Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy jest możliwa regulacja drzwi (lekko opadły) ?


Pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

mam taki problem że po kupnie auta zauważylem że prawe przednie drzwi mam lekko opadnięte, a dzisiaj po wygłuszeniu lewych przednich jest to samo i ciężko się zamykają, teraz musze bardziej nimi walnąć, czy jest wogule możliwa jakaś regulacja drzwiami do góry lub na dół czy niestety nie, i jak temu zaradzić

z góry dziękuję :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10402.0 <<<=== tu jest temat o "szumie wiatru podczas jazdy" i tam jest pare wskazowek na temat regulacji drzwi na zawiasach. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej w linku. opuszczone drzwi to wyrobione sworznie zawiasow -wymiana. efekty dziadoskiego poskladania po naprawie. zawias w ASO kosztuje ok 30 zl gora i 100 zl dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj regulować ,w najgorszym przypadku wymiana zawiasu ale myśle że sama regulacja wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj regulować ,w najgorszym przypadku wymiana zawiasu ale myśle że sama regulacja wystarczy.

o ile nie ma luzu góra-dół :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odkopaliście temat...

miałem luzy góra dół, wymiana pomogła, a dzisiaj mi się nudziło, poczyściłem ładnie zamki, wyregulowałem zawiasy, teraz jest lux...

więc polecam najpierw regulacje, no chyba że jest luz góra/dół to wymiana zawiasu i regulacja :)

pozdro odkopywacze starych kotletów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam luz na zawiasie przy swojej a4 na dzwiach i ktos mogłby mi napisac instrukcje wymiany zawiasu zgóry dziekuje :)

[br]Dopisany: 21 Maj 2009, 18:26_________________________________________________mam luz na zawiasie przy swojej a4 na dzwiach i ktos mogłby mi napisac instrukcje wymiany zawiasu zgóry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny zawias masz rozłączny więc z nim nie będzie problemu odkręcasz małą śrubkę zabezpieczającą i śrubę którą zawias jest przykręcony do drzwi i połowę zawiasu wyjmujesz. Możesz próbować wytoczyć nowy sworzeń ale jest to uzależnione od dostępu do materiału i tokarni. Najlepsze rozwiązanie to szukać zawiasy na szrotach. Nowy górny kosztuje ok 100 zł a dolny ok 200 zł. Aby odkręcić dolny zawias to musisz najpierw odkręcić plastik na słupku ponieważ jedna śrubą jest przykręcony od środka. Jak ją odkręcisz to następnie odkręć śruby od drzwi i przekręcasz zawias w pozycję zamkniętą. Druga śrubę którą zawias jest przykręcony do karoserii jest ciężko odkręcić ponieważ schowana jest trochę za błotnikiem. Możesz sobie pomóc samą końcówką (z tego co pamiętam to chyba torx 45) z założonym na nią kluczem oczkowym. Generalnie to do odkręcenia tych śrub przydatna jest taka mocna końcówka torx-a oraz mała grzechotka. Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...