli:

Pin 3 z kostki DRL leci do MCE na 30/32.

Pin 8 z kostki DRL ma osobne zasilanie iluminacji z zegarów (któryś ze starych przewodów będzie to obsługiwał ale muszę wiedzieć co tu było oryginalnie aby podać Ci prawidłowy przewód).

Pin 4 z kostki DRL ma być połączony z pinem 1 we włączniku świateł (stary pin1 z włącznika wywalamy) oraz pinem 20/32 w MCE.

No i na koniec - jak ma Ci system działać poprawnie skoro nie masz lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...