Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

w moim 2.0 tdi , multitronic sprawdziłem jaki mam coding i nie pokrywa sie on ze sposobem tworzenia podawanym wszedzie bo powinno byc 04259 a jest 0004402 z czego wynika ze jest A4, chamulce 1LT (bzdura bo na wlepce jest 1 LB) nastepnie jest 0 co powinno tyczyc sie silnika ale takiej wartosci nie jest nic przyporzadkowane itd. Wie ktos jak to zrozumiec ? szykuje sie do wymiany modułu bo nie moge poradzic sobie z bledem czujnika skretu :(

tak w tej chwili wyglada moj soft coding:

5xe8.png

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wejście w radiu masz, ale musiałbyś zrobić wyprowadzenie AUX, jeśli fabrycznie nie było. Na allegro sprzedają takie adaptery.

Dzięki :hi: Teraz moja wiedza jest już kompletna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zakładać tempomat i sprawdziłem czujnik sprzęgła wedle opisu :

Wchodzimy w

[01 engine] - silnik ... czekamy na odczyt wszystkich wartości...

Wbieramy [08 Means Block] - wartości mierzone,

wybierz kanał 006 [GO]

W drugim okienku powinny być widoczne trzy zera (000)

Po wciśnięciu pedału sprzęgła oraz hamulca zera powinny zamienić się w jedynki

(naciskając samo sprzęgło zmienia się pierwsze zero, naciskając hamulec dwa ostatnie zera)

; czyli naciskając równocześnie sprzęgło i hamulec wyświetlona wartość to 111

ale u mnie w 2 polu jest tylko wartość 100.0% i sie nie zmiania co to oznacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem montaż modułu pod tempomat wszystko ładnie pięknie tylko ze nie działa :facepalm: zakodowałem wszystko krok po kroku jak sobie jechalem 80 to właczyłem a tu kontrolka nie zapaliła sie , jak zdjołem noge z gazu to auto zwalniało ,próbowalem parokrotnie i nic z tego:kox: jakiś pomysł?

chciałem sprawdzic vcdsem ale jak wybieram engine 01 pozniej blocks 08 i wpisuje 006 dam go to w drugim okienku jest jakieś 100% a nie jak piszecie 001 itp ktos coś pomoze.....:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włanie chodzi o to ze nie ma błędów:kwasny: dół

wymieniłem modół na N

Dołożyłem manetke

wkodowałem modół

skasowałem błąd abs czujnika skretu oraz hamulców

błędów brak :slina:

próbowałem na rózne sposoby załaczyc ten temp i nic:kwasny:

W kazdym przypadku piszecie zeby sprawdzic vcds engine , 08 i w pisac 006 ale wychodzi w dugiej kratce 100.0% i to nie jest na bank to to mówią może dlatego ze mam wersję vcds lite , bo jak patrzyłem na screeny innych to tam pisalo cruise control sam juz nie wiem

jak gdzieś tam w jakis innych blokach sprawdzałem to jak przyciagłem manetke to zmieniało sie na activeren a jak pusciłem odepchalem to zmieniało sie na NO activeren:kox: to znaczy że cos tam zyje sobie własnym życiem:polew: szkoda tylko ze ja nie wiem jak to naprawić:decayed:

pomóżcie moze gdzieś popełniłem pomyłke:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik sprzęgła i stopu sprawne?

---------- Post dopisany at 06:42 ---------- Poprzedni post napisany at 06:37 ----------

Tempomat włączasz przyciągając manetkę do siebie, ale aktywujesz na danej prędkości wciskając przycisk. To mam nadzieję wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zrobiłem jechałem 80 przyciąglem i wcisnołem i lipa a jak te czujki sprawdzic w vcds lite chyba sie nie da ktos moze to sprawdzic, potwierdzic:kox:

no i jak mam czujki sprawdzic ? miernikiem? stopy działaja to chyba czujnik sprawny . jak gdzies w tam w vcds w blokach szukałem to jak nacislem hampla to bylo activeren to coś tam działa , a jak tempomat sie załacza to zaswieci lampka na desce:naughty:

PYTANIE: Własnie wyciągłem czyjnik sprzęgła i tak nim potrżsłem to coś w nim grechotało jakby blaszka , czujnik był jak mała grzechotka coś w nim latało czy czujnik tak grechoce normalnie ? dodam ze przy wcisnietym czpieniu czy przy lużnym to samo sie dzieje poprostu grechoce:kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale 5 postów wyzej napisałem że mam 100.0% w vcds lite chyba nie ma tej opcji i ktos jesze ze 3 wyzej posty ma ten sam problem :facepalm: ale wychodze z załozenia ze czujnik nie powinien grechotać tak jakby jakaś blaszka czy cóś data jego produkcji to 17.05.01 czyli bardzo stary:naughty:

zamowiłem nowy 42 pln w sklepie:banan: ale kurcze czy to to będzie:whistling:

i czy jak tempomat załaczy sie to lampka na zegarach to zasygnalizuje:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale 5 postów wyzej napisałem że mam 100.0% w vcds lite chyba nie ma tej opcji i ktos jesze ze 3 wyzej posty ma ten sam problem :facepalm: ale wychodze z załozenia ze czujnik nie powinien grechotać tak jakby jakaś blaszka czy cóś data jego produkcji to 17.05.01 czyli bardzo stary:naughty:

zamowiłem nowy 42 pln w sklepie:banan: ale kurcze czy to to będzie:whistling:

i czy jak tempomat załaczy sie to lampka na zegarach to zasygnalizuje:kox:

Jak nacisniesz przycisk tempomatu na danej predkosci zasygnalizuje to ikona na zegarach, ktora bedzie sie ciagle swiecic dopoki bedziesz jechal na tempomacie.

Na 99% stawiam na uwalony czujnik sprzegla... u mnie jak dokladalem tempomat, tez byl uszkodzony i tempomat nie odpalal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak podejrzewam wszyscy na to obstawiaja na forum ale kurcze nie mam vcds tylko vcds lite bo on tylko mi na win 7 64 bit dziala :facepalm: i tam go nie moge sprawdzic co chodzi o kodowanie to na bank jest dobrze bo sprawdzalem i tempomat jest on :naughty: po poludniu bede wiedział wszystko bo zamowilem nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak podejrzewam wszyscy na to obstawiaja na forum ale kurcze nie mam vcds tylko vcds lite bo on tylko mi na win 7 64 bit dziala :facepalm: i tam go nie moge sprawdzic co chodzi o kodowanie to na bank jest dobrze bo sprawdzalem i tempomat jest on :naughty: po poludniu bede wiedział wszystko bo zamowilem nowy

Pod Win7 64bit instaluj windows xp mode i kazdy vcds ci zadziala;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tempomat on board:dancing::dancing: czujnik kupiłem ale okazało sie ze jest od a3 1.8 t trzeba było operacje skracania przeprowadzic ale wszystko hula :dance2::dance2:

co do xp mode to jak to działa to nie wiem:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy jak naciskasz pedał sprzegła sa jakies zmiany , jesli sa to jest ok,

ja mam 1.8T i w polu 2 jak wciskam pedały jest wartość 100.0% , ale po założeniu tempomatu wszystko działa :banan::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to glupio zabrzmi ale...

mam u siebie w B6 kiere multi 4-ramienna (dodam ze jest tempo, BT i inne pierdoły - poza grzaniem) i wpadła mi w ręce fajna 3-ramienna pikowana ale z manetkami.

Myślałem żeby sobie ją na jakiś czas założyć...pytanie czy nie powywala błędów i jakie problemy mogą wystąpić

image.jpg

3552956242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taką jest inny kabel do podpięcia sygnału [sa dwie wsówki w prawym górnym rogu] bo w 4 ramiennej jest taka mała kostka 2 pinowa tak mi sie wydaje:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...