Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów


grochu

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś doradzi?Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 czy Castrol Syntrans V FE 75W-80... :hi:

http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9014478&contentId=7028746#7263421

http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9014478&contentId=7028746#7263422

_________________________________________________linki_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi wyraźnie zaleca gęstość 75W-90 więc Castrol Syntrans Transaxle powinien śmigać, z resztą już go polecali w tym wątku. Ja pewnie też go wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol Taf-x czyli nowa nazwa syntrans transaxle 75W-90. To najprawdopodobniej jest to samo co G 052 911 ori w ASO tylko w opakowaniu producenta.

A co do klucza nie lepiej zamiast kombinować kupić

http://moto.allegro.pl/klucz-m16-do-korka-oleju-skrz-biegow-vw-audi-tani-i2158297569.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie chce wymienić olej w skrzyni na pewno na motula chce bo mam w adzi w silniczku motula zalane i w seacie tez motula ale jakie mam użyć motula do skrzyni minerał czy jaki audi a4 2.6 v6 97 rok. ile w ogóle wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko radzę zalać skrzynię tym olejem, który proponuje kolega wyżej czyli Castrolem Syntrans Transaxle 75W90. Takim właśnie zalewają w ASO i ja też zalałem. Podsumowując - Motul do silnika (też go mam), a Castrol do skrzyni. Raczej nie odwrotnie, bo o ile w skrzyni Castrol jest OK, to w motorze już nie zawsze. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpowiedniego poziomu z tego co wyczytałem w wątku, należy odkręcić ten korek z boku skrzyni (ten zaznaczony na czerwono przez Góral.tz na zdjęciu które zapodał) i dolać oleju do jego wysokości tak ?


edit:

dobra... juz wiem co i jak. Po zmianie oleju biegi wchodzą jakby lżej, ale może to tylko subiektywne odczucie. Dolewka/wymiana w każdym razie była potrzebna, bo ze skrzyni pociekło niedużo oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam :) przeczytalem wszystkie wpisy :) posiadam audi b6 AWX 2003r :D tez bym chcial wymienic olej w skrzyni :) ten CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE TAF-X 75W-90 bedzie dorby? wie ktos moze gdzie odkrecic żeby spuścić i nalać nowy olej do skrzyni w b6? moze jakas fotke najlepiej :) gdzie odkrecic i zlac i później którędy nalać nowy olej :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam :) przeczytalem wszystkie wpisy :)

Przeczytaj jeszcze raz z uwagą:naughty:

Na samej górze, tej strony kolega w pierwszym poście wkleił zdjęcie skrzyni z zaznaczonym korkiem do wlewania i sprawdzania poziomu oraz z widocznym korkiem spustowym. Do odkręcenia potrzebny jest odpowiedni klucz spline.

Do skrzyni AWX też wchodzi G 052 911 więc Syntrans Transaxle będzie jak najbardziej odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni ale widze ze opinie na ten temat podzielone ale mimo wszystko uwazam ze warto pytanie tylko jaki i w jakiej ilosci macie jakies propozycje pozdrawiam i dzieki

---------- Post dopisany at 17:56 ---------- Poprzedni post napisany at 17:56 ----------

witam

mam pytanko przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni ale widze ze opinie na ten temat podzielone ale mimo wszystko uwazam ze warto pytanie tylko jaki i w jakiej ilosci macie jakies propozycje pozdrawiam i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zamierzam wymienic olej w skrzyni w moim Audi bo nie wiem czy od nowości był zmiieniany czy nie :facepalm: moje pytania brzmią : Jaki Olej kupić i ile trzeba go wlać.Znaczy sie jaki olej to już wiem ze ten Castrol Syntrans Transaxle.a czy bardziej sie opłaca kupić w ASO czy w sklepie który zajmuje się sprzedażą olejów filtrów itp?I jak jest koszt zakupu w ASO?bardzo bym prosił o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO G 052 911 0,5L to jakieś 80zł. Poza ASO Syntrans Transaxle 75W-90 GL-5 to 29zł/0,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam audi a4 97 rok 2.6 v6 czyli zalać go Syntrans Transaxle 75W90 może wiecie ile wchodzi oleju ...

---------- Post dopisany at 18:46 ---------- Poprzedni post napisany at 18:34 ----------

Czy musi być jakiś minerał czy półsyntetyk ....

---------- Post dopisany at 18:49 ---------- Poprzedni post napisany at 18:46 ----------

CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90 1L (2376078986) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Castrol TAF-X 75W90 0,5L Syntrans Transaxle (2414667795) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniony i jest elegancko spuszczony olej był w dobrej formie niesamowite....dziękuje za pomoc .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie można znaleźć specyfikację na temat ile oleju wchodzi do konkrtenej skrzyni? JA mam B6 ze skrzynią FEC , przymierzam się do wymiany, ale nie wiem ile musze zakupić oleju. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie można znaleźć specyfikację na temat ile oleju wchodzi do konkrtenej skrzyni? JA mam B6 ze skrzynią FEC , przymierzam się do wymiany, ale nie wiem ile musze zakupić oleju. Pozdrawiam

Następnym razem przeczytaj cały wątek bo wszystko jest opisane... Olej przekładniowy G 052 911 A SAE 75 W 90 (olej syntetyczny), wchodzi 2,25L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos z was miał do czynienia z tym olejem?:

VALVOLINE DURABLEND GL-4 75W-90 bo nie wiem czy kupić ten olej czy CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90 75W-90. bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90 75W-90 ja zalałem ten i jestem zadowolony biegi na rozgrzanym idealnei na zimnym mam problem z 1 ale wian lezy po stornie sprzęgła ogólnie jestem zadowolony z wymiany pamientaj że 0.5L opakowania są ori a podróby podbno 1l tak mi poowiedział znajomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...