Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no ok zrobie wieczorem fote to zobaczycie

mam wejscie na kostke z poduszki tą 14 czy tam 17 pinów

i nie mam wejscia na kostke taka niebieska jak pokazał pre_pl [br]Dopisany: 28 Styczeń 2008, 13:58 _________________________________________________6995ca2a535ad855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi działać

moze nie umiał zakodowac tego bo tzreba wpisać kod aby zakodowac tempomat i do tego jeszcze kod zeby go aktywawac masz wszytko napisane

w tym temacie ja zrobiłem to sam i działa pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mozliwe :)

nie mówie ze tak nie jest

ale ciekawe gdzie ja mam podłaczyć ta druga kostke :P

znajac mojego pecha bede szukał modułu bo ten nie bedzie pasował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wchodząc na tego linka kilka postów wcześniej dowiedziałem się, że mój moduł obsługuje tempomat i dlatego kupiłem tą manetkę i obudowę pod kierownicę, a pojechałem do RS Serwis którzy specjalizują się w audi, vw itp. Niestety sam tego nie zrobię bo za cienki jestem w tym temacie i nie mam dostępu do kompa... No nic, jutro chyba jeszcze raz przyatakuję ten serwis z wydrukiem strony z tego linka i zobaczymy co jeszcze ciekawego mi tam powiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi sie udac pokaz mu

pierwszą strone

zeby zakodował moduł ze jest tempomat

i potem w engine

i uaktywnił go

nic prostrzego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ni widzisz bo ja mam ta kiere z A6 i z 2000 roku :) poduszke tez :) no wiec teraz rozumem

ale pytanie gdzie podłacza sie ten kabelek co wychodzi z modułu z kiedownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre_pl

mała uwaga, w modelach z 2001 roku potrzebny jest kabelek T16a/5.

Więcej info może udzieli Adamooo,

Przemas czyli co ?? "naszym" kabelkiem tego nie zakodujemy ???

ps. Kurczę nigdzie w Malborku nie mogę dostaćtego troxa 8-ki żeby odkręcić obudowę (osłonę) kolumny kierowniczej...

Pre co z tym skanem otworu pod tempomat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz poszukac w jakis sklepach specjalistycznych

nie ma u ciebie tam jakiegos prakritera obi castoramy tam zazwyczaj sa takie torxy

jak mi sie uda to wam odmaluje ta obudowe w sobote

ale to bedzie typowe druciarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boberek u mnie jest tylko Bricomarche i nie mają w nim takiego... a co do wycinania obudowy to jak mi nie wyjdzie to kupię nową a jak się uda to jaka będzie radość :polew: także byłbym wdzięczny za ten rysunek i czekam do soboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki no więc tak..tempomat działa :)

info odnośnie kabelka łączącego kiere z komputerem silnika..nie trzeba nic łączyć..u nas jest na 100%

kabelek trzeba ciągnąć jak się ma nową a3 :D

2 sprawa (jeśli tempomat nie działa) trzeba sprawdzić czujnik sprzęgła który znajduję się pod kierownicą..dokładny numer podam później bo zostawiłem w samochodzie czujnik.

jeśli jest niesprawny komputer widzi go jako zawsze aktywny, dlatego tempomat nie działał.Tempomat wyłącza sie po naciśnięciu sprzęgła lub hamulca..lub z naciśniętym pedałem gazu przez 10 min.

to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki no więc tak..tempomat działa :)

info odnośnie kabelka łączącego kiere z komputerem silnika..nie trzeba nic łączyć..u nas jest na 100%

kabelek trzeba ciągnąć jak się ma nową a3 :D

2 sprawa (jeśli tempomat nie działa) trzeba sprawdzić czujnik sprzęgła który znajduję się pod kierownicą..dokładny numer podam później bo zostawiłem w samochodzie czujnik.

jeśli jest niesprawny komputer widzi go jako zawsze aktywny, dlatego tempomat nie działał.Tempomat wyłącza sie po naciśnięciu sprzęgła lub hamulca..lub z naciśniętym pedałem gazu przez 10 min.

to tyle.

ten sam problem ma Lucas ze tempomat mu nie dziąła błędu nie ma i tez mi sie wydaje ze to czujnik albo od hamulca albo od sprzęgła

Adam ty masz kiere Multi ??

mozesz powiedziec jaki kabelek idzie z moduliku w kierownicy zeby ta kierownica działała

no bo musi to byc gdzies podpiete

albo przemek sprawdził bys gdzie sie podłacza kabel od tego moduliku i on gdzies tam wchodzi

tylko gdzie ??[br]Dopisany: 30 Styczeń 2008, 12:27 _________________________________________________dobra juz ogarnąłem

kabelek z modułu w kieronicy idzie do radia :P

w jedna z małych kostek

jedna jest od

zmieniarki

druga od fisa

a trzecia jest od sterowania :P w kierwonicy

trzeba zobaczyc w etce taki ma numer i taka trzeba zamowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w końcu tempomat na miejscu, działa bez problemu, ale musiałem przekonywać elektryka że będzie działać bez wymiany tego modułu i żeby go zamontował... Więc teraz jakby ktoś był zainteresowany to mam do zbycia obudowę pod kier. czarną bez dziury na tempomat i szarą z dziurą na temp. Mogę też ewentualnie zrobić tego skana jeżeli ktoś nadal zainteresowany... Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra tylko który numer podać? bo na tym badziewiu jest kilka numerów... Podam ten z naklejki na plastiku od wewnątrz: 8E0 953 512, a z plastiku: 8E0 953 516, a jeszcze inny jest jest na metalowej obudowie wewnątrz tego tylko nie mam jej przy sobie więc nie podam teraz. Mogę ew. zdjęcie wysłać na maila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer czesci z dziura na manetke tempomatu. Ja na razie zamierzam wiercic, ale jesli bedzie kiepsko wygladac to kupie ori :decayed:

Dlatego tez istotny jest dobry skan :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to postaram się z tym skanem ale dopiero jutro rano, dzisiaj nie dam rady... a czy aż tak istotny jest ten numer, bo chyba będzie pasować do każdego B6, ta akurat jest z avanta 2002, chyba że chodzi Ci o kolor to z tego co piszą na naklejce to jest to SWING (o ile to nazwa koloru)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...