Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Gwarancja na auto używane


Qbas77

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

krotkie intro-auto kupione w niemczech,zarejestrowane tam,rocznik 2004-eksploatowane przeze mnie tu w VII RP... i tu kazus-kupujac auto w 2007 roku w niemieckim salonie :audi: sprzedawca oznajmil,iz auto posiada pelna! gwarancje(oznajmil,iz taka sama jak w przypadku auta nowego).na moje pytanie o chec skorzystania w razie niemca:) z tej gwarancji dajmy na to np. w polsce odparl-iz nie ma problemu-bo jest to eurogwarancja i obowiazuje na terenie calej EU.

i tu teraz zaczyna sie wlasciwy watek-dzis zadzwonilem do serwisu audi w gdansku(mam problem ze spryskiwaczami)-gdzie dowiedzialem sie przez sluchawke,iz ich taka gwarancja nie obchodzi bo oni maja auta od Kulczyk tradex czy cos tak a nie bezposrednio od audi...na moje pytanie ,ze sa przeciez dealerem audi i prowadza serwis odparli,ze owszem ale taka gwara to nie do nich...

dziwnym jest fakt ,ze kolo z audi niemcy powiedzial,ze bez wzgledu czy to paryz, madryt czy inne EU gwara dziala nawet w POLSCE-a tu masz babo placek....

I w zwiazku z tym moje pytanie-czy ktos mial podobna sytuacje ewentualnie wie jak wegzekwowac swoje prawa

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tej gwarancji nie dostałeś "na gębe" tylko masz jakis kwit, ksiazke gwarancyjna czy cokolwiek? no bo chyba to ze masz gwarancje to znaczy ze masz tez robic rpzeglady itp wiec gdzies to wbijasz.

tam na pewno bedzie napisane na jakich warunkach jest ta gwarancja i kto jej udziela itp, jak pojedziesz z WAZNA ksiazeczka gwarancyjna audi to chyba nie ma mozliwosci zeby Ci odmowili naprawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tej gwarancji nie dostałeś "na gębe" tylko masz jakis kwit, ksiazke gwarancyjna czy cokolwiek? no bo chyba to ze masz gwarancje to znaczy ze masz tez robic rpzeglady itp wiec gdzies to wbijasz.

tam na pewno bedzie napisane na jakich warunkach jest ta gwarancja i kto jej udziela itp, jak pojedziesz z WAZNA ksiazeczka gwarancyjna audi to chyba nie ma mozliwosci zeby Ci odmowili naprawy..

cze

nie mam ja na kwicie-jest numer gwary,od kiedy do kiedy-pelen rok-problem jest taki,ze jest ona w pelni po niemiecku(a na tyle to tego nie rozkminie:(ale bylem przy rozmowie jak facet objasnial zasady gwary)-a moj znajmowy,z ktorym kupowalem auto jest poza europa i dopiero po powrocie bedzie dzwonil do niemieckiego salonu audi celem wyjasnien zachowania polskiego serwisu(Groblewski Gdansk)

a dzwoniłeś do Sopotu do Gajosa ?

nie,,ale dobry pomysl Alvaro jeszcze dam tam dzwona zobacze co oni na to-jak cos bede wiedzial w temacie dam znac

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbas77

Znając naszych dealerów możesz mieć problem.

Ale ja na Twoim miejscu pojechałbym z gwarancją oczywiście do najbliższego dealera i zażyczyłbym sobie uznania gwarancji.

W przypadku odmowy niech Ci napiszą papier obojętnie na czym, podstemplują, że odmówili wykonania naprawy, a Ty na ich koszt pojedziesz do Niemiec.

Jeżeli będą mieli jakieś problemy to jesteśmy w Europie niech dzwonią do :audi: w Niemczech i zapytają się, czt ta gwarancja ich obowiązuje.

Ewentualnie możesz dzwonić do Kulczyka i z nim wyjaśnić sprawę.

Jestem przekonany, że to pomoże.

Z tego co wiem to taki przedstawiciel w Polsce z każdej naprawy gwarancyjnej rozlicza sie z :audi: i ma z tego kasę.

Więc wal śmiał i nie daj sie zakrzyczeć :wink4: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją przedłużoną generalnie jest problem , chciałem jakiś rok temu wykupić przedłużoną GW na A6 (auto kupione nowe w salonie DE ), niestety Audi odpisało że samochody które nie przeszły przez ręce Kulczyka nie mogą jej wykupić , po zbadaniu sprawy przez naszych prawników okazało sie to bezprawiem , wysłaliśmy pisma do Audi PL i do niemiec , po 3 dniach nie było problemu z wykupieniem GW . Wniosek jest taki że walą w h*ja jak mogą i niestety trzeba walczyć o takie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polsce kulczyk tradex ma wylacznosc na VW Audi. wiec nie ma co szukac. napisz skarge do niemiec. bo to kpina. powolaj sie na prestiz firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po czesci sprawe juz ruszylem-moj znajomy z Niemiec sklada skarge w moim imieniu bezposrednio do Audi-zobaczymy co z tego wyjdzie.byl tak zdumiony tym co mu opowiedzialem,ze ledwo mi wierzyl.powiedzial,ze w Niemczech traci sie za to koncesje.

moze jak przyjdzie pajda z samej gory to salon Groblewskiego i inne byc moze zaczna podchodzic do teamtu w koncu choc troche po europejsku

o wvynikach tej malutkiej wojenki bede informowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw idz do nich i zazadaj naprawy, jezeli odmowia to popros o pismo z odmowa, bo potem odwroca kota ogonem ze nic takiego nie mowili...

przeciez nie wiesz anwet z kim tam rozmawiales pewnie, a przez telefon to Ci moga nagadac co chca a potem powiedza ze nie dzwoniles nawet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...