Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wysokie ciśnienie układu chłodzenia.


c3gla

Rekomendowane odpowiedzi

poprzednie moje audi miało przejechane prawie 400 tys i wszystko było oryginalne i ok to ma dopiero niecałe 200 tys i się psuje

to tylko ekspluatacja, albo było katowane, albo przebieg jest inny :naughty: gdybyś maił AFNa to jeszcze mozna by było sprawdzić króćce plastikowe one też puszczaja przy nagrzaniu i gubi płyn raz mniej raz wiecej :gwizdanie: no chyba że pompa wody kuleje u Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody była wymieniona 20 tys km temu w salonie audi z całym rozrządem [br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 18:40_________________________________________________dzisiaj zauważyłem ze przewody zrobiły się twardziejsze a płyn nie ubył. Myślę ze przebieg był oryginalny przed kupnem był sprawdzany w salonie i wszystko ok książka też ok. [br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 14:04_________________________________________________a jednak uszczelka tak powiedzieli w ASO koszt od 1500- 1800 zł :wallbash:

szukam tańszego mechanika :rolleyes:

może ktoś zna taniego i dobrego w Rzeszowie który :a4fan: :quattro:naprawi

silnik AVF 19 tdi 131 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w aso to sprawdzili :shocked:. Dopiero jak zdejmiesz głowice to sprawdza się dla pewnosci czy nie jest pęknięta (jak tak miałem:disgust:) dopiero wtedy można powiedzieć ze to uszczelka lub nie. koszt 1500 nie jest jakąś wygórowaną kwotą za taką operację. Tyle mogę powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody była wymieniona 20 tys km temu w salonie audi z całym rozrządem [br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 18:40_________________________________________________dzisiaj zauważyłem ze przewody zrobiły się twardziejsze a płyn nie ubył. Myślę ze przebieg był oryginalny przed kupnem był sprawdzany w salonie i wszystko ok książka też ok. [br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 14:04_________________________________________________a jednak uszczelka tak powiedzieli w ASO koszt od 1500- 1800 zł :wallbash:

szukam tańszego mechanika :rolleyes:

może ktoś zna taniego i dobrego w Rzeszowie który :a4fan: :quattro:naprawi

silnik AVF 19 tdi 131 KM

Mowili Ci to zes byl najmadrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dałem auto do naprawy.

Powiadomię Was jaka była przyczyna[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 20:15_________________________________________________Witam a jednak przedmuch na 2 baniaku , głowica ok po przejechaniu 30 km wszystko ok. :oklaski:

Wąż jest miętki :a4fan::quattro:

Koszt naprawy 1000zł. [br]Dopisany: 21 Styczeń 2012, 15:20_________________________________________________przejechałem już 1000 km od naprawy wszystko ok

płynu nie wyrzuca jest cały czas na max

a węże są miękkie

ogrzewanie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, tez juz chcialem rozbierac silnik ale okazala sie zapchana nagrzewnica i nie bylo obiegu plynu (zapchala sie po wymianie na nowy).

Zapomniałem też wspomnieć, że czyszczenie nagrzewnicy i jej wielokrotne odpowietrzanie też przeszedłem, ponieważ temperatury -20st w zimę dały mi w kość, a co zgasiłem auto i ponownie zapaliłem to nagrzewnica się zapowietrzała.

siema czy to zapchana nagrzewnica powoduje ze auto sie zapowitrza caly czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapchana nagrzewnica to nie grzeje bo płyn przez nią nie przepływa

a tobie się auto zapowietrza to jest nie szczelny układ paliwowy

kolego, chyba jednak układ chłodniczy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AFN przeszedł wymiane uszczelki pod głowicą 2 lata temu. Mechanik bez konsultacji zamontował nowa uszczelke bez planowania głowicy. Teraz objaw (wyrzucanie płynu przez zbiorniczek) powrócił. W przyszłym tygodniu regeneracja glowicy, wymiana uszczelki i przy okazji rozrząd. A teraz mam pytanie do kolegów, którzy oddawali głowicę do regeneracji. Czego taką głowicę nalezy pozbawić przed oddaniem do zakładu - jak sądzę świec zarowych, wtryskiwaczy, wałka rozrzadu, popychaczy, kolektorow i czego jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...