Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wycieraczki - programowanie cyklu przerywanego.


davidoff82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie bo nie mam programowania wycieraczek.

W golfie miałem taki cuś (ojciec w Passacie też ma) że jak włącza prace przerywaną to pierwsze włączenie powoduje jakby "czas start", trzeba je wyłączyć i w momencie kiedy załączamy je drugi raz one pamiętają już "odstęp w czasie". Nie wiem czy jasno to napisałem... :embarrassed:

W każdym razie u mnie w B5 tego nie mam, wycieraczki zawsze działają z taka samą częstotliwością na pierwszej pozycji. Kumpel mówił że trzeba podmienić przekaźnik, pytanie czy faktycznie tak jest i jaki przekaźnik podmienić na jaki co by było OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim samochodzie są dwie możliwości regulacji pracy wycieraczek

- prawa manetka posiada z góry przełącznik, którym regulujesz pracę wycieraczek

- wymian normalnego przekaźnika wycieraczek na taki o numerze 99 - jest to przekaźnik z funkcją uczenia się taką jak opisujesz. Trzeba poszukać na alledrogo - koszt w granicach 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przełącznik do zmiany cżestotliowści był odgajrze w werjli po 99roku wcześcniej raczej nie bo ja nie mam tego chyba ze był za ekstra kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na prawą manetkę - ma taki cycek to jest właśnie "pokrętło" do płynnej regulacji pracy wycieraczek.

dodatkowe_zegary.jpg

Zdjęcie przedstawia Passata, ale manetka wygląda tak samo.

Poza tym zawsze ktoś mógł modzić więc kilka postów wyżej podałem wszystkie opcje (przynajmniej z tego co wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko fajnie ale napisales do kolegi davi.....ze u siebie ma......

Rozumiem ze w jego audi z 95r. jest taki myk na manetkach? :mysli:[br]Dopisany: 08 Maj 2011, 19:31_________________________________________________Kolego norbuja wlasnie mi oto chodzilo ,to zalezy od modelu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest regulacja 4 stopniowa na 1 biegu,przy manetce z regulacją,albo jest manetka bez regulacji i bez możliwości "inteligentnego"nauczenia wycieraczek częstotliwości ruchu.

Chyba taki "bajer" jest w autach po 00 roku(nie wiem jak W Audi,ale w Oplach jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest regulacja 4 stopniowa na 1 biegu,przy manetce z regulacją,albo jest manetka bez regulacji i bez możliwości "inteligentnego"nauczenia wycieraczek częstotliwości ruchu.

Chyba taki "bajer" jest w autach po 00 roku(nie wiem jak W Audi,ale w Oplach jest)

A jak nie ma tych 4 stopni to przekażnik 99 pomoże? Auto mam z 95 roku, Pasiora mamy z 97 a Golf w którym to miałem był 93...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest regulacja 4 stopniowa na 1 biegu,przy manetce z regulacją,albo jest manetka bez regulacji i bez możliwości "inteligentnego"nauczenia wycieraczek częstotliwości ruchu.

Chyba taki "bajer" jest w autach po 00 roku(nie wiem jak W Audi,ale w Oplach jest)

A jak nie ma tych 4 stopni to przekażnik 99 pomoże? Auto mam z 95 roku, Pasiora mamy z 97 a Golf w którym to miałem był 93...

Co do przekaźnika,to nie wiem,niech się inni wypowiedzą,tam parę postów wyżej kolega mpoloo pisał o takiej możliwości,może wie dokładnie,albo ktoś to już przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 97r i tez nie mam regulacji wycieraczek czasowych, a również nie "uczą się" one :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba wymienić przekaźnik wycieraczek i nabędzie się taką funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...