Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów


grochu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukałem na forum ale niestety nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi. jeżeli jest już wątek, to proszę o link :hi:

Otóż przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni. Niewiem czy poprzedni właściciel przeprowadzał wymianę czy nie.

W jaki sposób należy przeprowadzić wymianę oraz jaki olej mam zastosować do mojej skrzyni w AJM 2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to będzie skrzynia EEN.

Odkręcasz korek, trzeba mieć specjalny klucz z dziurką w środku, zlewasz olej do wiaderka, odkręcasz korek z boku skrzyni (sześciokątny, rozmiaru nie pamiętam, duży) wlewasz olej i po zabiegu.

Gear oil G 052 911 A SAE 75 W 90 (synthetic oil) 2,25 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju raczej sie nie wymienia w skrzyni tylko glownie uzupelnia. Wejdz pod auto poswiec dobrze i zobacz czy uszczelka nie popuszcza bo ja wlasnie wymienilem uszxczelke za 8zł ktora mogla balaganu narobic i dolalem 900zl oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakiej uszczelce mowa? sam myślę nad profilaktyczną wymianą oleju. i nie plećcie bzdur, że oleju się nie wymienia. to naiwność.

ja mam skrzynie o numerze 012300057AX a co ciekawe w DE była wstawiana nowa skrzynia w ASO po przebiegu 105 000km, ale powodów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja jezdze ok 50 tys rocznie wiec nie plete bzdor!Oleju w skrzyni sie nie wymienia zapytaj sie mechanikow mi wiekszosc odradzilo a jak zaplacisz za wymiane i nawet zaniesiesz mechaniorowi ten olej w butelce to on Ci poprostu doleje a reszte sobie zostawi:) Z reszta sa tez wlasciciele aut co sie boja i razem z rozrzadem olej w skrzymi wymieniaja tzn placa za to bo chca. A jesli chodzi o uszczelke to jesli masz malo w skrzyni tzn gdzies ucieka a mi uciekalo przez taka uszczelke wyglada jak obraczka ksztaltem i wielkoscia i kosztuje 8zl a jak sie nazywa to mi z glowy wypadlo musialbym poszukac. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja jezdze ok 50 tys rocznie wiec nie plete bzdor!Oleju w skrzyni sie nie wymienia zapytaj sie mechanikow mi wiekszosc odradzilo a jak zaplacisz za wymiane i nawet zaniesiesz mechaniorowi ten olej w butelce to on Ci poprostu doleje a reszte sobie zostawi:) Z reszta sa tez wlasciciele aut co sie boja i razem z rozrzadem olej w skrzymi wymieniaja tzn placa za to bo chca. A jesli chodzi o uszczelke to jesli masz malo w skrzyni tzn gdzies ucieka a mi uciekalo przez taka uszczelke wyglada jak obraczka ksztaltem i wielkoscia i kosztuje 8zl a jak sie nazywa to mi z glowy wypadlo musialbym poszukac. pozdro

Masz na myśli mechanika z papierami czy wymieniacza cześć? Nie oszukuj się tak jak każdy płyn w aucie tak samo olej w skrzyni też z czasem wymaga wymiany bo starzeje się i traci swoje właściwości. To, że inżynierowie VW w instrukcji tego nie przewidują wynika z tego, że dalsza eksploatację tych samochodów ich nie interesuje w razie czego zawsze można wyremontować klientowi skrzynie za ok 3000 zł ale to jest indywidualna sprawa każdego użytkownika. Osobiście wymieniłem w dwóch a4 olej w skrzyni i po jego wypuszczeniu widać dopiero jego czystość bo syf znajduje się w dolnej części skrzyni a nie przy korku służącym do napełniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pier....

ja wymieniłem olej w skrzyni i co źle zrobiłem???? pitolenie wylał się gnój nie olej zalałem świeży i nic się nie dzieje masz chęć wymieniaj, olej i ilość jak kolega wcześniej napisał :wink4: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej stojąc na półce traci swoje właściwości po jakimś czasie ( 5 lat ) A co dopiero podczas pracy ? :kox: Wiadomo nie jest to konieczność, ale to tak samo w silniku nie trzeba by wymieniać, spokojnie będzie kręcił dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi wymaga oleju G052911A SAE 75W90 (synthetic oil) 2,25 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi wymaga oleju G052911A SAE 75W90 (synthetic oil) 2,25 litra.

do avg z 99' też taki :mysli:

sprawdzi to jakoś :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi wymaga oleju G052911A SAE 75W90 (synthetic oil) 2,25 litra.

do avg z 99' też taki :mysli:

sprawdzi to jakoś :mysli:

Do skrzyni podpiętej pod silnik AVG też taki olej się leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany uszczelniacza wybieraka postanowiłem wymienic olej w skrzyni. Wlałem Motula Gear 300

http://www.motul.de/pl/en/products/106?f[application]=141&f[range]=25&f[viscosity]=58

Powiem tak: wczesniej biegi wchodzily dobrze - teraz skrzynia chodzi jak nowa - przebieg 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany uszczelniacza wybieraka postanowiłem wymienic olej w skrzyni. Wlałem Motula Gear 300

http://www.motul.de/pl/en/products/106?f[application]=141&f[range]=25&f[viscosity]=58

Powiem tak: wczesniej biegi wchodzily dobrze - teraz skrzynia chodzi jak nowa - przebieg 200 tys.

no i teraz namieszałeś, ori czy motul :mysli: oto jest pytanie

ile płaciłeś za litr motula ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...