Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kontrolka AIR BAG i bład 01222


Przemo7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam mały problem jak w temacie.Problem zaczą sie gdy moja niunia stała na parkingu 4 dni a w tym czasie akurat zaczą padać śnieg i zcisną mróz.Gdy odpaliłem samochód nie zgasła kontrolka Air Bagu pomyślałem,że sie przejadę to zgaśnie i tak było.Ale problem nie zginą kontrolka raz gasła raz się zapalała a teraz świeci cały czas.Na Vagu wyświetliło 1 bład 01222-Czujnik wypadku bocznej poduszki powietrza;strona pasażera (G180) 012-Usterka w obwodzie elektrycznym-MIL zapalona.Miał ktoś taki problem?Co robić?Trzeba kupić nowy czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnika nie ruszaj.

Poruszaj kostkami pod fotelem pasażera, a potem spróbuj wykasować błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszłem kostkami podpiołem pod Vaga wykasowałem błąd a kontrolka tylko zgasła na sekundę jak skasowałem bład i zaświeciła się i świeci cały czas.Próbowałem kilka razy i cały czas to samo pewnie trzeba kupić czujnik jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem wyciągnąłem czujnik i okazało się że dostała się do niego wilgoć teraz czekam czy elektryk coś z nim zrobi czy będe musiał kupić nowy nawet nie chce myśleć ile to kasy będzie kosztować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze szogun0 czujnika nie ruszaj :cool1: sprawdz kostki pod fotelem , poruszaj wcisnij mocniej ( kolor zolty ) i skasuj bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wtyczki pod fotelem potraktowałem konektorem, ale to nic nie pomogło.

1 Fault Found:

01222 - Crash Sensor Side Airbag; Passenger Side (G180)

012 - Electrical Fault in Circuit - MIL ON

błąd cały czas wisi :( dlatego też proszę powiedzcie, gdzie szukać tego sensora... pod fotelem raczej go nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post więc proszę o zrozumienie. Opiszę swoją historię związaną z czujnikiem G180 . Pewnego dnia po silnych mrozach zapaliła mi się kontrolka AIRBAG a po diagnozie VAG wyskoczył kod 01222. Serwis i jego koszta: czujnik 425zł, diagnoza 150zł. robocizna ok. 200zł. No ładnie myślę sobie :kwasny: Poszukałem w necie i udało mi się samemu rozwiązać problem. Ja zrobiłem tak:

1. odłącz akumulator

2. zdjąć listwę progową przednią i tylną od strony pasażera

3. zdjąć osłonę plastikową słupka strona pasażera

4. odkręcić pas - klucz 17

5. odkręcić 2 imbusy które trzymają czujnik G180

6. rozłączyć żółtą kostkę od czujnika.

7. chyba najważniejsza rzecz. Pod czujnikiem jest fabryczna gąbka ( wygłuszenie). U mnie była ona mokra i stąd problem, gdyż czujnik był zawilgocony. Wywaliłem ją i wstawiłem nową, która nie przepuszcza wody. Wysuszyłem czujnik i przeczyściłem styki zarówno w czujniku jak i kostce. Podłączyłem czujnik, następnie akumulator. Kluczyk w poz 1 lampki gasną na zegarach i AIRBAG też zgasł. Podłączyłem kompa z VAG skasowałem błędy i od teraz mam spokój.

Mam nadzieję, że komuś przyda się opis i rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby sie dostac do czujnika wcale tylnej listwy progowej sciagac nie trzeba a zeby rozebrac oslone plastikowa slupka srodkowego trzeba pierw zdemontowac gorny jasny srodek slupka srodkowego
PS. przy odkrecaniu pasa lepiej go zalozyc wyciagnac troche bo pozniej wyjmujac go zaciagnie sie do gory i zeby popuscic trzeba plastik sciagac z pasa

Edytowane przez mario1234321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Szybko w skrócie. Wyskoczyłem mi airbag, szybki skan i mamy błąd 01222.

https://imgur.com/a/0PEVU

Czytając milion tematów na różnych forach myślę sprawdzę wtyczki. Tak zrobiłem, odpiąłem, psiknąłem sprayem do czyszczenia styków, spiąłem, skasowałem błąd i zaraz pojawił się od nowa.

No to zabrałem się za ściąganie bocznego środkowego słupka. No i w tym momencie myślałem że wezmę siekiery i rozwalę ten słupek.

Jak to dziadostwo ściągnąć żeby się dostać do tego czujnika?????????

Wyciągnąłem ledwo 2 zaczepy od górnej części słupka tam gdzie jest pas bo ta część nachodzi na dolny plastik. Odpiąłem boczną listwę z przodu, chce wyciągnąć ten zasrany plastik i nic ... Trzyma się jak by był przyklejony ..

Czy trzeba demontować tylną boczną listwę, ta co jest za drzwiami i wchodzi pod tylną kanapę ????

Od razu podajcie mi numer części bo jak już kiedyś dojdę do tego czujnika to go od razu wymienię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrekekm napisał:

Odświeżę temat.

Szybko w skrócie. Wyskoczyłem mi airbag, 

Od razu podajcie mi numer części 

3maj ↪↪ 8e0959643d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...