Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana łożyska tylnego koła w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może już wielu z kolegów dokonało samemu takiej naprawy lecz pozwoliłem sobie zrobić zdjęcia wraz z opisem jak to zrobić samemu i zaoszczędzić parę złotych.Więc na początek przygotowujemy sobie klucze takie jak:do kół,13 w celu odkręcenia zacisku i 15 jak by nam się prowadnice obracały podczas odkręcania zacisku,imbus 19,młotek i przecinak nie duży.
Więc na początek poluzować musimy sobie koło po czym podnosimy autko.

ci_gamy_ko_o.jpg

Następnie odkręcamy zacisk i zbijamy kapturek śruby,którą przykręcona jest piasta(łożysko)

Zbijamy_kapturek.jpg

Teraz bierzemy imbus 19 i odkręcamy śrubę piasty(odkręcamy normalnie w lewo)
odkr_camy_rub_piasty.jpg

Gdy już uporaliśmy się z tą śrubą ściągamy teraz piastę wraz z tarczą hamulcową
ci_gni_ta_tarcza_wraz_z_piast.jpg

Następnie bierzemy nowe łożysko

stare_i_nowe_o_ysko.jpg
i zakładamy wraz z tarczą hamulcową.
Resztę wykonujemy wszystko w odwrotnej kolejności.Czas na wymianę +-30min i zaoszczędzone około 50zł

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

hej mam pytanko wiesz może dlaczego tak często siadają łożyska,mam audi 98r 1,6 i zmieniam praktycznie co roku i nie są mocno dokręcane.

Opublikowano

możliwości jest kilka, złej jakości łożysko, krzywa, lub za duża fela,wyrobiony czop ....

Opublikowano

Witam! Przymierzam się do wymiany z tyłu bo mam krzywą felgę i łożysko się wyrobiło wymieniam razem z piastą powiedz mi czy po odkręceniu trzeba je ściągaczem jakimś ściągać czy zjedzie lekko ?? I przy zakręcano jak mocno trzeba zakręcić ??

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

hej mam pytanko wiesz może dlaczego tak często siadają łożyska,mam audi 98r 1,6 i zmieniam praktycznie co roku i nie są mocno dokręcane.

..z tego co się orientuje to u Ciebie są łożyska stożkowe..i po jakimś czasie od wymiany trzeba je wyregulować...z producentów to RUVILLE lub SKF

Opublikowano

Witam! Przymierzam się do wymiany z tyłu bo mam krzywą felgę i łożysko się wyrobiło wymieniam razem z piastą powiedz mi czy po odkręceniu trzeba je ściągaczem jakimś ściągać czy zjedzie lekko ?? I przy zakręcano jak mocno trzeba zakręcić ??

dołączam do pytania
Opublikowano

Piasta po odkręceniu śruby schodzi dość lekko (przynajmniej jak ja zmieniałem to tak było). Śrubę dokręcamy książkowo 190 Nm + 180 stopni.

Opublikowano

mam dwie zwrotnice z piastami i łozyskami do FWD

wszystko zdrowe, jak ktos potrzebuje to na PW prosze

Opublikowano

Piasta po odkręceniu śruby schodzi dość lekko (przynajmniej jak ja zmieniałem to tak było). Śrubę dokręcamy książkowo 190 Nm + 180 stopni.

ale trzeba wybijać,tak samo,jak z przodu? Czy po prostu odkręcam i wyjmuję z piasty?
Opublikowano

Odkręcasz środkową śrubę (imbus) i ściągasz piastę z łożyskiem - to jeden zespół.

Opublikowano

Odkręcasz środkową śrubę (imbus) i ściągasz piastę z łożyskiem - to jeden zespół.

tak,rozumiem,chodzi mi o to,czy łożysko z piasty się wybija,czy to jest do kupienia,jako jeden element :wink4:
Opublikowano

Odkręcasz środkową śrubę (imbus) i ściągasz piastę z łożyskiem - to jeden zespół.

tak,rozumiem,chodzi mi o to,czy łożysko z piasty się wybija,czy to jest do kupienia,jako jeden element :wink4:

dołączam się do pytania :cool1: + jaki koszt takiego elementu :mysli: :?: :?:

Opublikowano

Napisałem już piastę kupuje się z łożyskiem jako jeden element (ostatnie zdjęcie w pierwszym poście) - firmy FAG - używane na pierwszy montaż (fabryczny). Oczywiście pierścień od ABS też jest w komplecie. W komplecie też jest nowa śruba - dokręca się ją 190 Nm + 180 stopni więc dość mocno.[br]Dopisany: 07 Październik 2011, 20:59_________________________________________________Koszt około 320 - 340 PLN

Opublikowano

Ok-to chciałem usłyszeć :wink4: lepiej zapytać dwa razy niż skręcać coś dwa razy :gwizdanie: :decayed:

Opublikowano

OK nie ma sprawy.

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Ja kupowałem ostatnio łożysko FAG i zapłaciłem 400zł. No niestety nie jest to najtańsza część bo łożysko jest zespolone z piastą.

A co do czasu montażu to zależy najbardziej od tego, jak szybko uda się odkręcić śrubę piasty. Ja się męczyłem z 2 godziny... Oprócz tego wymiana jest dziecinnie prosta.

  • 3 lata później...
Opublikowano

a wymieniać parami czy można pojedynczo

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

wie ktoś jak wygląda sytuacja w quattro ?

Opublikowano

a wymieniać parami czy można pojedynczo

Pojedynczo

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

a jak sie to ma do quattro ? tak sam wymiana przebiega?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.