Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zgrać pliki z jednego komputera na drugi ???


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zgrać duże pliki ( mnóstwo zdjęć) z jednego komputera na drugi.Czy po podłączeniu komputerów zwykłym kablem USB nic się nie stanie i mogę normalnie przenosić pliki z jednego dysku na drugi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak Ci się nie uda.

Masz kilka możliwości, najrozsądniej będzie połączyć komputery kablem sieciowym i przesłać pliki po sieci, ew możesz wypiąć dysk z tamtego komputera, podłączyć pod Twój i przegrać, ale po sieci będzie prościej. No a jak nie to zawsze zostaje nagranie na płyte/pendrive'a i przeniesienie. :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wrzuc pliki np do www.sendspace.com, badz www.rapidshare.de, a pozniej sciagnij (to tak jakbys juz w ogole nie mial opcji) :)

Ale oczywiscie, wczesniej wszystko spakuj do jednego archiwum. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie spiac komputerow zwykleym USB. spalisz porty..

sa specjalne kable do przesylania dancyh, wiec jest to dobre wyjscie, mozesz tez podpiac kablem sieciowym ale to wiecej zabawy, albo wymontowac dysk z jednego i wmontowac do drugiego.

oo cos takiego:

http://allegro.pl/item289861696_usb_2_0_kabel_net_laczy_dwa_komputery_sklep_w_wa.html

pomysl z wysylaniem i sciaganiem jest LOL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej i najtaniej yy za darmo :P bedzie wykrecic dysk z jednego kompa i wpiac go do drugiego , jesli cos kumasz w obsludze pc to zaden problem.

Jesli niechce ci sie babrac z odpinaniem dysku to drugim najtanszym sposobem polaczyc kompy kablem sieciowym i wszystko pojdzie szybciutko lub jak koledzy pisali zakupic pendrive lub nagrac na plytke DVD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bardzo chcesz laczyc dwa kompy ze soba to załatw sobie kabel sieciowy z przeplotem, dzieki ktoremu bedziesz mogl podlaczyc bezposrednio dwa komy ze soba przez karty sieciowe. Bedziesz musiał tylko ustawić odpowiednie adresy IP na kartach w komputerach (Start --->Panel sterowania ----> Polaczenia sieciowe ---> Polaczenie lokalne ---> Wlasciwosci ---> Protokol internetowy TCP/IP ---> Wlasciwosci). Na kompie nr 1 ustawiasz adres np. 192.168.0.2 i brame 255.255.255.0 a na kompie nr 2 ustawiasz 192.168.0.3 i brame 255.255.255.0. Po konfiguracji mozesz juz wyszukac komputer po adresie IP ale najpierw udostepniasz odpowiedni katalog z ktorego bedziesz zgrywal dane. Ustawienia powyzsze mozesz rowniez zastosowac do odpowiedniego kabla USB i bezprzewodowych kart sieciowych.

Najprosciej jest tak jak napisal Mad_MAX przelozyc dysk do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie bedzie musiał ustawiać .. wystarczy kabel sieciowy i niech skonfiguruje siec domową automatycznie i tyle.. sam komputer utworzy siec ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie bedzie musiał ustawiać .. wystarczy kabel sieciowy i niech skonfiguruje siec domową automatycznie i tyle.. sam komputer utworzy siec ..:)

Takie rzeczy to chyba tylko w .... XP ;] dodatkowo nie zapominajmy o zcrossowanej skrętce, chyba ze chce sie switchami bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje wyjac dysk z jednego kompa podlaczyc do 2 i zgrac pliki pozniej dysk wyjac i spowrotem zamontowac do kompa z ktorego wyjeles dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to chyba tylko w .... XP

W Linuxie też jest chyba DHCP :mysli:

Oczywiście że jest ale nie skonfigurujesz go klikając w zakładki/ikonki :)

Poza tym pisałem o automatycznej konfiguracji sieci, w linuksie to zautomatyzownie może być bardzo znikome :) (niestety, nie miałem okazji obejrzeć najnowszego ubuntu, być może coś w nim zmienili na plus :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wystarczy po prostu wywołać dhclient ?? (na BSD tak to działa)

A do czego to służy ? Czytając na szybko manuala za pomocą tej komendy pobierasz ustawienia sieci z serwera DHCP, niemniej jednak w przypadku konfiguracji sieci na dwóch komputerach na jednym z nich musisz skonfigurować serwer DHCP aby na drugim móc pobrać aktualna konfiguracje za pomoca DHCP :)

Oczywiście moge się mylić. Popraw mnie jeżeli to robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację

W tej sytuacji nawet uważam że DHCP nie będzie potrzebne, wystarczy usawić ręcznie jakiś adres jednemu i drugiemu kompowi (poczytaj o poleceniu ipconfig - bodajże mozna tym jednym poleceniem wszystko zrobić, nie pamiętam dawno nie bawiłem się bezpośrednim łączeniem kompów)

kabel musi być skrosowany

A wogóle juz napisano że łatwiej będzie kupić/pożyczyć pendrive, lub wypalić dvd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki chłopaki za zainteresowanie.Zgrałem Pendrivem i po kłopocie. Można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...