Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyząbkowane opony,jest na to rada?


wild80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,niedawno kupiłem felgi 18" z oponami 235/40/18 Pneumant PN950 dziś przed założeniem pojechałem je wyważyć i znajomy wulkanizator powiedział mi że opony są wyząbkowane i będą huczeć,i rzeczywiście koła strasznie huczą,jest to trochę wnerwiające.Jest na to jakiś sposób oprócz wymiany opon na inne bo spłukałem się kupując te koła.Dodam że dotychczas jeździłem na 205/55/16 i było cichutko.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyząbkowane opony nic nie poradzisz, tylko wymiana na nowe, a jeżeli brak kasiury to niestety pozostaje się pomęczyć. Ewentualnie możesz laczka przypalić żeby zeszło trochę bieżnika, ale to nie metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś takiego wybrzuszenie i niestety nic na to nie poradzisz, opona nadaje się do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda opon bo maja jeszcze 6,5mm bieżnika

Gdybyś coś na to poradził to i tak prędzej czy później zrobi się to samo ba jeśli jak już wjedziesz w dziurę :gwizdanie: najważniejsze jest bezpieczeństwo, bo to tyczy się również innych użytkowników. Kup jakąś inną, dobrą używkę oczywiście parę chyba, że stać Cię na nowe 18" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to zniwelować, zamiana lewa na prawą i "lekko" upalona się wyrówna....ale już nie będzie tych 6,5mm hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś takiego wybrzuszenie i niestety nic na to nie poradzisz, opona nadaje się do kosza.

wybrzuszenie a wyząbkowanie jest różnica

wyząbkowana opona nie traci na trakcji można ją normalnie używać tylko muze trza dać głośniej, są warsztaty co na maszynie ścierają troche bierznika i nie szumi ale mm już mniej, ząbkuje najczęsciej oś wleczona był artykuł na forum na ten temat wyząbkowane załóż na przednią oś i jeżdzij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyl na przod i odwrotnie :)

to jest sposób ale co jak ktoś ma 8,5cala z przodu i 9,5cala z tyłu np? :rolleyes:

poza tym od czego się takie ząbki robią? bo u mnie to na tyle jest bardzo spore aż mi w wibracje buda wpada przy określonej prędkości :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest sposób ale co jak ktoś ma 8,5cala z przodu i 9,5cala z tyłu np? :rolleyes

Bylo napisac

poza tym od czego się takie ząbki robią? bo u mnie to na tyle jest bardzo spore aż mi w wibracje buda wpada przy określonej prędkości :blink

Np zuzyte zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyl na przod i odwrotnie :)

to jest sposób ale co jak ktoś ma 8,5cala z przodu i 9,5cala z tyłu np? :rolleyes:

Przerzucić same opony na felgach.

Najczęstszym powodem wyząbkowania opon są niesprawne amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzucić same opony na felgach.

Najczęstszym powodem wyząbkowania opon są niesprawne amortyzatory.

nie wyobrażam sobie opony 265/30/19 z przodu w b5 :gwizdanie:

Najczęstszym powodem wyząbkowania opon są niesprawne amortyzatory.

to by się zgadzało bo gwint z tyłu mam już do zmiany :mysli: a jakie są jeszcze inne powody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalona geometria tylnego zawieszenia może powodować ząbkowanie opon, ale to raczej przy wielowahaczu niz przy belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna rada, kupić nowe opony...... Smutne ale prawdziwe...

Przed zakupem i założeniem nowych opon dokładnie sprawdzić zawieszenie (amortyzatory, geometria, pozostałe elementy zawieszenia). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...