Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] BGB 2.0tfsi quattro czy to uszkodzona turbina ??


sienkol007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , dzisiaj audi zrobiło mi niespodziankę i jeździ już w tej chwili cały czas w awaryjnym. Parę dni temu sprawdzałem wężyki przy zaworze n75 , dv i gruchy. Nie mam żadnych nieszczelności. Zacząłem bawić się gruchą , ruszałem nią do przodu i do tyłu żeby wyeliminować uszkodzenie. Później wpadłem na pomysł ,że fajnie by było podnieść ciśnienie , kręciłem delikatnie kluczem , ale nic się nie dało zrobić za trudny dostęp i możliwe ,że troszeczkę pokrzywiłem sztangę wallbash wallbash A przed moim upgradem turbina zaczęła dziwnie głośniej świszczeć ( stąd też pomysł szukania nieszczelności) , przy delikatnym deptaniu głośno było słychać wirnik turbiny. W tej chwili wirnika już nie słyszę , przy dodawaniu gazu auto prawie wogóle się nie zbiera a przy 3tys obr prawie wcale nie ma reakcji. Vaga mogę zapiąć dopiero w piątek , więc może mnie nakierujecie co może być przyczyną........oby nie turbina sad może tą sztangę faktycznie pokrzywiłem , ale czy to by miało wpływ ??

PS: przy około 2000obr słychać takie dziwne grzechotanie , tak jakby jakiś metal o metal ocierał , po przekroczeniu 2000 problem znika , tak samo jest jak spuszczam z obrotów przy schodzeniu w dół przy 2000 grzechotanie , poniżej ok. Sorka za chaos ale na szybko pisałem :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed moim upgradem

:facepalm:

jedź do jakiego speca żeby zdiagnozował samochód jak tak "upgadujesz". taka moja rada :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego oddaj to auto komus kto lubi marke, kup sobie golfa III i mu rob upgrady kluczem, obnizaj zawias zaciskami linowymi itd ,my tu najpierw !!!!!!!!!!!!!!!!! VAGUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , auto poddane analizie , wyszło w sumie 9 błędów:

p310b,

P0300,

P0303,

P0304,

P1602,

P0100,

P0299,

P0101,

Proszę o pomoc w usunięciu usterek :)

Z czego to błędy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh widzę, że słabo idzie Ci doprowadzenie samochodu do porządku :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

jak już czaki napisał - oddaj go komuś kto ci to ogarnie i lepiej już sam nie kombinuj :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć wszystko co wyskoczyło a nie tylko numery błedów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw może sprawdź wężyk podciśnienia, bo jak się 'bawiłeś gruchą' :polew: :polew: to może wyskoczył od strony zaworu sterowania turbiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieprze to bawić się już sam nie będę , dałem audi do serwisu , ciekaw jestem ile popłynę znowu :(

znaczy do ASO czy do kogoś kto się na tym zna bo to zasadnicza różnica :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian A4

Ale terraz będziesz mieć z pińcet kunia :kox:

Najpierw może sprawdź wężyk podciśnienia, bo jak się 'bawiłeś gruchą' :polew: :polew: to może wyskoczył od strony zaworu sterowania turbiną

:polew: :polew: :polew:

kolego oddaj to auto komus kto lubi marke, kup sobie golfa III i mu rob upgrady kluczem, obnizaj zawias zaciskami linowymi itd ,my tu najpierw !!!!!!!!!!!!!!!!! VAGUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!

:polew: :polew: :polew:

warnwarn.gifOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się ,że turbina zatarta :( powiedzcie mi ,czy turbina mogła się zatrzeć od tego ,że był wcześniej zamontowany stary zawór DV z pękniętą membraną ?? w warsztacie powiedzieli mi ,że ona nawet nie nadaje się do regeneracji :( jak kupiłem autko to wymieniłem zawór DV z tym ,że już był pęknięty i samochód od nowości jeździł na starym zaworze.

Aha , czy te turbiny posiadają zmienną geometrię ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DV do smarowania nic nie ma

ktoś katował i nie dbał o auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana turbiny rozwiązała problem autko rwie asfalt jak szalone :) wieczorkiem zrobię logi i wrzucę do oceny. pozdro

Aha wszystkie błędy jakie wywaliło były spowodowane uszkodzoną turbiną. Po założeniu nowej wszystko jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3300zł nowa turbina :( bolało strasznie ale teraz jazda samochodem - bezcenna :)

o kurde ... to dopuki cena części do TFSi nie spadnie , nie będzie to popularne auto w PL, bo obecnie ceny na allegro bardzo atrakcyjne :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3300zł nowa turbina :( bolało strasznie ale teraz jazda samochodem - bezcenna :)

o kurde ... to dopuki cena części do TFSi nie spadnie , nie będzie to popularne auto w PL, bo obecnie ceny na allegro bardzo atrakcyjne :mysli:

części do TFSI nie są jakoś specjalnie drogie... rozrząd jest tańszy niż do starego 1.9TDI... a dobre ceny na allegro bardziej wynikają z ceny PB i braku możliwości gazowania, jest też dużo sprowadzonych za wielkiej wody po wielkim dzwonie co też wpływa na fajną cenę...

sory za off-topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze zrobie OT, ale czy dobrze zrozumiałem, że 2.0TFSI nie można gazować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...