Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4-KLUB.GERMANY


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ja jeżdżę z nielegalnym sprężynami, amortyzatorami, hamulcami i kołami:o I tak od dziesięciu lat :))

Myślałem że wystarczy kwit z fabryki części(ABE). A to o czym piszesz to wbijaja jak nie chcesz wozić się ze sterta papierów. Poza tym te części wymontuje pewnie przed sprzedażą auta.

https://www.bussgeldkatalog.org/tuning/abe-teilegutachten/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABE jest papierem w którym jest opisane jak założyć daną cześć żeby była użytkowana bezpiecznie.

TÜV nie bierze kasy za nic, tylko za potwierdzenie dla wydziału komunikacji że dana cześć została założona tak jak to producent określił.

Na przykład jak zakładasz dystanse - to nie możesz pewnych felg założyć które mógłbyś założyć bez dystansu, bo opony mogłyby obcierać i doprowadzić do zdarzenia drogowego z zagrożeniem życia i zdrowia.

Czyli ja jeżdżę z nielegalnym sprężynami, amortyzatorami, hamulcami i kołami:o I tak od dziesięciu lat :))

Myślałem że wystarczy kwit z fabryki części(ABE). A to o czym piszesz to wbijaja jak nie chcesz wozić się ze sterta papierów. Poza tym te części wymontuje pewnie przed sprzedażą auta.

https://www.bussgeldkatalog.org/tuning/abe-teilegutachten/

Możesz wymontować, ale jeśli bedą wpisane do dowodu, to następny właściciel będzie mógł takie części założyć bez jeżdżenia do TÜV , Komunikacji i wożenia sterty papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczy krótko mówiąc po zamontowaniu biorę wszystkie Allgemeine BetriebsErlaubnis-y i jadę do tuv, dekra czy co tam jeszcze? Sprawdzają? Wystawiają mi Prufungszeugnis ? I z tym idę do Zulassungsstelle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od dwóch lat sie nie możemy wszyscy spotkać. :)))

Ale so dwóch tygodni bedzie Nürburgring :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie mam do was takie pytanie ma tu ktoś z was zarejestrowaną b6 1.9 ?

Pytam z ciekawości bo nie wiem czy mi sie opłaca przerejestrować auto i zarejestrować je tu w DE czy nie lepiej bedzie sprzedać i kupić coś młodszego :D Posiadam Audi a4 b6 1.9 tdi

Widzę ze macie na pierwszej stronie wypisane swoje miejscowości to ja sie dołączam do Was mieszkam w Biebertal 35444 :)

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bo od dwóch lat sie nie możemy wszyscy spotkać. :)))

Dwóch??? :grin:

Na Bayerach jest nas dwóch którym się cokolwiek chce :wink: Reszta to tylko łabędzia zapuszcza cichociemnie :decayed:


czy mi sie opłaca przerejestrować auto i zarejestrować je tu w DE

Podatek pewnie z 360 i żółta plakietka. Czyli do centrum nie wjedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakietka mnie nie interesuje bo tak nie bywam w dużych miastach.

Ta stawka którą podałeś to na rok miesiąc? Jak to tu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to nie ma takiej tragedii jak by sie wydawało musze bardziej obadać temat :)

dziękuje wam za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez pierwszy rok możesz jeździć na Polskich blachach. Przynajmniej u nas na to zezwalają. Poczekałbym bo wpierdzielisz się w koszta a nie wiadomo czy Ci wszystko pójdzie tak jak tego chcesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jeżdże tak już 2 lata i na razie nie miałem kłopotów heheh ale czuje ze trafi mnie kontrola i wtedy..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


E to nie ma takiej tragedii jak by sie wydawało

To podatek. 500+ na ubezpieczenie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem teraz z sąsiadem i on mi mówi ze moge miec zarejestrowane w Polsce auto to znaczy miec Polskie blachy ale musze tu tylko zapłacić podatek u zoll jest to jakis podatek drogowy czy coś a auto moge mieć ubezpieczone w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo Ci napisałem. można teraz tylko raz zapłacić i koniec bajki.Ja Chciałbym tylko 500€ płacić za ubezpieczenie :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...