Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tylnej osłony fotela


piteras

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu poszukiwaniach na necie i forum postanowilem sam zrobic foto-story, niby blachostka ale dla wielu nowicjuszy i wzrokowcow napewno sie przyda :)

Jak gdzieś tu wyczytałem że należy wyrwać tą osłonę-bo łatwo nie chce wyjść i najczęściej pękają plastiki, co jest bzdurą, wystarczy podważyć czymś płaskim jeden z górnych narożników pozniej środek i kolejny narożnik i spinki 1,2,3 same odskoczą ,
pózniej całość przesunąć do góry uwalniając z zaczepów 5 i 6 osłona zdjęta, bez jakichkolwiek „strat”

Mała galeria zdjęć dla wzrokowców :)
210420111229.jpg
210420111226.jpg
210420111222.jpg
210420111223.jpg
210420111224.jpg
210420111225.jpg

Montaz w odwrotnej kolejnosci.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po spinkach widać ze mozna je wysunąć w jedna stone na bok tylko pytanie w która sa wysuwalne, mysle ze wyrywanie ich tak jak opisałeś jak starszy fotel to i tak urwiesz plastik bo będzie materiał słaby, najlepiej własnie w bok je wysunąć i powinny wyjść tylko w która strone jest mozliwość napisz bo ja am urwana własnie jedna spinke przy fotelu ta górną [br]Dopisany: 23 Kwiecień 2011, 21:27_________________________________________________210420111223.jpg

na tym widac ze z jednej strony mozna wysunac spinke ciągąc w lewo bedąc za fotelem kierowcy naprzykład :mysli:[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2011, 21:29_________________________________________________ciągnąc do tyłu jak spinka metalowa dobrze siedzi nie ma bata urwiesz plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może jest to uzależnione od modelu, na forum wyczytałem że należy jak piszesz pszesunąć w bok by wyjąć bez uszkodzeń, ja demontowałem osłone siedzenia kierowcy więc należało by przesunąć w prawo, ale jak widać na zdjęciu osłona ma rant który jest osadzony w fotelu i bez podważenia nie ma szans na przesunięcie w prawo

210420111226.jpg

210420111223.jpg

ja do demontażu użyłem czegoś takiego

210420111231.jpg

i jak wcześniej pisałem podważyłem najpierw jeden narożnik pozniej środek i kolejny narożnik i wyskoczyły spinki,

reasumując czym starszy model tym trwalsze materiały :>

pozdrawiam i powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w fotelach z B7 to przesunięcie osłony jest ułatwione,widzę że w B6 jest trochę gorzej :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w fotelach z B7 to przesunięcie osłony jest ułatwione,widzę że w B6 jest trochę gorzej :disgust:

a ja myślałem ze te plastiki na fotelach są takie same w b6 b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy po zdjeciu tego plastiku dostane sie do mat grzewczych ??

Tak :confused4: tylko musisz sciagnac tapicerke jeszcze z fotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze temat stary, ale moze ktoś pomoze . Sciagnalem te plecki bo urwalo 2 zaczepy z dolu, one sa nie wymienialne? trzeba kupic cale plecki ? jak tak to wie ktos jaki koszt tego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tego nie wymienisz ale są za to zestawy naprawcze które kosztują koło 50 zł metalowe zaciski wsuwane albo delikatnie wbijane.

Temat wałkowany wiele razy na forum jak dobrze poszukasz to znajdziesz numery tego ustrojstwa . Sam wiele razy je wklejałem na forum

Wymieniłem je na ten zestaw i juz dwa lata dają radę.

Z tym że jak się urwały plastiki to jest tego powód .

Powodem jest to że pękł metalowy drut na samym dole pleców do którego przymocowane są lędzwia fotela a te pod naporem ciężaru urywają drut i całe lędziwia napierają na osłonę fotela i plastiki pekają


8E0898035

Tak to wygląda

https://www.google.pl/search?q=8E0898035&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjEr6-VkYzKAhXLbBoKHeVYADkQsAQIIQ&biw=1901&bih=823


https://c-a.d-cd.net/5a6b704s-960.jpg


Praktycznie trzeba chcieć to urwać bo samo z siebie się trzyma i trzyma

Tak na marginesie to zdaje się wada fabryczna dlatego zrobili te zestawy naprawcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze przydałby się zestaw naprawczy w postaci pręta. U mnie pękł i właśnie wysadził plecy fotela a dorobienie nowego było dosyć uciążliwe i nadal nie jest idealnie tak jak ORI :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szrocie biorą 20 do 30 zł za ten pręcik. Miałem to wymieniać ale metalowe klamry trzymają bez problemu nawet na złamanym pręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...