Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Windowsa można instalować na innym komputerze ???


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem i prosiłbym osoby które orientują się w tym temacie o informację..Kupiłem ponad rok temu do swojego komputera legalnego Windowsa XP Home Edition i zainstalowałem go.Komputer niedawno mi padł i nie opłaca się go naprawiać.Czy mogę zainstalować ten system na nowym komputerze aby być w 100% legalnym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz przypisanego go np. edycja Toshiba itp czy poprostu go kupiłeś przy okazji zakupu komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało intsalować. Musisz przedstawić min 3 z 5 aspektów legalności.

NP

- rachunek

-naklejkę

- książkę do niego z kluczem

Nie ważne na jakim kompie instalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wszystkie systemu są zabezpieczone modułem Aktywacji po zainstalowaniu. Mamy na to 30 dni.

Jesli padł Ci komp, weź zainstaluj sobie ten system na nowym kompie i spróbuj go aktywować... jesli aktywacja przebiegła pozytywnie masz szczęście i problem z głowy.

Jesli zaś instalacja zakonczy sie fiaskiem.. tam bedzie podany nr tel do Warszamy do jakiegos Centrum Wsparcia.. i tam zadzwoń.. i Pani powinna Ci pomóc.. powiesz co i jak... i Ona tam odblokuje, abyś mogł dokonać aktywacji...

Tam bedziesz musiał podać jej Klucz do systemu...

Powodzenia...

jesli przyjąłdowo zostanie Ci HDD ze starego powino sie udac aktywować do szczała... jak nie to dzwoń na ta infolinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

wg mnie istota jest to,zebys w razie kontroli lub jakiejkolwiek innej milej wizyty potrafil udowodnic,ze to ty jeste wlacicielem tego programu-czyli okazal dowod zakupu i sam program wraz z opakowaniem, na ktorym jest nr.licencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

wg mnie istota jest to,zebys w razie kontroli lub jakiejkolwiek innej milej wizyty potrafil udowodnic,ze to ty jeste wlacicielem tego programu-czyli okazal dowod zakupu i sam program wraz z opakowaniem, na ktorym jest nr.licencji

KLUCZ Licencyjny jest na naklejce.... i praktycznie tylko Ona(naklejka- certyfikat) jest dowodem legalnosci systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz przypisanego go np. edycja Toshiba itp czy poprostu go kupiłeś przy okazji zakupu komputera?

Komputer kupiłem osobno,a system Windows osobno.Wydaje mi się,że będę musiał chyba zadzwonić po nowy klucz ,bo tam będzie potrzebny chyba nowy kod do pełnej aktywacji dokonywanej przez internet lub telefonicznie w biurze Microsoft.

http://www.kompz.org/ftopic4888.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

wg mnie istota jest to,zebys w razie kontroli lub jakiejkolwiek innej milej wizyty potrafil udowodnic,ze to ty jeste wlacicielem tego programu-czyli okazal dowod zakupu i sam program wraz z opakowaniem, na ktorym jest nr.licencji

KLUCZ Licencyjny jest na naklejce.... i praktycznie tylko Ona(naklejka- certyfikat) jest dowodem legalnosci systemu...

Już pisałem że jest 5 dowodów legalności systemu:

1.

Umowa licencyjna

2.

Certyfikat autentyczności

3.

Legalny nośnik

4.

Podręcznik użytkownika

Dodatkowym dokumentem mogącym świadczyć o legalności oprogramowania jest faktura zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od typu licencji. Jeżeli kupiłeś "oem", to nie możesz zainstalować systemu na innym komputerze. Na płycie powinno pisać "Do użytku tylko z nowymi PC". Jeżeli masz wersję BOX, to możesz zainstalować na dowolnym komputerze (ale tylko na jednym, ponieważ masz licencję jednostanowiskową). Podobnie jest m. in. z programem "NERO" do nagrywania płytek - dostajesz program z nagrywarką i masz wtedy wersję "oem" (to znaczy, że możesz go użyć tylko z tą nagrywarką do której był dołączony program)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od typu licencji. Jeżeli kupiłeś "oem", to nie możesz zainstalować systemu na innym komputerze. Na płycie powinno pisać "Do użytku tylko z nowymi PC". Jeżeli masz wersję BOX, to możesz zainstalować na dowolnym komputerze (ale tylko na jednym, ponieważ masz licencję jednostanowiskową). Podobnie jest m. in. z programem "NERO" do nagrywania płytek - dostajesz program z nagrywarką i masz wtedy wersję "oem" (to znaczy, że możesz go użyć tylko z tą nagrywarką do której był dołączony program)...

Hack ma racje jeżeli to Oem to ni możesz instalować na innym kompie

ale Oem powinien być sprzedany z jakąś częścią kompa np dysk twardy (niektórzy też sprzedawali z myszką lub klawiaturą)

Ja bym zrobił tak, zainstalował, potem spróbował aktywować, jak się nie uda zaktywować przez net,

to bym do nich zadzwonił i powiedział że komp jest ten sam ale musiałeś zmienić dysk bo ci padł

Babeczka powinna podać nowy kod :):)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od typu licencji. Jeżeli kupiłeś "oem", to nie możesz zainstalować systemu na innym komputerze. Na płycie powinno pisać "Do użytku tylko z nowymi PC". Jeżeli masz wersję BOX, to możesz zainstalować na dowolnym komputerze (ale tylko na jednym, ponieważ masz licencję jednostanowiskową). Podobnie jest m. in. z programem "NERO" do nagrywania płytek - dostajesz program z nagrywarką i masz wtedy wersję "oem" (to znaczy, że możesz go użyć tylko z tą nagrywarką do której był dołączony program)...

Hack ma racje jeżeli to Oem to ni możesz instalować na innym kompie

ale Oem powinien być sprzedany z jakąś częścią kompa np dysk twardy (niektórzy też sprzedawali z myszką lub klawiaturą)

Ja bym zrobił tak, zainstalował, potem spróbował aktywować, jak się nie uda zaktywować przez net,

to bym do nich zadzwonił i powiedział że komp jest ten sam ale musiałeś zmienić dysk bo ci padł

Babeczka powinna podać nowy kod :):)

pozdro

kur** a o cyzm ja innym pisałem... ??? przeczytajcie dokłądnie.. i dopiero piszcie... :foch::rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego OEM, i to trochę przesrane, bo BOX jest znacznie droższy, i gdy kupię nowego kompa to i system nowy muszę chyba kupić.

Z tego co wiem to jest tak jak HACK napisał, a po za tym czy ten system w wersji OEM po zainstalowaniu nie jest przypisywany pod jakiś kod płyty głównej komputera? Bo ktoś napisał, że zmienisz dysk ze starego kompa i będzie OK. Mi się wydaje, że system jest przypisywany pod jakiś numer seryjny płyty głównej, i musiałbyś do nowego kompa włożyć starą płytę główną na której jest zainstalowany system operacyjny który chcesz wgrać na nowym kompie.

Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale to jest coś takiego jak w sieciach osiedlowych, że każde IP jest przypisane pod płytę główną, to się chyba nazywa IP-CHECK <czy jakoś tak?> - ale to akurat da się złamać, możliwe, że z systemem będzie też dało się to ominąć.

Tak słyszałem, nie wiem czy dobrze napisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur** a o cyzm ja innym pisałem... ??? przeczytajcie dokłądnie.. i dopiero piszcie... :foch::rant:

O tym samym, z tym że Hack opisał to znacznie zrozumialej :)

Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale to jest coś takiego jak w sieciach osiedlowych, że każde IP jest przypisane pod płytę główną...

Nie pod płytę główną a pod kartę sieciową, a dokładniej pod jej adres MAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pod płytę główną a pod kartę sieciową, a dokładniej pod jej adres MAC.

skoro aktualizacja jets na podstawie adresu MAc to co za problem zmienić ???

ale juz odpowiadam.... jest to nieprawda.... teraz mozna wymienic pół kompa i tez bedzie sie dac aktywować. Pierwsze projekty były takie ze po wymianie przykładowo pamieci już trzebabyło by kupic nowy system...

ostatnio wymieniałem płyte głowną i system sie aktywował bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/OEM - tu masz w Wikipedii, a wersja OEM przed aktywacją tworzy chyba na podstawie sprzętu w menedżerze urządzeń unikatowy klucz produktu, który służy do aktywacji. Jeżeli aktywacja nie zadziała, to zadzwoń do Microsoftu i powiedz, że zaszły zmiany sprzętowe. Przekonasz się jak jest naprawdę dopiero po instalacji Windy. Ewentualnie zostaje Linux, albo (no właśnie :kox:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz twardo mowic ze Ci spalilo plyte glowna razem z dyskem i reszta i Ci wymienili na gwarancji i w sumie to ten sam sprzet tylko numerki sie pozmienialy :):) a tak naprawde zalezy od widzimisie panienki w infolini microsoftu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

na dobra sprawe nie musi nikt nic mowic.

poniewaz telefoniczna aktywacja przebiega w pelni automatycznie.

po zainstalowaniu windowsa dostaje sie klucz ktory wpisuje sie telefonicznie a potem dostaje sie kod aktywacyjny.

jesli chodzi o windows oem, to zbiera on informacje o hardware plyta glowna, dyski itp i zapisuje w pewnych plikach, z ktorych ifnormacja jest wysylana do Microsoftu;)

zmiana dysku czy nagrywarki nie powinna miec wplywu, ale jak zmieni sie plyte glowna to bedzie krzyczal o nowy klucz aktywacyjny.

ten ktory ma sie na opakowaniu oczywiscie jest juz nieaktywny i nie da sie aktywacji dzieki niemu przeprowadzic, od teraz (od zmiany podzespolow) tylko telefonicznie.

chociaz mi o dziwo ostatnio zawolal o aktywacje gdy wyciagnalem dvd i jeden z dyskow:/

ale to jeden telefon 5minut roboty i aktywacja jest, zdarzylo mi sie to robic 5 razy w ciagu dnia :D

a wymienilem wszystkie podzespoly w kompie i nie bylo zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pod płytę główną a pod kartę sieciową, a dokładniej pod jej adres MAC.

skoro aktualizacja jets na podstawie adresu MAc to co za problem zmienić ???

Kto powiedział że aktualizacja jest na podstawie adresu MAC?

Napisałem, że adres IP jest przydzielany na podstawie MAC :P Ale mniejsza z tym bo nie na temat.

Oczywiście trzeba spróbować zadzwonić. Jakby się czasem nie udało to można użyć malutki programik o nazwie AntiWPA i po problemie z aktywacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pod płytę główną a pod kartę sieciową, a dokładniej pod jej adres MAC.

skoro aktualizacja jets na podstawie adresu MAc to co za problem zmienić ???

Kto powiedział że aktualizacja jest na podstawie adresu MAC?

Napisałem, że adres IP jest przydzielany na podstawie MAC :P Ale mniejsza z tym bo nie na temat.

Oczywiście trzeba spróbować zadzwonić. Jakby się czasem nie udało to można użyć malutki programik o nazwie AntiWPA i po problemie z aktywacją :)

MAC jest potrzebny do przydzielania IP w systemie DHCP.... i to są zbdury ze a tej pozdstawie jest aktywacja...

zadzwoń.. i napewno sie dogadasz.. jak masz tylko kod.. to jest OK :D !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAC jest potrzebny do przydzielania IP w systemie DHCP.... i to są zbdury ze a tej pozdstawie jest aktywacja...

Zgadza się, ale przecież nikt nie napisał, że aktywacja jest na podstawie MAC-a :)

Sorry za offtopic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...