Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Aktywacja Tempomatu

Wchodzimy w ENGINE

[select]

[01 - Engine]

[Login - 11]

Enter 11463 to activate cruise control

[Do It!]

i powinno wszystko działać

Kodowałeś to? U mnie było tak, że tempomat nie reagował na set jak nie zakodowałem w ENGINE.

to kodowanie jest zrobione

---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ----------

Bielun22 ale sprawdzałeś Vagiem w blokach pomiarowych czujnik sprzęgła i hamulca?

blok hamulca bez problemu znajduje ale bloku sprzęgła nie mam pojęcia gdzie szukac.... ? miałem jakiś błąd w bloku hamulca ale po wymienie zaworka wszystko jest ok. A tempomat nadal nie trybi:facepalm: fr6a.jpg co to za kodowanie.. kojarzy ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aktywacja Tempomatu

Wchodzimy w ENGINE

[select]

[01 - Engine]

[Login - 11]

Enter 11463 to activate cruise control

[Do It!]

i powinno wszystko działać

Kodowałeś to? U mnie było tak, że tempomat nie reagował na set jak nie zakodowałem w ENGINE.

to kodowanie jest zrobione

---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ----------

Bielun22 ale sprawdzałeś Vagiem w blokach pomiarowych czujnik sprzęgła i hamulca?

blok hamulca bez problemu znajduje ale bloku sprzęgła nie mam pojęcia gdzie szukac.... ? miałem jakiś błąd w bloku hamulca ale po wymienie zaworka wszystko jest ok. A tempomat nadal nie trybi:facepalm: http://img7.imageshack.us/img7/7282/fr6a.jpg co to za kodowanie.. kojarzy ktoś?

Nie wiem co za kodowanie, ale mam tak samo (nawet WSC ten sam), może są jakies podpowiedzi co to jest zakodowane - nie chce mi się sprawdzać w aucie VCDSem.

Co do bloków, to nie wiem jak sprawdzałeś czujnik hamulca, ale w Grupie 6 bloków pomiarowych silnika w tych czterech rubrykach jest o ile dobrze pamiętam, pierwszy :prędkość, drugi nas interesuje czyli ma być trzy zera 0 00, jak naciśniesz sprzęgło ma być 1 00, jak naciśniesz hamulec ma być 0 11, razem naciśniesz to wiadomo 1 11, w trzeciej jest procentowy wcisk pedału gazu, a w czwartej jest manetka tempomatu, jak jest wyłączony całkiem jest 0 0, jak włączysz manetkę dając ją do siebie jest chyba 1 0, ale nie wiem czy jak się uaktywnia tempomat -set (od 30km/h) to jest 1 1 - bo nie sprawdzałem.

Jak masz gdzieś 1 zamiast 0 nie wciskając nic - dany czujnik uwalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja Tempomatu

Wchodzimy w ENGINE

[select]

[01 - Engine]

[Login - 11]

Enter 11463 to activate cruise control

[Do It!]

i powinno wszystko działać

Kodowałeś to? U mnie było tak, że tempomat nie reagował na set jak nie zakodowałem w ENGINE.

to kodowanie jest zrobione

---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ----------

Bielun22 ale sprawdzałeś Vagiem w blokach pomiarowych czujnik sprzęgła i hamulca?

blok hamulca bez problemu znajduje ale bloku sprzęgła nie mam pojęcia gdzie szukac.... ? miałem jakiś błąd w bloku hamulca ale po wymienie zaworka wszystko jest ok. A tempomat nadal nie trybi:facepalm: http://img7.imageshack.us/img7/7282/fr6a.jpg co to za kodowanie.. kojarzy ktoś?

Nie wiem co za kodowanie, ale mam tak samo (nawet WSC ten sam), może są jakies podpowiedzi co to jest zakodowane - nie chce mi się sprawdzać w aucie VCDSem.

Co do bloków, to nie wiem jak sprawdzałeś czujnik hamulca, ale w Grupie 6 bloków pomiarowych silnika w tych czterech rubrykach jest o ile dobrze pamiętam, pierwszy :prędkość, drugi nas interesuje czyli ma być trzy zera 0 00, jak naciśniesz sprzęgło ma być 1 00, jak naciśniesz hamulec ma być 0 11, razem naciśniesz to wiadomo 1 11, w trzeciej jest procentowy wcisk pedału gazu, a w czwartej jest manetka tempomatu, jak jest wyłączony całkiem jest 0 0, jak włączysz manetkę dając ją do siebie jest chyba 1 0, ale nie wiem czy jak się uaktywnia tempomat -set (od 30km/h) to jest 1 1 - bo nie sprawdzałem.

Jak masz gdzieś 1 zamiast 0 nie wciskając nic - dany czujnik uwalony.

Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi... wszystko jasne... czujnik sprzegła do wymiany:facepalm: na vagu pokazywalo tak jak by caly czas bylo sprzegło wcisniete "100" zrobilismy zworke we wtyczce i wszystko hula-la .... tempomat on board:naughty: Podziękował!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja Tempomatu

Wchodzimy w ENGINE

[select]

[01 - Engine]

[Login - 11]

Enter 11463 to activate cruise control

[Do It!]

i powinno wszystko działać

Kodowałeś to? U mnie było tak, że tempomat nie reagował na set jak nie zakodowałem w ENGINE.

to kodowanie jest zrobione

---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ----------

Bielun22 ale sprawdzałeś Vagiem w blokach pomiarowych czujnik sprzęgła i hamulca?

blok hamulca bez problemu znajduje ale bloku sprzęgła nie mam pojęcia gdzie szukac.... ? miałem jakiś błąd w bloku hamulca ale po wymienie zaworka wszystko jest ok. A tempomat nadal nie trybi:facepalm: http://img7.imageshack.us/img7/7282/fr6a.jpg co to za kodowanie.. kojarzy ktoś?

Nie wiem co za kodowanie, ale mam tak samo (nawet WSC ten sam), może są jakies podpowiedzi co to jest zakodowane - nie chce mi się sprawdzać w aucie VCDSem.

Co do bloków, to nie wiem jak sprawdzałeś czujnik hamulca, ale w Grupie 6 bloków pomiarowych silnika w tych czterech rubrykach jest o ile dobrze pamiętam, pierwszy :prędkość, drugi nas interesuje czyli ma być trzy zera 0 00, jak naciśniesz sprzęgło ma być 1 00, jak naciśniesz hamulec ma być 0 11, razem naciśniesz to wiadomo 1 11, w trzeciej jest procentowy wcisk pedału gazu, a w czwartej jest manetka tempomatu, jak jest wyłączony całkiem jest 0 0, jak włączysz manetkę dając ją do siebie jest chyba 1 0, ale nie wiem czy jak się uaktywnia tempomat -set (od 30km/h) to jest 1 1 - bo nie sprawdzałem.

Jak masz gdzieś 1 zamiast 0 nie wciskając nic - dany czujnik uwalony.

Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi... wszystko jasne... czujnik sprzegła do wymiany:facepalm: na vagu pokazywalo tak jak by caly czas bylo sprzegło wcisniete "100" zrobilismy zworke we wtyczce i wszystko hula-la .... tempomat on board:naughty: Podziękował!!!!

:hi: Cieszę się że się udało zdiagnozować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moge sie inaczej dowiedziec czy moj modul obsluguje tempomat bo vagiem chwilowo nie mam jak a rozbierac nie bede bo nie mam troxa jeszcze a chce wiedziec bo nie wiem czy manetke sama zamowic czy modul tez w jednym zamowieniu... mam 2003 rok 1,9 tdi kierownica cztero ramienna (w pierwszym artykule sa w lowline i midline) wiec nie wiem ktora jest moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz multifunkcję, to masz dobry moduł kierownicy. Jeśli nie masz MF, to na 95 % moduł do wymiany:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem moduł od goscia ktory sie zarzekał ze pod tempomat bedzie dzialal... narobiłem sie jak glupi osioł a modulu komp nie czyta i nie dzialaja wycieraczki ani nic z przelacznikow wiecie co moze byc przyczyna??? moduł od innej audi czy co???

P.S. nie ma na module naklejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale numer modulu mozesz sprawdzic vagiem, jesli go nie czyta to mozliwe ze jest od a6 i nic z tego nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co.... Była przekładka z automatu na manual?

Weź wklej zdjęcie wlepki z auta i porównaj czy są takie same kody jak w książce... Obadamy jak byla skrzynia i inne rzeczy po wyjeździe z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy link w google

https://www.google.com/search?q=kod+skrzyni+GJA&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t

tak jak myślałem siedział automat....czeka cię wieksza rzeźba...

silnik AVF

skrzynia GJA

---------- Post dopisany at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

zaraz zaraz... ty masz w profilu B5 a wlepka z B6 do tego kombi:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik sprzęgła to F36

schemat mam tylko to 1.8T, ale może w AVF ten sam pin

Pin 39 ECU trzeba podłączyć do 12V

Schematnr9_zps27872f15.jpg

Czujnik musisz kupić taki

AUDI A4 B6 CZUJNIK SPRZĘGŁA 8E0927189 (3544872206) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

oraz wtyczkę a może wtyczka jest

Znalazłem inny pin (66)

AVFkostka_zps10aa2b9f.jpgAVF_zps28ef257a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mam odpowiedni moduł juz założony, podejrzewam ze tak( kierownica 3 ramienna,pełen fis) to muszę demontować kierownicę ,aby wpiąć manetkę tempomatu

:facepalm:???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ściągania kierownicy jak chcesz wpiąć manetkę i ją przykręcić nie ruszając przełącznika świateł i taśmy kierownicy? Nie ma innej opcji (do tego musisz mieć obudowę dolną z wycięciem lub sobie wyciąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...