Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] letnie opony 235/40/18


tropico

Rekomendowane odpowiedzi

witam, powoli zaczynam myśleć nad kupnem opon letnich 235/40/18 i proszę o porade jakie najlepiej kupić ? chodzi głównie by opona dobrze się zachowywała zarówno przy dużych prędkościach jak i na mokrej nawierzchni, przy tym nie ścierając się w szybkim tempie ... słyszałem, że Continentale są dobre tylko właśnie szybko się scierają podobnie Pirelli, głównie zastanawiam się nad Michelin Pilot Sport 2, Yokohama Advan, Bridgestone RE050, Goodyear Eagle F1, o oponie Cooper Zeon 2xs też słyszałem pochlebne oponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.oponytanio.pl :P

Dunlop sport 9000 lub 9090

:) Goodyear jest spoko ale szybko znika :P

Bridgestone RE050 fajna oponka i dobre parametry ale lipny bierznik :P

D Sport max tez jest OK i całkiem wygląda :)

michelin to kupa jest strasznie głosna :)

pozdro miałem kazda z tych opon wiec mówie to co widziałem :P

wiec to są moje wnioski

jeszcze fajną oponka jest Uniroyal rainsport :P ale tez szybko znika :)

moje przebiegi roczne to około 50 a 60 tys wiem obserwacje były cąłkiem :) wiarygodne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za gdzieś około 2 tygodnie dostane aktualny cennik opon (bo firmy podpisują teraz umowy) i sam coś będę szukał ale w rozmiarze 245/40/18, raczej będę obstawał przy dunlopach bądź continentalach. Swego czasu mialem już toyo bodajże proxes potem jego brata bliźniaka goodyear eagle f1 , oponki rzeczywiście rewelacja, na zakrętach auto przyklejone do drogi :) ,a zdzieralność no cóż, to opona miękka więc naturalne jest że się szybciej zużywa... ale za to jak sie prezentuje na autku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Pirelli czy Michelin nie sa tak dobre?

Michelin Pilot Sport PS2 jak najbardziej :th:

jeśli Cię tylko cena nie odstraszy :evil:

POLECAM! Choc mam juz prawie lyse jezdzi sie na nich swietnie!! Ciche dobrze trzymaja sie drogi na suchej jak i na mokrej nawierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie dostałem cennik opon 245/40r18

Continental SportContact2 - 700zł (na 81 opinii, ocena 4.9)

Michelin Pilot Sport - 855zł (na 19 opinii, ocena 4.5)

Dunlop Sport 9000 - 630zł (na 214 opinii, ocena 5.0)

Chyba wybiore Dunlopki bo z tego co widziałem mają najwyższą ocenę na stronie opony.com , a przy tym w tym zestawieniu są najtańsze, ale jak wiadomo przy takich kwotach to nie o kase tu chodzi :). Na coninentalach jeżdziłem już dwa sezony i chciałem sprobówac coś nowego, Michelinki najdroższe z tego zestawienia a w testach widziałem że wypadają gorzej niż dunlopki.

PS jednak pozostaje przy continentalcach, rozmawiałem ze sprzedawcą, który widać że zna się na rzeczy i odradził mi dunlopki (strasznie ząbkują) , michelinki (płaci sie głównie za firme) . rozmawiając z nim wiedzialem że się koleś zna, wiedział o czym mówi, chciał dopasować opone do konkretnego modelu, do konkretnego zawieszenia , pozatym nie chciał mi wcisnąć najdroższej opony , więc mój wybór padł na Coninental SportContact2 , oponke którą znam i na której juz troche pojeździłem....co prawda chciałem zmienić na coś innego...ale jednak pozostane przy tym co znam :), dodatkowym plusem jest ochrona przez oponke rantu felgi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że w tym cenniku podali Ci starsze typy opon, przecież są już produkowany Michelin'y Sport PS2 a także Continetal'e SportContact 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry nie poprawiłem się , ta michelinka to miała być 2..... a conti... dlatego są dwójki bo akurat nie mają u siebie 3 w tym rozmiarze.... ja mam conti3 ale w rozmiarze 225/45/17 i szczerze mowiac nie przeszkadza mi to ze jest 2 :) "jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma" :th: , tak ze mimo wszystko wybieram conti2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zasada jest prosta im lepsze opony tym szybciej się ścierają i tego się nie da przeskoczyć.

Ja ostatnio miałem Conti SportContact2, bardzo fajna guma, przejechała chyba 35 tk. Kolega z serwisu ogumienia polecił mi Uniroyal RainSport, zrobiłem juz na nich 10tk i powiem szczerze, że są dużo lepsze od w/w. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniroyal rainsport lepszy od conti sportcontact2 ?

to ja powiem tak, ze pirelli p0 rosso masakruje te rainsporty w kazdej dziedzinie, i na suchym i na mokrym i w komforcie - oczywiscie mowie o tych samych rozmiarach 235/40/18

ale oczywiscie ma tez swoj minus - znika w oczach, zrobilem na nich niecale 10 tys. km dosc agresywna jazda i zostala polowa bieznika, czyli mniej wiecej po 15 tys.km nadaja sie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje subiektywne odczucia. Dla kapelusznika niedzielnego najlepsze na świecie będą nalewajki a innemu nawet Pirelli P0 nie spasują. Ja mieszkam w górzystym terenie, dużo krętych dróg i wody. Na Uniroyalach lepiej mi się jeździ i już. Ale przynajmniej w jednym się zgadzamy najlepsze gumy wytrzymują najmniejsze przebiegi. Coś za coś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop sport 9000, sam mialem takie kupowac, na wiosne... tylko ze 225/45/17R, ale nie wiem czy z kaska wyrobie ale polecam ta gume...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...