Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Rwąca rzeka w zbiorniczku wyrównawczym wspomagania


agaa2222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniona pompa na nową ori, wymieniony płyn ori + po 2 tyg jazdy ponowna wymiana płynu profilaktycznie. Pojeździłem ok 6 miesięcy - wspomaganie działało super, cichutko i lekko. Zrobiło się ciepło, po szybkiej jeżdzie autostradowej przy kręceniu kierownicą pompa buczy, zresztą w zbiorniczku wspomagania jest rwąca rzeka - sprawdziłem w innym audi, akurat A6 a tam płyn praktycznie ani drgnie w zbiorniczku. O co chodzi ??

Jak lokalnie sie jeździ pompa nie buczy, wszystko idealnie, jak tylko sie pojedzie kilka minut szybciej, na trasie, po dojechaniu na miejsce i parkowaniu pompa buczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wspomagania padła lub maglownica jest nieszczelna i dostaje się powietrze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn sie nie pieni, w sumie jest czysty ale ma zabarwienie lekko brązowawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zbiorniczku jest filierek taka siatka jak jest dziurawa lub jest zle włożony to płyn zasuwa jak wodospad odessij płyn tak żebyś widział setka i sprawdź czy wszystko z nia jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu było min, dolałem na max i wszystko jest ok, poza tym że tak przepływa ten płyn szybko, sprawdzę co z tą siatką, pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien zbiorniczek płynu wspomagania na nowy, w sprawnym zbiorniczku płyn praktycznie nie wynokuje zadnych ruchów nawet podczas kręcenia kierownicą powinno byc tam spokojnie. Ja dziś wymieniłem i wszystko wrociło do normy wspomaganie działa cichutko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj wymieniłem płyn wspomagania i tak jak w pierwszym poście dwie fontanny w zbiorniczku. Sitko wydawało się, że jest ok. Nie ma dziury i siedzi sztywno na swoim miejscu. Czy to tak może ma być? Pompa po wymianie płynu już nie buczy i wspomaganie działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu wymienił bym zbiorniczek płynu...u mnie było to samo tylko że płyn chodził w zbiorniczku jak rzeka....co sie okazało ze zbiorniczk pekł jakiś wewnątrz plastik który dostał siedo pompy ta zaczeła świszczeć..kiedy wyciągnąłem pompę wyczyściłem zalałem nowy płyn pompa przestałamświszczeć ale rzeka rwąca w zbiorniczku dalej...no i cóż wymieniłem na nowy koszt ori to 100zł i jest spokój jak makiem zasiał Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...