Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Ubytek oleju na skali bagnetu


daciek1

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego a nie łatwiej dolać do silnika ten 1 mm i sprawdzić ile oleju ubyło w butelce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie łatwiej dolać do silnika ten 1 mm i sprawdzić ile oleju ubyło w butelce ?

Dla mnie tajemnicą lasu jest spostrzeżenie ubytku 1mm oleju na bagnecie. Kolejną tajemnicą jest nalanie 1mm oleju :kox:

Ale gratuluję bystrego oka:) Ja w poprzednim aucie o wymiany do wymiany dolałem może 2-3setki. Ale robiłem to dopiero jak na miarce było trochę poniżej połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakąś instrukcję "orientacyjną" co oznacza ubytek 1 mm oleju na skali bagnetu, a co np. 2 mm czy 3 mm? Tzn ubyło 1 mm oleju na bagnecie to ile to jest w litrach?

to nie jest nowe auto, a jak ubył ci 1mm z miarki to nie jest jeszcze najgorzej , chyba że zrobiłeś na tym 10 km ... przyczyn może być duzo ubywającego oleju... ale raczej powinienes sie przyzwyczaić , starszy silnik troche oleju zawsze "zje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mm to mogą być po prostu różnice temp. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mi ani nie bierze oleju tzn minimalnie, ani nie dymi, chodzi mi tylko o wiedze na ten temat, ile objętościowo oleju trzeba nalać żeby wysokość na miarce wzrosła np o 1 mm. tylko tyle... i wbrew pozorom jest to przydatna informacja, ponieważ gdy chcemy uzupełnić olej to warto wiedzieć ile trzeba nalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynym sposobem określenia tej zależności będzie eksperyment. :) Przy czym proponuje zrobić to odwrotnie niż kolega Raftik, a mianowicie wlać znaną ilość oleju (np. sete) i sprawdzić ile się podniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynym sposobem określenia tej zależności będzie eksperyment. Przy czym proponuje zrobić to odwrotnie niż kolega Raftik, a mianowicie wlać znaną ilość oleju (np. sete) i sprawdzić ile się podniosło.

i tak własnie zrobiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynym sposobem określenia tej zależności będzie eksperyment. Przy czym proponuje zrobić to odwrotnie niż kolega Raftik, a mianowicie wlać znaną ilość oleju (np. sete) i sprawdzić ile się podniosło.

i tak własnie zrobiłem...

I jaki wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maks do mini to jest około 1 litr. Resztę sobie przelicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale miska olejowa nie ma ksztaltu normalnego sześciana.na dole bagnetu 1mm może odpowiada 50ml, a na górze może być 100ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...