Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz podświetlone 0/1 na przełączniku DRL ponieważ brakuje części instalacji... Generalnie wszystko masz w pierwszym poście - wystarczy zrobić to zgodnie z instrukcją czyli:

Pin 3 z kostki DRL leci do MCE na 30/32.

Pin 8 z kostki DRL ma osobne zasilanie iluminacji z zegarów (któryś ze starych przewodów będzie to obsługiwał ale muszę wiedzieć co tu było oryginalnie aby podać Ci prawidłowy przewód).

Pin 4 z kostki DRL ma być połączony z pinem 1 we włączniku świateł (stary pin1 z włącznika wywalamy) oraz pinem 20/32 w MCE.

No i na koniec - jak ma Ci system działać poprawnie skoro nie masz lusterka?

To tak Pin 3 z kostki DRL jest na PIN 30 w MCE.

PIN 8 i 4 nie podłączyłem, nie zauważyłem tego nigdzie w tekście :(

Jeśli chodzi o PIN 4 to rozumiem, że mostkuję go z pinem 1 z kostki włącznika świateł i ciągnę go do PIN 20 w MCE ? natomiast ten gruby czarny kabel co idzie do PIN 1 w kostce włącznika świateł odcinam i izoluję ?

Pytam, gdyż mam lusterko fotochromatyczne z b7 i właśnie do tego grubego czarnego kabla PIN 1 mam podłączony biały kabel z PIN 1 z lusterka fotochrom (jest zaizolowany trochę wyżej). Jeśli tak to co z kablem zasilania od lusterka, pozostaje razem ze starym kablem do PIN 1 czy ma być przylutowany do nowego kabla PIN1 na włączniku świateł ??

Dodatkowo z lusterka idzie do MCE kabel z PIN 3 na PIN2/23 do wstecznego.

ukv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz podświetlone 0/1 na przełączniku DRL ponieważ brakuje części instalacji... Generalnie wszystko masz w pierwszym poście - wystarczy zrobić to zgodnie z instrukcją czyli:

Pin 3 z kostki DRL leci do MCE na 30/32.

Pin 8 z kostki DRL ma osobne zasilanie iluminacji z zegarów (któryś ze starych przewodów będzie to obsługiwał ale muszę wiedzieć co tu było oryginalnie aby podać Ci prawidłowy przewód).

Pin 4 z kostki DRL ma być połączony z pinem 1 we włączniku świateł (stary pin1 z włącznika wywalamy) oraz pinem 20/32 w MCE.

No i na koniec - jak ma Ci system działać poprawnie skoro nie masz lusterka?

To tak Pin 3 z kostki DRL jest na PIN 30 w MCE.

PIN 8 i 4 nie podłączyłem, nie zauważyłem tego nigdzie w tekście :(

Jeśli chodzi o PIN 4 to rozumiem, że mostkuję go z pinem 1 z kostki włącznika świateł i ciągnę go do PIN 20 w MCE ? natomiast ten gruby czarny kabel co idzie do PIN 1 w kostce włącznika świateł odcinam i izoluję ?

Pytam, gdyż mam lusterko fotochromatyczne z b7 i właśnie do tego grubego czarnego kabla PIN 1 mam podłączony biały kabel z PIN 1 z lusterka fotochrom (jest zaizolowany trochę wyżej). Jeśli tak to co z kablem zasilania od lusterka, pozostaje razem ze starym kablem do PIN 1 czy ma być przylutowany do nowego kabla PIN1 na włączniku świateł ??

Dodatkowo z lusterka idzie do MCE kabel z PIN 3 na PIN2/23 do wstecznego.

http://img708.imageshack.us/img708/3893/ukv2.jpg

Odpiszę późniejszym wieczorem - mam teraz urwanie d*py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny bo jutro muszę już jechać tym autkiem w miasto i bym to dziś skończył :D

BTW na PIN8 w kostce DRL nic nie było, przynajmniej ja nic nie wyjmowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny bo jutro muszę już jechać tym autkiem w miasto i bym to dziś skończył :D

Liusterko (pin 1) dajesz do bezpiecznika 31 (kable już w nim będą - robisz mostek).

Nie napisałeś jaki przełącznik był tam oryginalnie - ręczna regulacja świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli kabel od PIN1 lusterka ciągnę do bezpiecznika 31.

Co dalej z PIN4 i PIN8 na włączniku DRL?

Co do samochodu to w oryginale nie było xenonu, były zwykłe lampy i raczej ręczna regulacja świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idę rezać, zobaczymy :) dzięki serdeczne :)

---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 20:44 ----------

Porezałem jak pisałeś Bart czyli:

PIN jeden z lusterka na bezpiecznik 31

PIN 4 z DRL na PIN 1 z włącznika świateł i dalej na PIN20/32 na MCE. Oryginalny kabel idący do PIN1 na włączniku świateł odciąłem i zaizolowałem.

i teraz przełącznik działa jak należy (pali się pozycja i przeciwmgielne jak trzeba) ale jedynka w DRL cały czas się nie podświetla, za to sam napis DRL tak. W sumie nie wiem jak sprawdzić, czy ten przełącznik działa w ogóle bo DRL palą się tylko na pozycji 0 włącznika świateł (niezależnie czy włącznik DRL jest na 1 czy 0) , na auto cały czas wali xenon (niezaleznie od pozycji włacznika DRL).

W związku z tym nadal wydaje mi się, że nie działa funkcja auto jak nalezy, lusterko się świeci, czujnik deszczu działa ale cały czas w pozycji auto palą się xenony mimo, że walę latarką w czujnik światła jak zły. (Lusterko po wbiciu wstecznego też się nie rozjaśnia niestety.)

Kodowanie jest 01021, adaptacja na kanale 13 na 119 ale już w adaptację na kanałach 21 i 22 wejść nie mogę ;/

Nie wiem czy to bład czy mój przełącznik tak ma ale auto nie świeci się na żółto a pozycja na zielono, wszystko jest czerwone (z wyjątkiem przeciwmgielnych.)

Kody błedów na tą chwilę:

VCDS-Lite Version: Release 1.2

Tuesday, 12 November 2013, 22:18:16:0

Control Module Part Number: 8E0 907 279 N

Component and/or Version: int. Lastmodul ECE 0907

Software Coding: 01021

Work Shop Code: WSC 65536

VCID: 3D0DBAF72469

5 Faults Found:

02396 - Parking Light Left Rear (M2)

30-00 - Open or Short to Plus

02397 - Parking Light Right Rear (M4)

30-00 - Open or Short to Plus

02736 - Bulb for Tail/Fog Light; Left

30-00 - Open or Short to Plus

02737 - Bulb for Tail/Fog Light; Right

30-00 - Open or Short to Plus

02071 - Local Databus

57-00 - Electric Circuit Failure

Ostatni kod oznacza, że coś źle wpiąłem czy, że jest zwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że masz podłączone lusterko z B7... Czujnik deszczu też jest w tej instalacji?

---------- Post dopisany at 06:29 ---------- Poprzedni post napisany at 06:27 ----------

Sprawdź czy masz przejście między pinem 4 i 8 w przełączniku DRL/CLH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czujnik deszczu jest teraz w tej instalacji i jest podłączony na PIN 14/32 w MCEb7.

W opisie było [19] fioletowo/żółty > 14 (odcinamy przewód i podłączamy nowy od czujnika deszczu) ale u mnie na PIN 19 nie było nic więc po prostu kabel od czujnika deszczu pociągnąłem przez słupek i wpiąłem na PIN 14/32.

Sam czujnik deszczu podłączony jest do lusterka fotochrom, plus idzie z białego kabla czyli teraz idzie z bezpiecznika 31. Czujnik działa, robiłem foto telefonem i widać podczerwień. Jedyny błąd jaki mogłem zrobić to zamienić plus z sygnałem do MCE na czujniku deszczu ale próbowałem zamieniać te kable miejscami (PIN1 i PIN3 na czujniku deszczu bo nei mam wtyczki do niego) ale tylko w obecnym ustawieniu czujnik świeci podczerwienią więc mniemam, że jest dobrze podłączony.

Przejście między PIN4 i 8 w DRL sprawdzę wieczorem dopiero ...

Teraz jeszcze jedno zaczęło mnie zastanawiać - kabel 29/32 mam pusty a z tego co widzę na rozpisce w excelu:

[TABLE=width: 1059]

29

Aktywacja trybu auto świateł do jazdy (WE) [niebieski]

Akt trybu auto świateł mijania (z pinu 7 przeł świateł) [niebieski]

-

29

[/TD]

30

Zasilanie wew lusterka foto (WY) [niebiesko/czerwony]

Akt świateł DRL (z pinu 3 przeł CLH/DRL) (WE) [niebiesko/czerwony]

C29>B2 !!!

30

nowy kabel z włącznika DRL

[/TABLE]

Czyli nowy kabel z włącznika DRL z PIN3 idzie na PIN30/32 natomiast na PIN29 muszę w takim ukłądzie zmostkować z PIN7 z włącznika świateł czy może zmostkować z PIN24/32 na MCE skoro [TABLE=width: 1059]

[TD=class: xl65, width: 29]24

[TD=class: xl68, width: 363]Aktywacja systemu Coming/Leaving Home (WE) [biały][/TD]

[TD=class: xl68, width: 403]Aktywacja trybu CLH (z pinu 7 przełącznika CLH/DRL) (WE) [biały][/TD]

[TD=class: xl69, width: 84]-[/TD]

[TD=class: xl65, width: 27]24[/TD]

[TD=class: xl70, width: 153][/TD]

[/TABLE]

?

Tylko co to znaczy C29>B2 !!! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że masz podłączone lusterko z B7... Czujnik deszczu też jest w tej instalacji?

---------- Post dopisany at 06:29 ---------- Poprzedni post napisany at 06:27 ----------

Sprawdź czy masz przejście między pinem 4 i 8 w przełączniku DRL/CLH.

Bart-S podziwiam że chce Ci się jeszcze odpowiadać na pytania.

Do quidy

Pierwsze co weź schemat podłączenia włącznika świateł i kabel po kablu sprawdź czy są dobrze podłączone i czy w ogóle są. Jak dla mnie nie masz podłączonych przewodów do AUTO. Dodatkowo nie działa Ci czujnik światła/deszczu - mówi o tym ostatni błąd - pewnie też złe podłączenie. Gdybyś miał dobrze podłączony włącznik to wywalało by Ci na fisie błąd czujnika na pozycji AUTO.

To że lusterko się ściemnia nie znaczy że działa czujnik deszczu - to są dwie osobne rzeczy. DLR prawdopodobnie zacznie się podświetlać jak podłączyć podświetlanie na pin 8, natomiast jeśli masz pociągnięty przewód od pinu 3 do 30 MCE to poprawnie będzie działał jak zacznie działać czujnik światła/deszczu.

Generalnie przy tak dużej rzeźbie powinieneś opierać się na schematach a nie na gotowych opisach z forum. Mam nadzieję że schematy nauczyłeś się już czytać i porównanie różnić miedzy B6 a B7 nie stanowi dla Ciebie problemu. Dysponujesz w ogóle własnymi schematami, jeśli nie to powinieneś się w nie zaopatrzyć.

---------- Post dopisany at 11:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:50 ----------

jeśli brakuje Ci kabla na pinie 29 to jest odpowiedź dlaczego nie działa Ci AUTO. Musisz zrobić we włączniku świateł połączenie pomiędzy pinem 7 i 16 i puścić to na pin 29/32 MCE. Na pin 24/32 MCE musisz pociągnąć kabel z pinu 7 przełącznika CLH ale to już chyba masz.

Oznaczenie C29-->B2 tam chyba jest błąd. Chodzi o C30 - podłączenie na B2 - czyli sygnał wstecznego do lusterka żeby się ściemniało.

Jeśli na pinie 19 nic nie miałeś to dobrze że pociągnąłeś nowy kabel na pin 14/32. Jest ok.

Czujnik deszczu sprawdź raz jeszcze. Generalnie w B7 czujnik deszczu zasilany jest cały czas z innego bezpiecznika niż lusterko (które zasilane jest po stacyjce). Powinieneś to zrobić zgodnie ze schematami. Wtyczkę sobie załatw bo niewykluczone że takimi kombinacjami uszkodziłeś sobie go. Rozumiem że masę też podłączyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje podejrzenia się sprawdziły :)

Ok czyli zacznę dziś odpołaczenia pinów 7 i 16 na włączniku światłą i puszczeniu tego na PIN29/32 MCE.

Jak podświetlenie 0/1 DRL nie zacznie działać to wtedy zajmę się PIN8 na kostce DRL.

Jeśli chodzi o czujnik deszczu to wiem, że nie ma on nic wspólnego ze ściemnianiem się lusterka. Sprawdzanie czy czujnik deszczu/światłą działą robiłem aparatem w telefonie - jak się robi zdjęcie to widać, że podczerwień na czujniku deszczu się świeci więc wydaje mi się, że jest dobrze wpięty. Tak masa jest podpięta do niego również z lusterka, tak samo jak plus. Z tym plusem to mogę to zmienić, tylko pod jakim bezpiecznikiem on powinien być podpięty ? W każdym DIY na ten temat zasilanie podpina się z lusterka dlatego tak też zrobiłem.

Panowie, dzięki za cierpliwość, wiem, że mam sporo pytań ale chyba przynajmniej do rzeczy :)

Niestety schematów nie mam, posiłkuję się tylko tym co znajdę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od pinu 8 w kostce DRL/CLH...

Jeśli zmieniasz włącznik świateł - to modyfikacji wymaga też instalacja. Skoro nie miałeś wcześniej włącznika z AUTO to chyba jasne, że wiązkę trzeba przerobić. Opis prawidłowego podłączenia pinów jest w pierwszym poście.

...generalnie muszę wywalić schematy i wrzucić coś bardziej czytelnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalaj schematów. Osobom które nauczyły się je czytać są równie przydatne jak opisy. Ja przynajmniej często z nich korzystam.

Do quidy

czujnik jeśli podpięty jest prawidłowo a wywala błędy może być uszkodzony. Widzę że jesteś z Warszawy, jak chcesz odezwij się na PW bomam nie do końca działający czujnik deszczu więc mogę Ci go pożyczyć do testów.

Co do podłączenia czujnika to mogę muszę mieć schemat, wtedy Ci powiem. Wiem że w większości DIY jest opisana opcja najłatwiejsza ale ja akurat lubię robić zgodnie ze schematami, dzięki temu nie mam później poprawek i problemów związanych z kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalaj schematów. Osobom które nauczyły się je czytać są równie przydatne jak opisy. Ja przynajmniej często z nich korzystam.

Spokojnie - zrobię to tak, że wszystko będzie jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnika deszczu wolałbym już nie wypinać bo jest łądnie na żelek doczepiony :)

Dobra to sprawdzę czy jest przejście z PIN8 na PIN4 w kostce DRL, jak nie to zmostkuję.

Zmostkuję PIN7 z PIN16 na włączniku świateł i podepnę go do PIN29/32 na MCE i zobaczę w końcu czy wszystko zadziała :)

Co do tego włacznika świateł to on już był w aucie, nie przyszło mi przez myśl, że był włożony od tak bez podciągnięcia instalacji :)

Co do schematów to znalazłem ale niestety słabo mi idzie ich czytanie, może siądę do tego później na dłużej.

Dzięki za chęci - w ostateczności się odezwę o ten czujnik ale mam nadzieję, że mój zadziała, wcześniej był podpięty tak samo i błedem nie sypał.

Jeszcze dla pewności moglibyście mi napisać czy PIN1 na czujniku jest tak jak na obrazku czy na odwrót ?

s88g.jpg

Czujjnik deszczu mam 8K0955559

Druga rzecz o jaką pytałem, mam inne kolory kabli w lusterku niż bart pisał i już nie wiem który jest który, poza tym że na PIN1 mam biały a na PIN2 mam czarny, zostaja mi jeszcze zielony, brązowy, żółty, czerwony i szary, wiecie który pod który PIN idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz o jaką pytałem, mam inne kolory kabli w lusterku niż bart pisał i już nie wiem który jest który, poza tym że na PIN1 mam biały a na PIN2 mam czarny, zostaja mi jeszcze zielony, brązowy, żółty, czerwony i szary, wiecie który pod który PIN idzie ?

Coś chyba za dużo tych przewodów tam masz, powinno być 6 a Ty piszesz o 7.

Mam lusterko w ręce i wygląda to tak:

pin1-biały

pin2-czarny

pin3-szary

pin4-żółty

pin5-brązowy

pin6-zielony

Nie ma tam przewodu w kolorze czerwonym o którym piszesz

Co do pinów w czujniku deszczu jest tak jak ponumerowałeś na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, zielony. Stokrotne dzięki :)

Wtyczkę zamówiłem do czujnika deszczu w aso - wtyczka 12zł - piny 20zł sztuka - dobrze, że miałem swoje :D

Te numerki PIN to można podpiąć dla potomnych gdzieś :)

---------- Post dopisany 14-11-2013 at 21:51 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2013 at 17:45 ----------

Eh i niestety chyba jednak czujnik deszczu padnięty - wszystkie piny ma w porząsiu, wtyczka podłaczona dobrze i pasuje ale czujnik wali błedami na FIS jak włacznik jest w pozycji auto a sam czujnik deszczu teraz już nie świeci podczerwienią na stałe tylko mryga nią co kilka sekund ;/

Podłaczyłem przełacznik świateł już jak należy i nie ma błedów na vagu z niego, pozycja Auto pali się już na żółto po wybraniu ale na FIS od razu pojawia się bład czujnika zmierzchu.

W DRL zmostkowałem piny 4 i 8 ale dalej nie poświetla się 1/0 tylko sam napis ale to pewnie akurat wina czujnika... Na VAG pozostał jedynie ten bład czujnika deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, zielony. Stokrotne dzięki :)

Wtyczkę zamówiłem do czujnika deszczu w aso - wtyczka 12zł - piny 20zł sztuka - dobrze, że miałem swoje :D

Te numerki PIN to można podpiąć dla potomnych gdzieś :)

---------- Post dopisany 14-11-2013 at 21:51 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2013 at 17:45 ----------

Eh i niestety chyba jednak czujnik deszczu padnięty - wszystkie piny ma w porząsiu, wtyczka podłaczona dobrze i pasuje ale czujnik wali błedami na FIS jak włacznik jest w pozycji auto a sam czujnik deszczu teraz już nie świeci podczerwienią na stałe tylko mryga nią co kilka sekund ;/

Podłaczyłem przełacznik świateł już jak należy i nie ma błedów na vagu z niego, pozycja Auto pali się już na żółto po wybraniu ale na FIS od razu pojawia się bład czujnika zmierzchu.

W DRL zmostkowałem piny 4 i 8 ale dalej nie poświetla się 1/0 tylko sam napis ale to pewnie akurat wina czujnika... Na VAG pozostał jedynie ten bład czujnika deszczu...

Ale DRL nie ma mieć mostka na 4 i 8 - te dwa piny są inaczej zasilane (ile razy można pisać to samo!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujjnik deszczu mam 8K0955559

Kolego, czujnik ma być 4F0, a nie 8K0. Jest o tym informacja na początku tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik akurat może być 4E0 albo 8K0 byle miał literkę na końcu.

Mój jak się okazuje nie ma literki na końcu i dlatego nie działał :D

Włacznik DRL nie świecił bo też był zwalony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...