Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pęka przewód wtryskowy na trzecim wtrysku


pborus1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Mam taki problemik z swoja audiczka tzn.Audi A4 1.9 tdi 110ps silnik AFN

Dziś po raz trzeci w przeciągu dwuch miesięcy pęknoł mi przewód wysokociśnieniowy od pomy wtryskowej do wtrysku...

Pęka on dokładnie przy wtrysku zaraz za główką która przylega do wtrysku...I zawsze jest to na trzecim wtrysku...Nie na 1,2,czy 4 tylko zawsze na trzecim...

Panowie i panie pomóżcie bo nie daje juz z tym rady...

Dzięki wam z góry i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny:Napewno nie jest jest to wina ułożenia przewodu...Przewód ten jest tak twardy że nie masz mozliwości sobie go samemu wiesz układac wiginać itd.Przewód każdy jeden do każdego wtrysku jest juz wygiety odpowiadająco każdemu wtryskowi...Więc to odpada...

Jest tez możliwośc taka że jak nie ma sie ich pospinanych to wtedy pękają ale są one również pospinane tak jak powinno być![br]Dopisany: 06 Styczeń 2008, 16:06 _________________________________________________Jezeli chodzi o 6post z katem ustawienia pompy wtryskowej to u mnie jest wszystko Ok.

Kompletny rozrząd mialem wymieniany 7tys temu i było wszytstko Ok Kat byl wczesniej ustawiony nie tak jak powinien ale zostało to poprawione i jest Git.

Ale i tak wydaje mi sie ze to nie jest od tego...Tzn.od ustawienia kata pompy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są one orginalne...Nigdy tam łap nie wkładałem...

A tu widzisz raz strzeliło potem drugi i trzeci mniej wiecej co 1500kilometrów

Przewody sa orginalne nawet pytalem juz o zamienniki bo nie wyrobie z talarem w koncu na nie:d ale i tak nie ma...

Zawsze pęka w tym samym miejscu przy wtrysku zaraz przy tej nakretce co przykręcasz...

Brak sił pomóżcie bo oszaleje :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak główkuje byc moze jest to spowodowane zbyt silnym badz zbyt slabym dokreceniem przewodu? powinien byc dokrecany momentem 25 Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem co moze być ale dziś szczelił mi kolejny przewód tym razem na 1 wtrysku i poprostu Ch... mnie szczela sorki za wyrażenie...Nie mam już sił wszytko było Ok cały czas jezdziłem i było dobrze az tu nagle widzicie co sie dzieje...We wtorek oddaje auto na serwis bo tak jezdzic sie nie da naprawde...Chyba że macie jakiego dobrego machera w Sosnowcu?to piszcie...

Gdy znajda oni przyczyne zaraz wam napisze co to było...[br]Dopisany: 07 Styczeń 2008, 01:06 _________________________________________________Musashi nie wiem czy jest za słabo czy za mocno dokrecony...

Wiem natomiast tyle ze wszystko było Ok i nigdy tam łap do tego nie wkładalem...

To wszystko tak samo nagle zaczeło sie dziać..A nie smigam tym autem wiesz dwa miesiace tylko troche dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie a przewod wymienia wciaz ta sama osoba? jezeli tak to cos robi nie tak. niech ten przewod zalozy ktos inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem o takim przypadku że po regulacji pompy (kąta wtrysku) przewody powinno się poluzować żeby się ułożyły swobodnie bo mogą pękać , co do twojego przypadku to myślę że przewód jest zbyt napięty lub za luźny i wpada w drgania, rozumiem że przewody są spięte a nie każdy osobno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior

Ja tam nie grzebałem i same one pekają tak poprostu nagle...Najpierw trzy razy strzelił mi trzeci przewód...A wczoraj pierwszy...Ok wiesz trzeci strzelil bo byl stary ale drugi raz strzelil bo co a trzeci?A teraz nagle znow na pierwszym wtrysku??

Wiesz to dziwna sprawa...[br]Dopisany: 07 Styczeń 2008, 22:44 _________________________________________________Musashi

Tak wymienia zawsze ta sama osoba nigdzie indziej nie jeżdze...Robia to goście z Audi VW od Bieńkowskiego z S-c..Starzy mechanicy...Mysle ze maja pojęcie ...

Jak nie oni serwisanci to kto inny?[br]Dopisany: 07 Styczeń 2008, 22:47 _________________________________________________Tomigsi

Nie zadawaj mi takich pytań czy nie kazdy osobno jest spiety...

Spiete sa tak jak powinny byc kumpel ma A4 z tym samym motorem i ma tak samo jak ja i w tym samym miejscu niczym sie nie rózni...

Ale cały czas wydaje mi sie że może byc tak jak mowisz...

Tylko dlaczego po tak długim czasie zaczeło sie tak robic??[br]Dopisany: 07 Styczeń 2008, 22:50 _________________________________________________Musashi

Spięte sa jak w książce pisze...

Nie no są pospinane dobrze...

Może pompa wali za duże ciśnienie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to powinno sie przewody po regulacji pompy popuscic zeby sie ułożyły,po drugie dokrecic odpowiednia siła i potrzecie powinny być spiete :),mialem kiedys taki przypadek w oplu astrze...zrobiłem te trzy rzeczy i pomogło :wink4:powodzenia i pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa :mysli:

cudów nie ma, stawiam na zbyt mocno dokręcony przewód lub mocno/słabo-(źle) dokręcony wtrysk, stąd może niepożądane drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomeczki więc sprawa z tym załatwiona :oklaski:

A wiec goście z serwisu znalezli taka przyczyne...

Tylnia łapa która trzyma pompe twryskowa sie jakoś poluzowała ale jak?Tego wam nie powiem...

i poprostu pompa wpadala w wibracje i tak oto strzelał jeden za drugim przewód...

Teraz tylko śmigać deptać jej i czekć co sie będzie działo :a4fan::D

Dzieki wam za pomoc KLUBOWICZE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie ze tylko ze ciagle ten sam przewod padał. no ale trzymam kciuki zeby bylo po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi

Pytałem ich wlasnie o to...

I powiedzieli .że jest on najdłuższy...

Ale gdzie on tam najdłuższy to ja nie wiem....

Musashi narazie smiga czobaczymy co sie będzie działo dalej:)

Dzieki za udział...

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...