Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów


grochu

Rekomendowane odpowiedzi

a jaki olej do ADR 97 rok 125km?bo powoli zaczynają mi ciężko biegi wchodzić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki olej do ADR 97 rok 125km?bo powoli zaczynają mi ciężko biegi wchodzić:(

Stronę wcześniej podawałem parametry i oznaczenia.....

Audi wymaga oleju G052911A SAE 75W90 (synthetic oil) 2,25 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem na olej elf z norma gl-4 czy cos tam.

po przeczytaniu tego posta tak postanowilem.

wiem ze nic mi to nie dalo bo po przebiegu 205tkm olej zlecial jak nowy,a ja mam pozytek z tego ze w plecy 120 pln.

skrzynia pracuje bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy valvoline 75w90 będzie odpowiedni do naszych skrzyń? Nie mogę znaleźć specyfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki olej do ADR 97 rok 125km?bo powoli zaczynają mi ciężko biegi wchodzić:(

Stronę wcześniej podawałem parametry i oznaczenia.....

Audi wymaga oleju G052911A SAE 75W90 (synthetic oil) 2,25 litra.

Czy rowniez do AJMa nalezy kupic taki olej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki olej zalać do skrzyni audi a4 1.8 adr

czy te oleje których podałem linki nadają się ??

http://allegro.pl/oryginalny-olej-przekladniowy-1l-audi-vw-seatskoda-i2116085263.html

lub

http://allegro.pl/castrol-syntrans-transaxle-75w-90-1l-sklep-f-vat-i2096359944.html

myślę jeszczę nad motulem

http://allegro.pl/lodz-motul-gear-300-75w90-100-syntetyk-i2091389571.html

czy ten ori się nadaję czy muszę kupić 3L ?? czy 2.5 starczy?? np castrol robi też 0.5l butelki??

do skrzyni wchodzi 2.25 tak??

z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany uszczelniacza wybieraka postanowiłem wymienic olej w skrzyni. Wlałem Motula Gear 300

http://www.motul.de/pl/en/products/106?

Powiem tak: wczesniej biegi wchodzily dobrze - teraz skrzynia chodzi jak nowa - przebieg 200 tys.

2 lata temu wymienilem na Motula. Moge spokojnie polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś może olej w skrzyni z motorem 1Z? Ostatnio zauważyłem, że skrzynia mniej precyzyjnie chodzi, a przy ujemnych temperaturach na V biegu przy ok. 80 km/h delikatnie pogwizduje. Teraz jak temperatura plusowa to nie słychać tego ale chciałbym sprawdzić poziom oleju i ewentualnie dolać, a jeszcze lepiej wymienić. Można jakoś samodzielnie sprawdzić poziom oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz, tu na zdjęciu zapożyczonym z poprzedniej strony zaznaczyłem Ci co odkręcić poziom prawidłowy to na poziomie tego korka :hi:

719f3a769f0f20a6gen.jpg

jest tam widoczny na skrzyni drugi(od spodu) korek, on wiesz do czego służy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góral.tz pewnie , że wiem :naughty:

Dzięki za foto ale tam z tego co widzę idzie jakiś specjalny klucz ( torx )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góral.tz pewnie , że wiem :naughty:

Dzięki za foto ale tam z tego co widzę idzie jakiś specjalny klucz ( torx )?

Ja odkręcałem własnoręcznie zrobionym kluczem ze szpiki od malucha (śruba na klucz 19 jak się nie mylę). Pasuje idealnie.

http://allegro.pl/szpilka-kola-fiat-126p-maluch-i2119444558.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak to jednak potrafi :D

kaliko44 świetny i tani pomysł na klucz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś może olej w skrzyni z motorem 1Z? Ostatnio zauważyłem, że skrzynia mniej precyzyjnie chodzi, a przy ujemnych temperaturach na V biegu przy ok. 80 km/h delikatnie pogwizduje. Teraz jak temperatura plusowa to nie słychać tego ale chciałbym sprawdzić poziom oleju i ewentualnie dolać, a jeszcze lepiej wymienić. Można jakoś samodzielnie sprawdzić poziom oleju?

Wymieniałem w swoim zeciorze, skrzynia pracuje ciszej, biegi chodzą bardzo precyzyjnie, jak już olej się nagrzeje to można zmieniać jednym palcem. Castrol Taf-x 75w90 (teraz zmienił nazwę na Transaxle czy cuś takiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 lat nie zaglądałem do oleju do skrzyni i nie wiem czy ktoś wczesniej zaglądał przede mną. Więc zakładając, że olej nigdy nie był wymieniany to juz czas najwyższy na świeżą oliwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś może olej w skrzyni z motorem 1Z? Ostatnio zauważyłem, że skrzynia mniej precyzyjnie chodzi, a przy ujemnych temperaturach na V biegu przy ok. 80 km/h delikatnie pogwizduje. Teraz jak temperatura plusowa to nie słychać tego ale chciałbym sprawdzić poziom oleju i ewentualnie dolać, a jeszcze lepiej wymienić. Można jakoś samodzielnie sprawdzić poziom oleju?

Wymieniałem w swoim zeciorze, skrzynia pracuje ciszej, biegi chodzą bardzo precyzyjnie, jak już olej się nagrzeje to można zmieniać jednym palcem. Castrol Taf-x 75w90 (teraz zmienił nazwę na Transaxle czy cuś takiego)

pewnie o taki chodzi

3ce0f7b401f0f60dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ten Castrol Syntras Transaxle się spisywał w największe mrozy? Biegi dobrze wchodziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bo mam klina albo ten catrol albo ten ori który Panowie lepszy : :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ten Castrol Syntras Transaxle się spisywał w największe mrozy? Biegi dobrze wchodziły?

Jeżdżę na nim od jesieni i z czystym sumieniem mogę go polecic. Przy mrozach -20/-22 i całodniowym postoju pod chmurką drążek chodził dosyc ciężko ale po chwili jazdy wszystko chodziło jak należy. Podczas poprzednich zim, na starym oleju do wrzucenia jedynki i wstecznego trzeba było przymierzyc się kilka razy a wrzuceniu dwójki towarzyszył zgrzyt więc zmiana jest na +. Przy obecnych temp. +6/+8C skrzynia zachowuje się wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...